Magyar Idők
Azonnali vizsgálatot követel a fideszes Németh Szilárd amiatt, hogy egy hajléktalan személy adataival visszaélve mintegy 200 ezer telefonos SIM-kártyát vásároltak szervezett bűnözői körök a Magyar Telekomtól. A nemzetbiztonsági szakértő szerint a hírközlési törvény módosítása szükséges. A telefontársaságok lényegében megerősítették, kijátszható a jelenlegi rendelkezés.
A kormány nemzetbiztonsági kabinetjéhez fordult Németh Szilárd, hogy vizsgálják meg azt az információt, miszerint Magyarországon forgalmazott SIM-kártyákat használhattak iszlamista terroristák. A nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke felidézte a Magyar Idők szerdai írását, miszerint egy hajléktalan nevére szervezett bűnözői körök 200 ezer SIM-kártyát vásároltak, amelynek egy része terrorcselekményeket végrehajtó személyekhez „vándorolt”. A fideszes politikus egy teleregényhez hasonlította a brüsszeli és párizsi merénylők magyarországi ténykedését.
– Ezek azt csináltak, amit akartak, annyit telefonáltak, amennyit akartak, és olyan információt kaptak, amilyet akartak – fogalmazott. Hangsúlyozta, a migrációs hullámmal érkeztek a terroristák Magyarországra, akik aztán merényleteket követtek el Nyugat-Európában. Szerinte Európában jelenleg 4-5000 terrorista is lehet.
„Az ügynek fel kellett volna tűnnie”
Németh Szilárd kiemelte: az, hogy bárki ellopott adataival bármennyi SIM-kártyát lehet vásárolni, egy biztonsági rés, amit meg kell szüntetni. A politikus felolvasta a Magyar Telekom állásfoglalását is. A társaság szerint „nincs azzal kapcsolatban jogszabályi korlátozás, hogy egy ügyfél hány SIM-kártyával rendelkezhet, így ezt a szolgáltatóknak nem is feladatuk vizsgálni”. A politikus erre annyit mondott: „Gratulálok a Magyar Telekomnak, de nem tudom elfogadni ezt a hozzáállást ehhez a kérdéshez.”
Megjegyezte: a szokatlan esetnek fel kellett volna tűnnie, és „minimum egy bejelentést megért volna”, hiszen a szolgáltatóknál vannak az adatok. Hozzátette: hihetetlenül veszélyes ügyről van szó, legalább olyan veszélyesről, mint a bevándorlók, és velük együtt a terroristák felső korlát nélküli szétosztására vonatkozó brüsszeli terv. Kérdésünkre, miszerint tárgyalnak-e a szolgáltatókkal az esetleges szigorításról, Németh Szilárd azt mondta, erre nagyon gyorsan sort fognak keríteni.
A szakértő szerint jól látható rés van a pajzson
Európa számos országában és Amerikában is elképzelhetetlen, hogy egy személy nagy mennyiségű feltöltős telefonkártyát vásároljon – nyilatkozta lapunknak Horváth József. A nemzetbiztonsági szakértő szerint ez is megerősíti azt, hogy mennyire fegyelmezett módon konspiráltak a muszlim terroristák, akik tökéletesen megtervezett és lemodellezett módon hajtották végre akcióikat.
Úgy fogalmazott: a hírközlési törvény mielőbbi szigorítása szükséges, ugyanis jelenleg rés van a pajzson, amit mielőbb el kell hárítani. A szakember annak a véleményének adott hangot, hogy az illetékes szolgáltatónak a törvényi szabályozatlanság ellenére kötelessége lett volna, hogy figyelmeztesse a titkosszolgálatokat a rendkívüli esetre. Emlékeztetett arra, hogy telekommunikációs vonalon számos kötelező együttműködésük van a telefonszolgáltató cégeknek a szolgálatokkal, amit a nemzetbiztonsági törvény hiánytalanul szabályoz.
Lapunk több, telekommunikációs joggal foglalkozó ügyvédi irodát is megkeresett, akik precedens nélküli esetnek tartották a történteket. Közös álláspontként fogalmazták meg azt, hogy hiába nem korlátozza a törvény a kártyavásárlást, a szolgáltatóknak ezeket a rendkívüli eseteket észlelniük kellett volna. Példaként elmondták, számos országban lakcímkártyához kötik a kártyavásárlást vagy bármilyen internetes szolgáltatást, és figyelik azt is, hogy ki rendelkezik nagy mennyiségű kártyával.
Kijátszható a jelenlegi rendszer
A Vodafone lapunknak nem kívánt reagálni, ugyanakkor megbízható forrásaink szerint a telekommunikációs társaság szűri azt, hogy egy személy hány kártyát vásárol és a gyanús eseteket továbbítják a szakszolgálatnak, információink szerint erre már volt példa. A Telenornál és a Magyar Telekomnál hasonló a szabályozás. Előbbi cég tegnapi megkeresésünkre közölte: „az Európai Unióban hazánkban az egyik legszigorúbb a beazonosítási folyamat feltöltőkártyás SIM-kártyák vásárlásakor”.
Hozzátették: „Elvileg visszaélések jellemzően a szuper- és hipermarketekben vásárolható feltöltőkártyás készülékeknél történhetnének, de ezek aktiválása is regisztrációhoz kötött: online és telefonon is el lehet indítani a regisztrációt a személyes adatok megadásával, ezután a Telenor összeveti a Belügyminisztérium rendszerében szereplő adattal, és az ott megadott személyhez tartozó lakcímre küldi el az aktiváló kódot, amivel a telefont használni lehet. Ha ezt az aktiváló kódot nem küldik vissza a Telenornak, akkor a SIM-kártyát letiltja a szolgáltató. Így elkerülhető az, hogy fals adatokat megadva használjanak egy SIM-kártyát.”
