Magyar Építők
Döntött a kormány az olimpia rendezéséhez szükséges fejlesztések előkészítéséről. A tervek szerint többek közt három sávosra bővül az M1-es és az M7-es, átépítik a Budapest-Kelebia vasútvonalat, a Csepel-sziget fölött átívelő közúti híd épül, a csepeli HÉV bekötődik a nagykörúti villamosok és a 2-es villamos vonalába, valamint meghosszabbodik a kisföldalatti vonala.
A magyar kormány döntött az olimpiai városrendezési terv jóváhagyásáról, illetve a versenyhelyszínek megközelítését szolgáló infrastruktúra-fejlesztésekről. A hétfői Magyar Közlönyben az áll, a kormány elfogadta az olimpiai versenyhelyszínek elhelyezkedését, illetve azok megközelíthetőségét rendszerbe foglaló stratégiai alapdokumentumot, az „Olimpiai városrendezési, elhelyezési és helyszíntervet”.
A határozat a leendő Olimpiai park határait is megadja: Budapest–Hegyeshalom-vasútvonal – Külső Mester utca – Gubacsi út – Tagló utca – Soroksári út – Beöthy utca – tervezett Galvani híd nyomvonala – Budafoki út – Dombóvári út.
A kormány elfogadta a tervhez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztéseket is. Ugyanakkor a Közlönyben szerepel, hogy a kizárólag az olimpia megrendezéshez szükséges beruházásokmegvalósítása csak akkor indul el, ha Magyarország lesz a rendező. A kormány utasítást ad a közlekedési projektek előkészítésükre, és kiemeli, hogy a játékok helyszínét kijelölő döntés időpontjához igazodva legalább az építési engedélyezési tervdokumentációknak el kell készülniük 2017. szeptember 30-ig. Az olimpia helyszínéről 2017 szeptemberében dönt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, mely a pályázatot megnyerő városnak 1.7 milliárd dolláros támogatást nyújt. Budapest mellett Párizs, Róma és Los Angeles pályázik.
A Széll Kálmán térről indulna a villamos Csepelre: a Nyugati Pályaudvar is közvetlenül elérhető volna
A kormányhatározatban felsorolt infrastrukturális fejlesztések, melyeknek a tervezési előkészítése elindul
- Az elővárosi vasúti közlekedés fejlesztése érdekében háromvágányú kapcsolat tervezése Kelenföld és Ferencváros állomások között, valamint új elővárosi megállók kialakítása (Danubius, Népliget-Fradiváros) és a budapesti Déli összekötő vasúti Duna-híd átépítésének tervezésére.
- A Budapest-Kelebia vasútvonal Soroksári út menti nyomvonalának áthelyezése a Határ út és a Kvassay Jenő út közötti szakaszon, összhangban Budapest hosszú távú városfejlesztési-, valamint az Olimpiai Pályázat Olimpiai park klaszterre vonatkozó fejlesztési terveivel.
- Az M1-es autópálya 2×3 sávra bővítésére Győr és Budapest között.
- Az M7-es autópálya 2×3 sávra bővítésére Balatonvilágos és Budapest között. Az autópálya jobb pályájának 3 forgalmi sávra történő szélesítése az M0 autóút és a 710 sz. főút (leendő M8-as csomópont) csomópontok között.
- Új 2×3 sávos közúti Duna híd tervezése a Galvani út Illatos út vonalában. A kapcsolódó úthálózat tervezési határa a Fehérvári út – Üllői út közötti szakaszra terjed ki. A híd a budai Galvani utat a pesti Illatos úttal kötné össze a Csepel-sziget északi csücskét átívelve.
- A ráckevei HÉV vonal Budapest és elővárosának közlekedési rendszerében betöltött helyzetének felülvizsgálata, fejlesztése és az egységes fővárosi kötöttpályás közösségi közlekedési hálózatba való integrációja. A vonal a Határ út és a Kvassay Jenő út közé eső szakasza összhangban legyen az Olimpiai Pályázat Olimpiai park klaszter vonatkozó fejlesztési terveivel, illetve tekintettel a jövőbeni utazási szokások és az utasszám változásával járó potenciális fejlesztési igényekre.
- A csepeli HÉV vonal közúti villamos üzemmódra való áttervezése és bekötése a 2-es villamos vonalába, valamint a nagykörúti villamos vonalhoz való csatlakozás kialakítása a Boráros téren, összhangban az Olimpiai Pályázat Olimpiai park klaszterre vonatkozó fejlesztési terveivel, illetve tekintettel a jövőbeni utazási szokások és az utasszám változásával járó potenciális fejlesztési igényekre. Ezzel párhuzamosan megtervezendő a jelenlegi HÉV vonal elbontása a Boráros tér – Közvágó híd közötti szakaszon.
