Futsal: nem bírtunk a létszámfölénnyel

Futsal, Csepel.info, Mr.gabee

foci

A Pizza King Csep- Gól FC NB II-es futsal csapata a rájátszás 4. fordulójában a Soroksári Sportcsarnokban fogadta a szomszédvár Szigetszentmiklós- Artifex gárdáját.

Csapatunk egészen a 38. percig erőn felül teljesítve tartotta a lépést jóval esélyesebb ellenfelével, de a végén sajnos nem bírtunk el a létszámfölényükkel. A találkozóra legalább három komplett csapatnyi emberrel érkező Szigetszentmiklós az első percekben nem talált ellenszert játékunkra, a Németh Gáborral (Csepel FC) és Baksa Ákossal (Halásztelek FC) megerősített együttesünk először a 4., majd a 6,. percben is mattolta a vendégeket (Szabó és Rácz révén), de az látszott, hogy kétgólos előnyünk birtokában sem lehetett elkényelmesedni, hiszen ellenfelünk folyamatos cserékkel mozgósította tartalékjait… A csontzenékkel tarkított összecsapásokat hozó mezőnyjáték sokszor sajnos meghaladta a játékvezetők képességeit és egyre paprikásabbá vált a hangulat. A vendégek két jól eltalált lövéssel a 10. percre kiegyenlítették hátrányukat, de Nagy Tibor a 19. minutumban szenzációsan lőtte át a védőfalat és szerezte meg ismét az előnyt a Pizza King Csep- Gól FC-nek. A szabálytalanságok okán aztán még lőhettünk egy büntetőt, ami sajnos kimaradt, így 3:2-es vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészre kezdett fogyni az energiánk, s bár akadtak lehetőségeink, a legtöbbet a védekezéssel kellett törődnünk a (mindkét részről) rengeteg szabálytalansággal átszőtt találkozó vége felé. Egészen a 36. percig remekül álltuk a sarat, ám ekkor az ellenfél levitte kapusát és öt a négy elleni játékrendszerre váltott, amit két percig bírtunk, ekkor egy középre lőtt labdára érkezett a létszámfölényt jól kihasználó Appl, aki közvetlen közelről pofozta a hálóba a labdát. (3:3). Ezt követően csapatunk kihagyott egy ajtó-ablak ziccert, majd az újfent létszámfölényes helyzetet kialakító vendégek ismét megtalálták a kapunkba vezető utat, amivel átvették a vezetést. A lefújás előtt a tetőfokára hágott az adok- kapok hangulat, ami mindkét csapatból egy- egy kiállítást is eredményezett, de ez már nem változtatott a lényegen: a jóval bővebb és fiatalabb kerettel rendelkező illetve létszámfölényét jól kihasználó zöld- fehérek 4:3 arányban megnyerték a meccset,  a kitűnően helytálló, és a döntetlent bőven megérdemlő csepeliek ellen. Folytatás április 3-án este a TFSE ellen, idegenben.