Csepel.info, VS.hu
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. tendert írt ki a ráckevei és a csepeli HÉV fejlesztésére. Egyelőre nem tudni milyen fejlesztés valósulhat meg. Lehetséges, hogy a belvárosi kapcsolat és az akadálymentes vonal csak álom marad. Az is fejlődés, ha jobb lesz a HÉV, de így Csepel továbbra is nehezen elérhető külváros marad – főképp a lépcsőket mászni nem tudó idősebbeknek vagy mozgáskorlátozottaknak.
Bár nagyszabású politikai céljai voltak, csak a budapesti olimpiát – és vele Csepel történelmének legnagyobb infrastrukturális fejlesztését – sikerült szétbarmolnia a Momentum Mozgalomnak és a politikai haszonszerzésből az olimpia ellen forduló MSZP-nek, LMP-nek és Együtt-nek. Most különleges felhívás jelent meg a tenderértesítőben, ami jelzi, hogy a kormányzat így sem feledkezik meg a kerületünkről. A két dél-pesti HÉV-vonalat akarják fejleszteni, de az nem derül ki, hogy pontosan hogyan. Éppen az lesz majd a többi között a közbeszerzés nyertesének feladata, hogy ezt kitalálja. Az olimpiára két új hidat, és közvetlenül a belvárosba futó, alacsony padlós gyorsvillamos-vonalat terveztek – ezek gyaníthatóan már nem valósulhatnak meg, és így a csepeli ingatlanárak felfutása sem várható.
Az alapprobléma évtized óta ismert, de az is igaz, hogy a helyzet nagyon összetett. Van két HÉV-vonal a főváros déli részén, amely sem egymással, sem a budapesti gyorsvasúti hálózat egyéb elemeivel nincs összekötve. A csepeli HÉV (H7) utasai zömmel a 4/6-os és a 2-es villamossal utazhatnak tovább a Boráros térről; a ráckevei vonal (H6) utasai még rosszabb kapcsolatú végállomáson, a Közvágóhídnál kénytelenek leszállni.
A cél tehát az integrálás a kötöttpályás hálózatba, vagyis az, hogy a HÉV-ek valahogy összekapcsolódjanak a metró-, illetve a nagyvasúti hálózattal.
VS.hu, Csepel.info
Csak azt nem értem hogy arról volt szó hogy azért lesz olcsó az olimpia mert egy csomó olyan fejlesztés fog megtörténni ami az olimpia nélkül is megtörténne. Ha a terv szerint a csepeli hév fejlesztésére eleve szükség volt akkor az olimpia nélkül is szükség van rá. Ha akkor lett volna rá pénz akkor most miért nincs ? Az biztos nem igaz hogy az olimpia nyereségéből fizették volna, mert az olimpia nem lett volna nyereséges.
Mellesleg egy kis adalék hogy miért vonhatták vissza olyan gyorsan a pályázatot.
“Miközben Magyarországon mindenki az olimpiarendezés körüli népszavazással volt elfoglalva, szép csendben óriásit változtak az olimpiarendezés pénzügyi feltételei. Csak a pályázat visszavonása után derült ki, hogy állítólag a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a korábbi tervekhez képest az idén év elején bő 40%-kal megvágta egy Budapesten rendezendő olimpia támogatását. A nemzetközi szövetség tagadja, hogy bármit változtattak volna a feltételeken, de az biztos, hogy valaki nem mond igazat egy 200 milliárd forintos tételről. Mivel a magyar állam már előzetesen garanciát vállalt minden kiadásra, a különbség Magyarországot terhelte volna.”
http://www.portfolio.hu/gazdasag/ujabb_titkok_az_olimpiai_palyazatrol_200_milliard_forinttal_dobaloznak.245065.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Nagyon sajnálom,hogy nem lesz gyorsvillamosunk.Akik bottal vagy nehezebben járnak,tízszer meggondolják,hogy felszálljanek-e a HÉV-re.A villamos meg bevitt volna egészen a Nyugati pályaudvarig,sőt a Moszkva térig.
metrót.