- A Millenniumi Földalatti vasút rekonstrukciója és akadálymentesítése, új megálló létesítésével az 1-es villamos Kacsóh Pongrác úti megállójánál. Emellett a vonal meghosszabbítása a Vigadó térig, átszálló kapcsolatot adva a 2-es villamoshoz. Továbbá az új gördülőállomány műszaki specifikációjának kidolgozása, igazodva a BKK Zrt. már megkezdett előkészítési projektjéhez.
Forrás: Magyar Építők
Jól látom hogy a tervezett kültelki körút kettévágja a népligetet ?
Mostanában valakik nagyon nem szeretik a fákat.
A Csepel-sziget északi csücskét úgy ívelje át, hogy arról le is lehessen hajtani! Nehogy úgy járjunk, mint a szigetmonostoriak. 🙂
Budapesten olimpia ez vicc kategória,a fejlesztések megvalósulása csak a pályázat elnyelésekor lép életbe,(hahaha),ha holnap befonódna a hév(villamos)a tervezett 4-6-os illetve a 2-es vonalába akkor is késő lenne.Legalább ez a projekt megvalósulhatna az olimpiától független.A polgármester Úr lobbizhatna érte egy kicsit.
Darthdark!
“a pályázat elnyelésekor”
A pályázati pénz elnyelésére gondoltál?!
Freud dobna egy hátast ettől a ráérzéstől! 😛 😀
.
http://www.portfolio.hu/vallalatok/meg_otmilliard_a_budapesti_olimpiara_ezek_a_cegek_keresnek_vele.228743.html
Még az a szerencse, hogy Mo. nem fog olimpiát nyerni. Részben annyival nem tudjuk úgysem kenni a NOB-ot, másrészt ők sem hülyék, hogy egy balkáni disznóólba helyezzék az olimpiát. Tessék csak végigsétálni a Kvassay-híd környékén.
A “kültelki körút” biztosan egy gyorsforgalmi elkerülő lesz, lehajtó nélkül, továbbá már az egész olimpiához képest “fillérek – gombok” lenne egy falüljáró a csepeli iparvágány eltüntetésére. Azt már hozzá sem teszem, hogy hétköznap az M0-s felé a halásztelki lahajtó / felhajtó miatt már nem lehet a teherforgalomtól közlekedni.
agyrém…. de jó sok pénzt le/el/ lehet nyelni….
Én szkeptikus vagyok, de azt írják, hogy “hogy a kizárólag az olimpia megrendezéshez szükséges beruházásokmegvalósítása csak akkor indul el, ha Magyarország lesz a rendező”.
Ebből az jöhet ki, hogy vannak dolgok, amiket az olimpiától függetlenül elkészítenek. Rosszul értelmezem?
@Ebüváry Nyüglönc: Athén is nyert olimpiát, pedig az igazán a Balkánon van, Szarajevóról nem is beszélve (persze az nem mostanában volt).
hol a “gerinc” út?
Szép tervek,biztosan jók is,de mi van a több,mint 20 éve beigért Gerincúttal?Előbb a régi terveket kellene megvalósítani,hogy rendesen lehessen a kerületen átmenni.Ha egy 2,5 km-es útszakasz megépítése sem megy kb 20 éve,akkor ezek a tervek hogyan lesznek megvalósítva?Csepel nemcsak az északi részből áll,sőt.
A ráckevei HÉV vonal Budapest és elővárosának közlekedési rendszerében betöltött helyzetének felülvizsgálata, fejlesztése és az egységes fővárosi kötöttpályás közösségi közlekedési hálózatba való integrációja. A vonal a Határ út és a Kvassay Jenő út közé eső szakasza összhangban legyen az Olimpiai Pályázat Olimpiai park klaszter vonatkozó fejlesztési terveivel, illetve tekintettel a jövőbeni utazási szokások és az utasszám változásával járó potenciális fejlesztési igényekre.
Ezt érti valaki hogy ez mit jelent konkrétan ? Ez is villamos lesz ?
Tudja esetleg valaki, hogy hova kell fordulni a Gerincút folytatásával kapcsolatban, hogy érdemi választ kaphassak ?!
Kedves reménykedő !
A jóistenkéhez. Ő talán tudja.
