Emlékérmet kapott a Munkásotthon

Építészfórum, Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Csepel.info

Fotó: Csepeli Munkásotthon

A Műemléki Világnap alkalmából Forster Gyula-emlékéremben részesült a Csepeli Munkásotthon Alapítvány a fővárosi védettségű Csepeli Munkásotthon szecessziós színházterme szakszerű, igényes felújításának kezdeményezéséért és megvalósításáért – számolt be Építészfórum.

Az 1920-ban épült Munkásotthon főépületének 1962-68 közti átépítése során a színházterem sokat veszített eredeti szépségéből. Szakszerűtlenül újították fel a díszítéseket, aranyozásokat, festéseket, lambériával borították be a terem nagy részét. Az alapítvány kezdeményezésére, pályázati pénzek bevonásával 2000-ben elkezdődött és nyolc ütemben elkészült szecessziós építészetünk e kiváló emlékének szakszerű helyreállítása.

A neves szakemberek által végzett felújítás keretében megújult a vasbeton dongaboltozat kazettás mennyezete és Maróti Géza két, egyenként 12×2 méteres pannója, az erkély. A lambéria eltávolítását követően restaurálták a feltárt falszakaszokat, az 1968-ban épült proszcénium elbontását követően pedig egy új, a terem díszítésébe harmonikusan illeszkedő új keretezés épült áll a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal indoklásában.

Csepel.info

Egy hozzászólás “Emlékérmet kapott a Munkásotthon” bejegyzésre

  1. Földhözragadva szerint:

    A Csepeli Munkásotthon hátsóudvara az valszeg nem kapna semmilyen díjat. Kár érte. A kártya-néptánc bodegák között simán elférne egy lakópark…:(

Itt lehet hozzászólni !