A válasz egyáltalán nem megnyugtató, lényegében megerősíti azt, hogy kijátszható a jelenlegi szabályozás. A kártya ugyanis azonnal aktiválódik és használható, ezután kerül sor a végleges aktiváló kód kiküldésére, a kártyát pedig csak egy bizonyos határidő után tiltják le. Vagyis ezalatt a bűnözők, terroristák már sikeresen felhasználták a kártyát, hiszen azt döntően egyetlen üzenetre vagy hívásra veszik csak igénybe.
Komoly kihívás a szolgálatok számára
Az egyszer használt, majd eldobott feltöltőkártyás telefonok, valamint az egyéb, szintén névtelenül használható infokommunikációs eszközök optimálisak a terroristák számára – mindezt Bodnár Zsolt, a Terrorelhárítási Központ főigazgató-helyettese mondta egy tegnapi sajtótájékoztatón. Mint fogalmazott: „Ma már a free wifi zónák, azok az okostelefonok, amelyekben már SIM-kártya sincsen, azok az applikációk, játékprogramok, amelyek mellett hangsávok futnak, bármilyen formában lehetővé teszik a kommunikációt akár Rakka és Párizs között, de akár Budapest és Rakka között is. Ennek az ellenőrzése nagyon komoly kihívás a szolgálatok, illetve a rendvédelmi szervek számára.” Emlékezetes: a tavalyi budapesti migránshullám alatt, főleg a Keleti pályaudvar környékén, döntően a Soros György által finanszírozott segélyszervezetek ingyenes wifivel is ellátták a tömegeket.
Forrás: Magyar Idők
Hogy mi mindenhez lehet “érteni”, hihetetlen számomra…
Mindezeket tanító-könyvtáros, közoktatás vezető diplomával…
Ha a SOTE-n végzett volna sebészként, akkor ma lehet, hogy a MTA elnöke lenne?
Amivel eddig foglalkozott:
– birkozó szövetség elnöke
– nemzetbiztonsági bizottság alelnöke
– rezsicsökkentés harcosa
– Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság tagja
– Fogyasztóvédelmi bizottság tagja
– Az egyenruhás bűnözés folyamatát, hátterét és a gyöngyöspatai eseményeket feltáró, valamint az egyenruhás bűnözés felszámolását elősegítő eseti bizottság tagja
– Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság tagja
– Európai integrációs albizottság tagja
forrás: http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_kpv.kepv_adat?p_azon=n020
kerdezo!
Erre mondta zsidó nagyapám, aki mindenhez ért egy kicsit az nem ért semmihez! 😛 😀
nemzeti szín karkötő és zsidó kabala… ezek vagytok ti…
Az eetásak elolvasták a cikket és “megértették”. Nekik teljesen mindegy miről van szó, ugyanazt a szöveget ismételgetik.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Na,hogy is van ez elftik?
“Magyar Menedék – Badiny
A Népszabadság információi szerint egy arab érdekeltségű GSM-boltban vásárolták Sahal Abdeslam és emberei azokat a magyar SIM-kártyákat, amelyekkel egymással és az Iszlám Állam rakkai főhadiszállásával tartották a kapcsolatot. Az általuk használt SIM-kártyák egy sokkal nagyobb csomag részei lehettek, korábban egy ismeretlen cigány férfi vásárolt több tízezret egy Csepelen élő hajléktalan nevére.
Erről részletesen beszámolt a Terrorelhárítási Központ (TEK) az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága előtt. Kérdésekre válaszolva ott azt is elismerték, hogy sem a hajléktalanról, sem a nevén lévő 200 ezer SIM-kártyáról nem tudtak semmit, egészen addig, amíg a párizsi és a brüsszeli terrortámadások miatt Salah Abdeslam terrorszervezetének feltérképezésén dolgozó belga és francia hatóságok jogsegélykérelemmel meg nem keresték őket.
A párizsi és a brüsszeli nyomozás során figyeltek fel a hatóságok néhány magyar telefonszámokról bonyolított gyanús beszélgetésre. Ez után kérték fel a magyar hatóságokat a nálunk vásárolt SIM-kártyákkal bonyolított beszélgetések feltérképezésére és a telefonokat Magyarországon használó iszlamista terroristák mozgásának rekonstruálására.
Sem a terrorelhárítás, sem a titkosszolgálat nem figyelt fel az egy kézben összpontosult gigantikus mennyiségű kártyára. Annak ellenére sem, hogy például az idős embereket unokáig nevében felhívő és tőlük olykor milliókat kicsaló bűnbandák is ilyen, mások nevére vásárolt „egyszer használatos telefonokkal” lépnek kapcsolatba későbbi áldozataikkal.
Úgy tudjuk, a Terrorelhárításnak végül sikerül feltérképeznie a SIM-kártyák útját. Az első néhány kártyát egy – hivatalosan meg nem erősített értesülésünk szerint időközben elhalálozott – csepeli hajléktalannal vásároltatott egy cigány férfi. Később vagy ő, vagy mások, akik tőle kaphatták meg a hajléktalan adatait, összesen mintegy 200 ezer SIM-kártyát vásároltak ugyanarra a névre.
Nem valami tucatnévről van szó, mint Szabó, Kovács, vagy Kiss, így akár fel is tűnhetett volna a telefontársaság biztonsági embereinek, vagy akár a titkosszolgálatnak is, de nem tűnt fel. Később a kártyák kisebb tételekben önálló útra tértek. Néhány eljutott egy forrásaink szerint arab érdekeltségű GSM-boltba is, ahol később Abdeslam és emberei megvásárolták azokat.”
Ja,vagy úgy?
Allah Akbar!