Sokat áll dugóban? Adjon hálát, hogy “csak” ennyit!

ATV, Csepel.info

Nemzetközi felmérést készített az egyik ismert GPS-es térképeket készítő cég a dugókról. E szerint Budapesten van a harmadik legkisebb dugó a 800 ezer fős lakosságot meghaladó európai nagyvárosok közül.

A 800 ezer lakost meghaladó népességű európai városok közül Bukarestben töltik a legtöbb időt – évente átlagosan 218 órát – közlekedési dugóban az autósok, világviszonylatban pedig a román főváros a harmadik helyen áll a menetidő csúcsidőben mért meghosszabbodása tekintetében – közölte hétfőn a Hotnews.ro hírportál egy nemzetközi felmérés adatait ismertetve.

A holland TomTom navigációs szoftvereket gyártó cég, amely a termékeit használó autósoktól automatikusan érkező forgalmi információkat összesíti 48 ország 390 nagyvárosában, a 2016-ban mért átlagos menetidők alapján állította össze rangsorát.

A vizsgált városok közlekedési leterheltségét egy úgynevezett “torlódási faktor” alapján hasonlítják össze, amely százalékban fejezi ki, mennyivel hosszabbodik a vizsgált menetidő az éjszakai (alacsony forgalmú) időszakhoz képest.

Az 50 százalékos átlagos torlódási faktorral a román főváros bizonyult közlekedési szempontból Európa legzsúfoltabb városának, megelőzve Moszkvát (44%), Szentpétervárt (41%), Londont (40%) és Marseille-t (40%). A globális “dugó-rangsort” Mexikóváros vezeti (66%), majd Bangkok (61%), Jakarta (58%), a kínai Csungking (52%) és Bukarest (50%) következik.

A Hotnews.ro által kiemelt adat tekintetében, amely azt mutatja, mennyivel hosszabbodik a menetidő a reggeli és esti csúcsidőben, a bukaresti 90-98 százalékon már csak Bangkok és Mexikóváros tesz túl.

Budapest a 22 százalékos átlagos – és csúcsidőben mért 41-46 százalékos – torlódási faktorával a 41. helyre került Európa legzsúfoltabb nagyvárosának listáján. A 43 európai térséget összehasonlító felmérésben csak Katowicében és a Ruhr-vidék keleti (dortmundi) részén mutattak ki a budapestinél kisebb zsúfoltságot.

Forrás: MTI, ATV

2 hozzászólás “Sokat áll dugóban? Adjon hálát, hogy “csak” ennyit!” bejegyzésre

  1. mind_the_gap szerint:

    még az offline időszakban sem volt valami nagy szám a tomtom..

  2. Johnny szerint:

    Ez így netto baromság! 🙂
    Szerintem a navigációs szoftverek 10%-át nem zeszi ki a tom-tom! 🙂

Itt lehet hozzászólni !