Egy metró 25-30 év.Nekünk ere nincs időnk.A 4-es metró meg csőd lett,nem is biztos,hogy lesz még egy.
Jellemző, hogy a csepel.info egy jó hírt is képes így tálalni. Akkor szögezzük le, hogy ez a közbeszerzési kiírás egyáltalán nem zárja ki a villamost SEM. Annyi történt, hogy közben számolgattak kapacitással, utasszámmal, várható utasszámmal, osztottak-szoroztak, és kijött, hogy a villamosos megvalósítás messze nem egyértelmű.
A tenderben ki van írva, hogy a Soroksári úti villamospálya szűk keresztmetszet, arra várnak megoldási javaslatokat.
DE: már nem feltétlen villamos lesz. Hálistennek.
Kérdezzék csak meg a csepelieket, ha választhatnának, mit szeretnének a HÉV helyett: villamost vagy metrót? Vajon melyik nyerne?
ÉS melyiknek van komolyabb inganáremelő hatása? Egy gyors metrónak vagy egy minden sarkon megálló villamosnak?
A gyorsvillamosos terv ugye annyiban merült volna ki, hogy a Szabadkikötőtől a Szigetcsúcsig (mert oda is került volna egy megálló előbb-utóbb) lett volna egy hosszú megállója. Onnantól meg jött volna a totyogás. A metró/HÉV 2x-3x gyorsabb átlagsebességben, mint a villamos.
Igen,az értelmesebbek villamost szeretnének,mert a villamos gyakrabban járna,bemenne a belvárosba és az idősek is járhatnak vele.A mostani buszos csatlakozás nem jó,tessék megérteni.
nyugger:
Kb 3-4 km hosszú alagút lenne az egész. Kb. 3 állomással. Ez biztosan nem lesz 30 év, 10 éven belül simán meglesz.
Mellesleg hagyjon már a marhaságával, hogy alacsonypadlós villamos: beszállni könnyű, de beszállni max. 1 perc. Az utazás 20-30 perc. Ha nagyon szerencséje van, akkor ülve, de általában inkább állva! Ennyit a nagy villamosbuzulásról, alig van rajta ülőhely. 4-6-oson kb. minden 15-20. alkalommal tudok leülni, egyébként állni kell, a villamos megy 100 métert, leáll, megy 150 métert, leáll,… Idegörlő.
A csepelieknek is meddig kényelmes az utazás? Kb. a borárosig. Utána jön 2-5 megálló idegtépő villamosozás a metróig. A metró sem annyira kényelmes, de legalább gyors.
Na most tetszik érteni, ha a boráros térig jó tempójú (30-as átlagsebesség városi környezetben az) és kényelmes a közlekedés, akkor nem a HÉV-vel van a baj, hanem azzal, hogy nem visz be elég messze.
A cikkíró pedig itt is FERDÍT, ugyanis a tervebn integrálásról beszélnek. Ami annyit tesz, hogy ha metró lesz, akkor LESZ METRÓKAPCSOLATA.
nyugger: A villamos megvalósíthatatlan. ÉS LASSÚ.
ÉS MEGBÍZHATATLAN LENNE a túlzott zavarérzékenysége miatt. Lehet maga nagyon ráér, de a dolgozó nép nem. Az értelmesebb ember metrót szeretne. Kérdezze meg a káposztásmegyerieket, miért szeretnék a 3-as metrót meghosszabbíttatni, miért nem jó nekik a vacak villamosuk!
Fenéket megvalósíthatatlan.Most is lehetséges,még új sín sem kell hozzá.A legolcsóbb.Gyorsvillamos meg már húsz éve is volt nyugaton.Egy villamos mehet százzal is,ha úgy van megépítve.Persze ehhez a sínt is meg kellene javítnai,de a sínt mindenképpen meg kell javítani.