A 4-6-os vonalába bekötni a csepeli hév-et (avagy villamost) vagy a 4-6-os mostani színvonalát zülleszti le, vagy a csepeliekkel csesznek ki. Nem fér ott el annyi villamos a nagykörúton. Másrészt mi a gond a hévvel? Nem kap pirosat, fixen 13 perc alatt ott van a borároson. Ja, hogy most át kell szállni villamosra, hogy metróhoz jusson az ember? Ha meghosszabbítják a kálvinig, astoriáig, akkor majd nem kell, lesz közvetlen metrókapcsolat. Ezen kívül az 5-ös metróvonalnak sem teszünk plusz 2-3 évtizedre keresztbe. Csepelnek egyértelműen a hév meghosszabbítása, fejlesztése mellett érdemes lándzsát törnie, egyszerűen azért, mert jobb megoldás és előremutatóbb.
A közlekedés fejlesztését hosszú távú érdekek mentén kellene megvalósítani. A villamos nem tipikusan egy olyan tömegközlekedési eszköz, amiért az autótulajdonosok leteszik az autót. Egy észak-déli gyorsvasútért/5-ös metróért már igen, jelenleg a hév-et is rengetegen használják autótulajdonosként, ám metróösszeköttetéssel, illetve metróként nyilván még inkább lenne rá igény.
Szóval én és sokan azt látjuk, hogy ez az egész villamosra lefokozás egy átgondolatlan, kutyafuttában született ötlet, de olyan komoly hatástanulmány, szakmai elemzés nem történt az ügyben. Majdnem az a szint, mikor kijelentették az 50-es években, hogy a vas és acél országa leszünk. Azért a közlekedést ennél sokkal komolyabban kellene tervezni, szervezni, hogy valóban előrelépés legyen mind rövid-, mind hosszútávon.
ricsi86! Nem tudom miből gondolja, hogy a HÉV helyett villamos “kutyafuttában született ötlet”? Evvel szemben megkérdezem, hogy az M5-ös metrónak – ami Demszky agyréme – milyen szakmai tanulmánya volt. Metróval összekötni olyan két “metropolist”, mint a 10 000 lakosú Ráckevét, meg a 40 000 lakosú Szt.Endrét? Milyen gyakran járnának és mekkora kihasználtsággal, a metrók? A beruházási költséget nem is említve. Sokkal jobb a villamos, 2-, 6-os amelyek 3-4 percenként járhatnak. Miből gondolja, hogy a villamos lassúbb?
És még van sok érv, de unom.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Nagyapó!
“Nem tudom miből gondolja, hogy a HÉV helyett villamos “kutyafuttában született ötlet”?”
Én innen gondolom, pont két éves hír! 😛
“Kísérleti felújítás indul a H5-ös hév egyik szerelvényén
2014. március 17., hétfő”
Terveink szerint már idén elkészül és forgalomba áll egy felújított hévszerelvény, a további járműveket pedig ennek a prototípusnak a tesztelése után, a tapasztalatokat értékelve és utasaink véleményét figyelembe véve újítjuk fel. A felújítás célja az utastér jelentős korszerűsítése és komfortosabbá tétele.
Jelenleg a BKV járműállományát képező hév motorvonatok utastere sem kialakításában, sem látványában nem felel meg a mai kor elvárásainak, az ülések kényelmetlenek, a járművek szellőzése nem megfelelő, a belső kialakítás az 1970-es évek stílusjegyeit hordozza, az utastájékoztatás elégtelen. Az átlagosan közel 36 éves járművek teljes körű cseréje 2020-ig várhatóan nem tud végbemenni: a Főváros és a BKK dolgozik a hév-járműpark cseréjét szolgáló uniós projektek előkészítésén, de ezek elsőként várhatóan a H8-as és H9-es vonalakat érinthetik majd. Így a H5-ös vonalon napi 87 ezer utast kiszolgáló vonatok komfortszintjének javítása elengedhettlen, hisz a vonatok a ma látható források (és más projektek, pl. az M3-as metró felújításának forrásigénye) mellett várhatóan még több évig üzemben maradnak.”
http://www.bkk.hu/2014/03/kiserleti-felujitas-indul-a-h5-os-hev-egyik-szerelvenyen/
Betühalmaz! Nem tudom miről ír, azaz tudom a H5 Hév (és a többi) felújításáról. Rendben, 2 éve történt egy javaslat a felújításra. És? Van más javaslat is, újabb, amelyik megszünteti a HÉV vonalakat és elővárosi vasutat tervez.
Különben érdekes, hogy a ~40 000-res Szt.Endre minden lakosa naponta 2x utazik Pestre, plusz még 7000 fő, hogy kijöjjön a 87 000. Valami nem smakkol!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Öreg Süsü!
Ha érdemes egy felcsúti kisvasutat napi 7500 (meccsnapokon plusz 500) utasra megépíteni, akkor nem lehet probléma egy már meglévő HÉV felújítása!
