Fidesz.hu
Kormánypárti és ellenzéki támogatással zárta le az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága szerdán a Belügyminisztérium terrorellenes javaslatcsomagjának tárgyalását. Az ülés után nyilatkozó ellenzéki képviselők kiemelték: örömmel fogadták, hogy még utólag is több javaslatukat befogadta a kormány.
A kormány képviseletében Tasnádi László, a BM rendészeti államtitkára kiemelte: a közelmúltban bekövetkezett terrorcselekmények és az ezzel egy időben zajló, velük összefüggésbe hozható migrációs válság miatt felmérték, milyen jogszabályváltozásokkal tudja segíteni a kormány a szakszolgálatok tevékenységét.
Felidézte, hogy a BM-ben több fordulóban ötpárti és szakértői egyeztetéseket tartottak a javaslatcsomagról.
Az elmúlt hetekben pedig a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósággal (NAIH), valamint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) folytatott egyeztetések nyomán tovább pontosították a javaslatot.
Pintér Sándor belügyminiszter a BM több mint húsz jogszabály módosítását tartalmazó terrorellenes javaslatcsomagját április 19-én nyújtotta be az Országgyűlésnek.
Ennek egyik lényegi eleme, hogy az eddigi Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ (SZEBEKK) a továbbiakban nemzetbiztonsági szolgálatként Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ (TIBEK) néven működik majd tovább.
Egy másik pontjában a javaslat a kódolt telefonos szolgáltatások korlátozásáról rendelkezik. A rendőrségről szóló törvény módosításai között kiterjesztik a terrorizmust elhárító szerv feladatkörét is, így a TEK a jövőben a védett személyekhez kapcsolódó személyvédelmen túl kijelölt létesítményvédelmi feladatok ellátására is jogosult lesz.
Kövér László házelnök a javaslatcsomag részletes vitájának lefolytatására a nemzetbiztonság bizottságot jelölte ki. A testület szerdai ülésén – a kormány és a testület támogatásával – további ellenzéki módosító indítványokkal is kiegészült a javaslat. Egyebek mellett az MSZP-s Molnár Zsolt és Harangozó Tamás, valamint az LMP-s Schmuck Erzsébet indítványát is egyhangúlag szavazta meg a testület, valamint a kormány képviselője.
A testület többsége és a kormány sem támogatta viszont Schiffer András azon indítványát, amely elhagyta volt a törvényjavaslatból a terrorcselekményekben résztvevő 12-14 éves gyermekek büntethetőségét. Tasnádi László a kormány álláspontját megindokolva kiemelte, hogy emberölés esetén egyébként is büntethetők a 12-14 évesek, ráadásul az Iszlám Állam sokszor kiskorúakat használ fel.
Fotó: Népszava
Forrás: Fidesz.hu
Eszeteknél legyetek képviselő urak!
Egy beteg, üldözési mániás embernek ekkora hatalmat már nem szabad megszavazni! 😀