Ez egy nagyon régi ötlet,még talán Orosz Feri beszélt nekem róla vagy 15 évvel ezelőtt.Csepelen akkor nem kellene kerítés a sínek mellett,és nem állna ennyit a forgalom a tilosban-mondta.
Ma reggel csúcsban 6 percenként, 6 kocsis szerelvények járnak. Ezt maximum 2 percenként követő villamossal lehetett volna kiváltani, de még így sem tudna annyi utast elvinni, mint a HÉV. A Soroksári úti meglévő villamosvonal is kapacitáshatáron működik, abba már nem lehet még egy ilyen sűrű járatot beilleszteni. Ezt belátták a pályázat kiírói is. A Boráros térre ezzel a megoldással másfélszer annyi idő alatt lehetne eljutni, mint most. Továbbá lőttek a fixnek tekinthető ülőhelynek a Boráros téren.
Nincs új a Nap alatt. BKK tanulmánya is arra jutott pár éve, hogy gyorsvasút (metró) kell Csepelre, nem villamos.
nyugger: Hogyan lehetséges, árulja már el? A Duna-partról el akarják tüntetni a síneket. Csak a Soroksári úton mehet. Ahol most óránként 35 villamos megy el egy irányba a reggeli csúcsban. A maxon járnak a villamosok ott. Nincs hely, nincs kapacitás! Csepelről jönne 20 villamos. 55 villamos nem mehet el ott óránként ,mert sorban állnának. Nem tud haladni. 10 km/h-s átlagsebességre nem jönne ki az egész!
A metrót meg teljesen akadálymentessé kell építeni a hatályos előírások szerint.
Combino kapacitása: 350 fő, ebből ülőhely 64 db.
6 kocsis HÉV kapacitása: 467 fő, ebből ülőhely: 360 db.
6 kocsis metró kapacitása: 1140 fő, ebből ülőhely: 264 db.
Aki ülni szeretne, melyiket választaná, ha ne, HÉV jár?
6 kocsis HÉV kapacitása biztosan nem 467 fő. A 3 kocsisé esetleg.
Amúgy a metrónál egyáltalán nem kötelező, hogy az ülések két oldalt legyenek elhelyezve, a járműkiválasztásnál valószínűleg szempont lesz, hogy ne legyen durva visszalépés a mostani MIXa, MXa szerelvényekhez képest.
nyugger: HÉV nem attól HÉV, hogy magas a padlója, ember! Senki sem mondta, hogy ne legyenek alacsonypadlós az új szerelvények. A különbség szakmai, pl a HÉV jogilag vasút, ami nem kaphat pirosat, meg ilyen árnyalatnyi dolgok vannak, az utazóknak teljesen mindegy a nagyja.
Lehetne olyan villamos, ami elvisz annyi embert, mint a HÉV, de úgy, ahogy akarták, a 2-es vonalán, úgy nem jönne össze. Ha meg marad a mostani nyomvonal, akkor maradhat a HÉV is, az már részletkérdés, hogy ki üzemelteti meg milyen a feszültség, amivel hajtják.
Aki meg addig jut el, hogy a villamos azért villamos, hogy sárga legyen, a HÉV meg persze zöld, azzal nem lehet érdemben vitázni.
Én úgy tudom, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a korábbi tervekhez képest 40-kal növelni akarta a Budapesten rendezendő olimpia támogatását, így az olimpia bőven nyereséges lett volna…
.
A hozzászóló szakértők eltitkolják előttem, hogy a H7 HÉV hány embert szállít naponta/óránként? (Én örülök, mert még fel tudok kapaszkodni és szinte mindig kapok helyet az ablak mellett.)
A H7 13′ alatt tesz meg 6,7 km-t, miközben 4 megállóban áll meg (21 km/ó)
A 4-es villamos 30′ alatt 8,5km-t fot és 19 helyen áll meg. (17 km/ó)
Hm.
.
“Ej, ráérünk arra még!”.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nagyapó: Ezt hogy számoltad ki ezt a 21 km/h-t? Annyi lenne, ha mint villamos közlekedne, többször megállva, vagy nem értem. Egyébként 30-31, ha tetszik, ha nem.