Az a 87 000 utas nemcsak Szentendre és Ráckeve hanem a közbeeső települések bejáróiból jön össze! 😀 😛
Nagyapó:
Pedig nem nehéz utánanézni pl. MTI által, hogy a 60-as évek óta tervben van a Csepeli HÉV Kálvin téri/Astóriai meghosszabbítása. A villamos mióta van napirenden?
Mellesleg az 5-ös metró tervezésére már párszáz milliót elköltöttek, ennek sem olyan bonyolult utánanézni. Ezek létező tények. Mindjárt kiderül, hogy az 5-ös metró soha nem is került szóba, mindig is villamost szerettek volna. 😀
Ki mondta, hogy sokan utaznának Szentendréről Ráckevére? Kérdem én, pl a 3-as metró esetén hányan utaznak %-os arányban Újpest központból Kőbánya-Kispestre? Ugye túl sokan nem. Akkor most azt a vonalat ketté kellene vágni ezen logika szerint?
A villamos azért tetszik Önnek, mert a Vezír azt mondta, hogy az lesz. Ön meg jó pártkatona.
Arról nem is beszélve Nagyapókám, hogy 1) Csepel-sziget bp-en kívüli részének legnagyobb városa messze nem Ráckeve, hanem a mintegy 36 000 fős Szigetszentmiklós, ami igen dinamikusan növekszik az utóbbi évtizedekben, tudja, a szuburbanizáció. 2) a jó közlekedési infrastruktúra is vonzza a népeket adott településekre, meg lehet nézni példának Párizs elővárosainak benépesedési folyamatát az elővárosi vonalak kiépítésével párhuzamosan, ez teljesen logikus.
A villamos mire sarkallja az embert általában? Akinek nincs kocsija, az lenyeli, akinek van, azt arra, hogy kocsiba üljön. Meglévő igényeket úgy-ahogy ki tud szolgálni, de egy-egy városrész fejlődésére nincs komoly fejlesztő hatással. A metró igen. Ezért is kellene Csepelnek az 5-ös metró, nem kell ezt a kerületet még tovább zülleszteni, így is épp eléggé elmaradott.
Öreg Sínbohóc!
Felötlött bennem egy kérdés a tiédre hajazva!
Hányszor kell utaznia naponta az alcsútdobozi arborétumtól a Puskás akadémiáig húzódó Vezíri játékvonaton a két faluban lakó kb. 3000 embernek, hogy kijöjjön a napi 2500-7500 utazásszám, amit a eu-s támogatáshoz bevállaltak? 😛 😀
.
http://hvg.hu/gazdasag/20150514_Az_EU_vizsgalja_a_felcsuti_kisvasut_abszu
Orvos nincs, egy műtétre jobb esetben “csak” hónapokat kell várni, egy egyszerű ultrahangra hónapokra tudnak csak időpontot adni, de olimpia az kell. Normálisak ezek?
ricsi86! A Kálvin téri meghosszabbítás, mint ötlet volt, de az ára miatt a szocik elvetették. Ugyanekkor felmerült 2-es meghosszabbítása is Csepelig, de arra meg azt mondták, minek.
86 ezren utaznak a H5-ön. Milyen kihasználtsága lenne metróként? Mivel látom jó komcsi – csak írogat adatok nélkül – elárulom, hogy a 3-as metrót naponta félmillióan, a 2-es metrót 350 ezren, az új 4-es metrót 100 ezren használják. A 4-es metró, melynek költsége 60 milliárd Ft/km volt messze nincs kihasználva. Milyen lenne az 5-ös metró kihasználtsága, még ha Szigethalom, Tököl, Csép metropolisokat is beszámolná?
A budai oldal közlekedését a fonódó villamos megoldja, legfeljebb meghosszabbítják Bp. határáig. Onnan elővárosi vasút.
A H6-os HÉV megszűnik, az is elővárosi vasút lesz (most is fél óránként jár, üresen). Lesz villamos. A Boráros tértől nincs közlekedési gond. Akkor minek a drága metró, amikor mutyi szerint ultrahang sincs (legyen lélegeztetőgép)?
Ha valaki szoci, azért még gondolkodhat is!!!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Öreg Komcsi!
100 000 utas a 4-es metrón?!
Amiatt bukhatjuk az eus támogatást, ami majd egy Kuszaszem síbolás értékű!
.
