V39Endre, Mr.Gabee, Csepel.info
A „Nagy Háborúban” hősiesen harcolt csepeli tanár, Gönczy János vitézi kitüntetést kapott, majd leszerelték. 1919-ben a Kommün ideje után elvégezte a cserkésztiszti tanfolyamot, és 1920 novemberében megalakította a Polgári Iskola tanulóiból a Sólyom Cserkészcsapatot, amely a 96. sorszámot kapta.
Vitéz Gönczy János a csepeli Polgári iskola tanára és a Csepeli Református Egyházközség főgondnoka volt.
102. képünk a Tanár úr 1930-ban. 106. képen mint csapatparancsnok falatozik.
A megalakult csapatnak különböző vallású tagjai voltak. Ez nem volt elválasztó szempont. Apám, Versics Béla az iskola diákja 12 évesen 1920-ban csatlakozott a csapathoz. Ő katolikus volt, mint sokan mások is.
A megnövekedett csapat 1930-ban ünnepelte 10 éves fennállását. Ezt mutatja a Polgári Iskola udvarán Apám által üvegnegatívra készített fénykép.
Csapatunk először 1926-ban vett részt országos táborozáson. Ez a Megyeri Nagytábor volt, ahol 5 versenyben elsők lettek, oklevelet is kaptak. 108-as kép.
1929-ben megalakultak a vizicserkész őrsök. A fiúk mester irányításával maguk építették fel csónakházukat a Kis Dunaparton.
A csapat minden évben táborozott az Ország különböző részein. Az Isaszegi erdőben előzetes megbeszélést folytatnak a következő táborozás érdekében.
Apámnak, Versics Bélának a cigányasszony hosszú életet jósol. Ez 83 évre sikerült.
És végül a csapat örsi zászlói :
CSER-202