Csepel.hu
Repkedtek a magyar (csepeli) világbajnoki címek a dublini VB-n.
Hatalmas csepeli sikerekkel zárult az utánpótlás korúak számára rendezett világbajnokság. Az Ír fővárosba 48 ország 1800 versenyzője érkezett. A dublini esemény nem csak a számokban múlta felül az eddigi utánpótlás világbajnokságokat, hanem erősségében is. Soha eddig nem képviselte magát ennyi ország (mások mellett Chile, Új-Zéland, Guatemala és a Dél-Afrikai Köztársaság is indult a megmérettetésen) és soha eddig nem volt ennyire erős a mezőny! Mindenkinek alaposan meg kellett küzdenie a végső győzelemért, nem volt könnyű súlycsoport, sima győzelmek.
Az olyan hagyományosan erős és éremesélyes nemzetek mellett, mint a rendező Írország vagy Oroszország, Olaszország és Nagy-Britannia, a mi magyar válogatottunk a negyedik legnépesebb kerettel, összesen 115 versenyzővel képviseltette magát, ebből 25 főt a csepeli Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia adott.
Kőkemény felkészülés előzte meg a versenyt: közel másfél hónapot készültek a fiatalok, ebből 3 hetet a csongrádi edzőtáborban, ahol napi 2-3 edzés várt rájuk.
Király István Mesteredző, szövetségi kapitány elmondása szerint a felkészülés végig hatalmas odaadással, önmagukat nem kímélve, de igen jó hangulatban történt. A formaidőzítés száz százalékosan sikerült és mindenki kivétel nélkül a lehető legjobb formáját nyújtotta a tatamikon. Kondicionális probléma nem volt és mentálisan is mindenki a maximumon pörgött – tudtuk meg tőle Király Istvántól és Jároszkievicz Krisztiántól.
A keddi, szerdai, csütörtöki selejtezőket követően pénteken és szombaton az elődöntőkre és a döntőkre, valamint – zárásként – az országok közötti csapatküzdelmekre került sor.
A selejtezők során még előfordultak technikai KO-k, (pointfightingban 10 pontos különbség, light-contactban és kick-lightban 15 pontos különbség két bírónál), de a legjobb négy között már a pillanatnyi mentális fókuszálás döntött. Szerencsére a csepeliek szép számmal verekedték be magukat a legjobb négy közé – volt olyan, akinek ez több szabályrendszerben is sikerült.
A szombati csapatküzdelmek során mindhárom korosztályban (kadet 1, kadet 2, junior) kőkemény küzdelmeknek lehettünk tanúi, hiszen minden induló ország számára hatalmas presztízs a csapatvilágbajnoki cím.
A kadet 1-es csapat a döntőig menetelt, ahol a legfiatalabbak szoros küzdelemben két ponttal győzték le Nagy-Britannia csapatát és szerezték meg a csapatvilágbajnoki címet.
A kadet 2-es korosztályban nevezett a legtöbb ország. Ugyan esélyesként léptünk tatamira, de a 4 közé jutás során szoros küzdelemben alulmaradt a magyar csapat az USA későbbi győztes csapatával szemben.
A juniorok a döntőig meneteltek, ahol ismét Nagy-Britannia csapatával néztek farkasszemet.
A világbajnokság legizgalmasabb mérkőzésén végig fej-fej melletti küzdelemben, két pontos vereséget szenvedve lett világbajnoki ezüstérmes a junior válogatott.
Király István Mesteredző, szövetségi kapitány kivételesen eredményes munkáját a WAKO, a Világ Kick-box Szövetsége is díjazta és a Legetikusabb Edzőnek járó kupával jutalmazta.
15 arany-, 16 ezüst- és 24 bronzérem lett a magyar válogatott termése, ezzel a 48 ország közül az előkelő ötödik helyet szereztük meg, ami igazán fantasztikus annak fényében, hogy mindössze három fő indult a három ringes szabályrendszerben a 115 fős keretből (mindenki más a tatamis szabályrendszerekben).
A Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia 25 fős válogatott kerete összesen 23 érmet, 10 világbajnoki címet, 8 világbajnoki ezüst- és 5 világbajnoki bronzérmet nyertek.
Világbajnokaink:
Hammer Máté, kadet 1 -28 kg (pointfighting)
Gombás Alexandra, kadet 1 -42 kg (pointfighting)
Cselovszki Patrik, kadet 2 -42 kg (pointfighting)
Cselovszki Patrik, kadet 2 -42 kg (light-contact)
Bozók Szabolcs, kadet 2 -52 kg (pointfighting)
Murvai Lívia, junior -50 kg (light-contact)
Veres Roland, junior -57 kg (kick-light)
Rohonczy Jenő, junior -94 kg (pointfighting)
Berta Rebeka, junior +70 kg (pointfighting)
Kadet 1 Pointfighting Csapat (Hammer Máté, Gergely Balázs, Gombás Alexandra, Horváth Márk, valamint Viczián Dániel és Leszkó Kitti )
Világbajnoki Ezüstérmeseink:
Wallandt Gergely, kadet 1 -32 kg (pointfighting)
Bálint Martin, kadet 1 -42 kg (pointfighting)
Simonics Elizabet, kadet 2 +65 kg (pointfighting)
Murvai Lívia, junior -50 kg (kick-light)
Veres Roland, junior -57 kg (light-contact)
Korpádi Tamás, junior -69 kg (pointfighting)
Erdei Dominik, junior -94 kg (light-contact)
Junior Pointfighting Csapat (Lencsés Dorina, Rohonczy Jenő, Korpádi Tamás, valamint Opauszki Dávid, Laurincz Boglárka és Bálint Zoltán )
Világbajnoki Bronzérmeseink:
Cselovszki Patrik, kadet 2 -42 kg (kick-light)
Nagy Zalán, kadet 2 -57 kg (pointfighting)
Varga Norbert, junior -63 kg (pointfighting)
Lencsés Dorina, junior -50 kg (pointfighting)
Erdei Dominik, junior -94 kg (kick-light)
Kitzinger Adrienn és Balázs Jácint