“ha nem sikerül hozni az ígért kihasználtságot (napi 474 ezer utas), bukhatjuk a már elköltött 181 milliárd forintnyi vissza nem térítendő uniós támogatást” .D
Nagyapó szerint:
2016. március 18., péntek – 21:53
“Különben érdekes, hogy a ~40 000-res Szt.Endre minden lakosa naponta 2x utazik Pestre, plusz még 7000 fő, hogy kijöjjön a 87 000. Valami nem smakkol!”
Akkor a gigászi Békásmegyer nevű lakótelepről mi a tarka faxxal utaznak?
Mindjárt megvan a szám? 🙂
Ezek szerint már Ön sem hisz a “nemzeti számokban”? 😛
Ciki.
Én, mint ős-csepeli (családom az 1720-as összeírás óta folyamatosan ) mindenkor figyelemmel kísérem Csepel-sziget közlekedését. Most 77 éves vagyok, tehát szemem előtt készült a HÉV gyorsvasútja a Boráros térig. Akkoriban, a kezdetekben kísérletképpen a Temetőig volt egy Díesel-hajtású kocsi a később felszedett pályán közlekedve, utasokat szállítva. Az volt az ígéret, hogy kiépítik ezt a csepeli HÉV-et Szigetszentmiklósig, az Autógyárig.
KÖVETELJÜK, HOGY EZT A TERVET VALÓSÍTSÁK MEG A VILLAMOSOZGATÁS HELYETT, A “FLIRT” VONATOKKAL !
v39!
Szervusz kedves Endre!
Ne csigázd a népet, hogy nézne ki egy ilyen FLIRT villamos motorvonat Csepelen?!
Egyesek észre sem vennék a különbséget! 😛 😀
http://www2.gysev.hu/files/tiny_mce/Hirek/FLIRT_k%C3%A9p_3.jpg
SZERVUSZ KEDVES IZIDOR !
Ez nem csigázat ! Pusztán reális lehetőség.
Már 1943-ban tervbevették Csepelen egy áthaladó útrendszer kiépítését “Y”-út néven. Erről komoly dokumentumom van. Sajnos a közbejött háború ezt megakadályozta.
Ennek utódja lett az “M0”. Aztán megépült a Boráros térig a HÉV. Ezt vezették volna tovább a Kálvin térig, kéreg alatt, mint a Kis Földalattit. De a keskeny utca nem tette ezt lehetővé. Műszaki okok miatt, nem pedig a szocik miatt.
Ha pedig a csepeli HÉV elmenne az Autógyárig, ott csatlakozhatna az áthaladó Ráckevei HÉV-hez. Mellesleg megépítendő a Csepel-szigeti Gerincút is, aminek tervei néhány évvel ezelőtt már elkészültek és bemutatásra kerültek.
KÖVETELJÜK E KORÁBBI TERVEK KIVITELEZÉSÉT, DE NE PÁRTALAPON, HANEM CIVILKÉNT !
az ilyen nagyapók miatt tart itt az ország…
az ilyen képes lenne 2 perc elteltével két teljesen ellentétes vélemény mellett is ágálni, ha ezt látná a cáratyuskájától…
bolsevikapó: a leendő 5ös metró forgalmába nyugodtan beleszámolhatsz még pár dolgot: pl amennyit a 123-as és 54-es buszok visznek a határ útra/boráros térre, a 34/106-os a flóriánra stb stb. a 3as metrónak azért ekkora a forgalma, mert sokan elbuszoznak/villamosoznak odáig, mert nincs ás É/D-i vonal.
a HÉV megszüntetése egy dilettáns agyrém. az a baj, hogy ha megvalósul, és kiderül, hogy nem működik, nem lesz már visszaút. amikor kiderül, hogy nem bírja el a forgalmat a soroksári úti vonal, a mester utcán keresztül haladás miatt állni fog a forgalom stb stb.
arról nem is beszélve, hogy a menetidő hosszabbodni fog, pedig a jelenlegi 13 perc is azért ilyen sok, mert elszabotálták a felújítást, és a járművek, a pálya és a Kvassay állapota miatt korlátozva van a sebesség.
normál esetben a metrónak a szent imre és az astoria közötti távot 10 perc alatt, az auchan/m0-szent imre tér közötti távot további 10 perc alatt tenné meg. ehelyett a szent imre-mester utca 20 perc lesz villamossal kb. jelenleg az OBI-boráros 6 perc hivatalosan. de ha arra ráengedjük a 2 HÉV forgalmát, + a mester utcán való átvágást beleszámítjuk, lesz az annyi.
idióták gyülekezete. soha nem hittem volna, hogy ezt mondom, de ezek rosszabbak, mint az elmúlt 100 év kormányai együtt…
MókaMiki! Bár nagyapó vagyok de minden szavaddal egyet kell értenem!