4 megállója azért van, mert többre nincs szükség.
Budapesten a villamosok átlagsebessége 16 km/h körül van, a leggyorsabb az 1-es, 22 km/h-val.
A csepeli HÉV a reggeli csúcsban 5500 fő/órával dolgozik Tarlós szerint.
Ezt 20 villamossal lehetne elszállítani egy óra alatt. Tehát be kellene zsúfolni a Soroksári útra 20 villamost a meglévő 35-höz. Sok sikert hozzá! :DDD
Egyébként abban igazad van, hogy lehet, hogy a villamos a Kvassay hídig hasonlóan gyors lehetne, mint a HÉV, de onnantól kezdve aligha. Eleve hosszabb útvonalon menne. De nem ez a döntő tényező:
• Villamos kapcsolat lehetőségének vizsgálata során ki kell térni legalább a következők vizsgálatára:
•Csepel belterületén a forgalombiztonsági szempontoknak megfelelő közúti-vasúti szabályozás kialakítása.
•A Soroksári úti villamos nyomvonalába történő kapcsolat megvalósítása (az olimpiai helyszínjavaslattal összhangban). A Soroksári úti kapacitási szűk keresztmetszet megoldási lehetőségeit és az egyes alváltozatok hatásait részletesen és dokumentáltan szükséges vizsgálni.
Nem véletlen nem erőltetik ma már, hogy villamos legyen.
Egyébként nem értem a dolgot: miért jobb a villamos, mintha metró lesz? Minden kerület azért küzd, hogy metrója legyen, erre itt van pár félnótás, aki villamosért kukorékol. Nonszensz.
Örülni kéne, hogy Csepel gyorsvasúti kapcsolatát fejlesztik tovább a villamossal szemben. Már ha úgy lesz. De legalább értelmesen foglalkoznak végre a kérdéssel.
Ha Csepelnek tényleg metrója lesz a belvárosig, az valódi fellendülést hozhat a kerületnek. Egy zavarérzékeny, lassú, totyogós villamos nem hozna semmiféle fellendülést, valószínűleg még a mostani P+R is kiürülne.
@jocosaurus
>Jellemző, hogy a csepel.info egy jó hírt is képes így tálalni.
pedig fideszes 😀
>Kérdezzék csak meg a csepelieket, ha választhatnának, mit szeretnének a HÉV helyett: villamost vagy metrót? Vajon melyik nyerne?
FLIRT vonatot! minőségben messze a porba alázzák a BKV bármely járművét! meg még ha metrósítanák is a vonalat, akkor sem lenne a föld alá víve az egész… mi a francnak? a 2-es meg a 3-mas metrónak is van föld fölötti része!
Nyilván csak a fele menne föld alatt egy esetleges csepeli metrónak. Flirttel ott a gond, hogy az nagyvasútra való. Csepelt mégis hova integrálnák nagyvasútként?
Ha figyelembe vesszük az utasmozgásokat, még a Nyugati pályaudvar lenne a legjobb, de úgy igazán az sem.
Na meg olyan megállótávolságokkal, mint ami Csepelen belül jellemző, FLIRT?
Bár amúgy elég sok értelme volna Csepelen belül kéregben vezetni a Rákóczi út alatt (városképi szempontok, balesetek, átjárhatóság, gyorsaság, és követési idő csökkentés), csak az a 1.5-2 km is elég sokat dobna a költségeken.
nyugger szerint:
2017. március 07., kedd – 10:46
“…Orosz Feri beszélt nekem róla vagy 15 évvel ezelőtt.” – pfff 🙁 – és mégsem történt semmi, azon kívül, hogy szétlopták a kerületet.
Csepel egy elátkozott hely, egyre több cigánnyal és ezen a Fidesz sem fog segíteni.
Egyre inkább kezdünk a főváros “Borsod megyé”-je lenni.
Túl kéne már emelkedni az egyéni karrier építésen uraim.