Origo
Az ígéreteknek megfelelően nem egy gigantomán, az egész fővárost felforgató tervvel álltak elő a 2024-es reménybeli budapesti olimpia szervezői: többnyire meglévő vagy épülő létesítményekre számítanak. A Kvassay-zsilip térsége lenne az egyetlen helyszín, ahol egy új városrész épülne Olimpiai park néven, a közösségi közlekedést is csak itt alakítanák át jelentősen.
„A vizsgálatok egyértelműen megmutatták, hogy Budapest településszerkezete kiválóan alkalmas a 2024-es nyári játékok megrendezésére,a tervezett olimpiai helyszíneken kitűnő feltételek biztosíthatók” – olvasható a Tarlós István főpolgármester és Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes által jegyzett előterjesztésben. A Fővárosi Közgyűlés szerda délelőtt fogadta el a helyszínkiválasztási javaslatról és a garancialevélről szóló anyagot, amelyben – újra – kimondják, hogya főváros támogatja a 2024-es budapesti olimpiai pályázatot.Tavaly júniusban ugyanez a közgyűlés több mint 90 százalékos többséggel állt bele a budapesti olimpiába, most volt 9 tartózkodás és egy nem szavazat is a 21 igen mellett.
Az előterjesztés a Budapestre megálmodott olimpia elhelyezését központi poliklaszteres megoldásnak nevezi. A fontoskodó kifejezés magyarul azt jelenti, hogy az olimpiai helyszínek egymással össze nem függő gócokba sűrűsödnek.
A gócok – klaszterek – közül kiemelkedik azonban a legnagyobb, az Olimpiai parknak nevezett, a soroksári Duna-ág felső részének két oldalán.
A helyszíneket két csoportba és ezeken belül hét klaszterbe osztották: a Duna térség
- az Olimpiai park,
- a Margitsziget
- és az Óbudai-sziget
klaszterekből áll, míg az úgynevezett városfejlesztési térséget
- a Hősök tere,
- a Puskás,
- a Vásárközpont
- és a Népliget
nevű klaszter alkotja. Az ezeken kívül elhelyezkedő létesítményeket különálló helyszíneknek nevezik – ilyen az Etele tér, a Testvérhegy vagy a Nagytétényi lőtér.
A fókuszpont az Olimpiai park területére esik, ott épülne fel a 60 ezer férőhelyesre tervezett atlétikai stadion, az olimpiai falu és több más versenyhelyszín is.
Mind a hét klaszter igen kompaktnak tűnik, talán csak az Óbudai esetében vannak egymástól messze az egyes helyszínek: a Duna pesti oldalán épül az új Dagály uszoda, míg a pályakerékpárnak otthont adó Velodromot Budára, az Óbudai-sziget „fölé” álmodták meg, az egykori gázgyár helyére.
A budapesti helyszínek közül a Velodrom lenne a legtávolabb az Olimpiai parktól Forrás: BFVT
Az új Dagály uszoda egyébként a 2017-es vizes világbajnokságra készül el – az lesz a budapesti olimpia „vizsgaelőadása”. Több NOB-tag – akik az olimpia helyszínéről is döntenek – majdhogynem innen, a vizes vb-ről repülnek Limába, ahol a mindent eldöntő kongresszust tartják majd 2017 szeptemberében.
Balatonra került a golf
A megvalósíthatósági tanulmányhoz képest néhány sportág lehetséges versenyhelyszíne módosult az elmúlt hónapokban. A golfot például eddig Gödre tervezték, most Balatonudvariba, az íjászatot a Hősök terére és a műjégpályára tették volna a Kossuth tér helyett, míg a díjlovaglást az üllői Dóra major helyett korábban Alagra, a Margitszigetre, illetve a Kincsem Parkba tervezték.
A Kvassay-zsilip környékére tervezett Olimpiai park látványterve Forrás: BFVT
A módosítások okát nem minden esetben részletezi a Fővárosi Közgyűlés által elfogadott javaslat (a 223 oldalas dokumentumotitt érheti el), mindenesetre az kiderül belőle, hogy 2015 szeptemberében, a NOB által kiadott helyszíni követelmények, valamint előírások alapján vizsgálták felül az eredeti terveket.
A javaslatban kilenc vidéki helyszín is található: két balatoni mellett ott van a tervekben Debrecen, Miskolc, Üllő, Szeged, Győr, Székesfehérvár és Veszprém is.
A tervezett vidéki helyszínek. Kézilabdameccsek Veszprémben és Győrben is lennének, foci Győrben, Miskolcon és Debrecenben, az utóbbi városban kosár is. Az asztalitenisz otthona Székesfehérvár, a vitorlázásé és a nyíltvízi úszásé Füred lenne Forrás: Origo
A legtöbb városban már állnak azok a létesítmények, amelyekre 2024-ben szükség lenne, míg Miskolcon, Székesfehérváron és Üllőn az olimpiától függetlenül tervezett létesítményekről van szó.
Változások a fővárosi közlekedésben
A 2024-es budapesti olimpia szorgalmazói hangsúlyozzák, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság új elveinek megfelelően nem mindent felforgató, hanem egyfajta gazdaságos rendezvényben gondolkodnak.
Ennek megfelelően gigantikus közlekedési beruházásokat sem ígérnek, nem terveznek például egyetlen új metróvonalat, sőt még új szakaszokat sem. A közösségi közlekedés infrastruktúráját szinte csak az Olimpiai park térségében fejlesztenék, főképp villamosvonalakkal.
A javaslat a szükséges közlekedésfejlesztési elemek között említi többek között
- a Galvani híd és a csatlakozó úthálózat kiépítését,
- a Ferihegyi repülőtérre vezető út korszerűsítését,
- a repülőtér kötöttpályás kapcsolatának megteremtését,
- a H6 (részleges) és a H7 (teljes szakasz) HÉV-vonalak integrálását a fővárosi villamoshálózatba,
- a 4-es, 6-os villamos ideiglenes meghosszabbítását az Olimpiai parkig,
- több villamosvonal korszerűsítését
- vagy éppen egy gyalogos korzó kiépítését a teljes pesti alsó rakparton (a Dagály uszodától az Olimpiai parkig).
A leginkább tehát az Olimpiai park környékén változna a közlekedés.Az előterjesztés bizonyára kapkodva készült, a szöveg és az ábrák néhol ellentmondanak egymásnak, vagy bizonyos részletek homályban maradnak.
De ha jól értjük,a csepeli HÉV helyén villamos járna, mégpedig úgy, hogy a Nemzeti Színház környékén felszednék a Duna menti pályát, a villamos beljebb haladna az Olimpiai parkon át, majd összekötnék a mai 2-es villamossal.
A környék közlekedését így ábrázolják, de a szöveg szerint például a 4-es és 6-os villamosok közül csak az egyik kanyarodna be az Olimpiai parkba:
Az Olimpiai park és a tervezett villamoshálózat Forrás: Főmterv
Thomas Bach, a NOB elnöke korábban arról beszélt, hogy oda viszik az ötkarikás játékokat, ahol szívesen látják vendégül a világ sportolóit.Magyarországon nemrég a Kúria elkaszált egy népszavazási kezdeményezést az ügyben. Az elmúlt másfél évben több közvélemény-kutatás is foglalkozott egy budapesti olimpia társadalmi támogatottságával, jellemzően 40 és 60 százalék között mozgott – szemben azzal, ahogy az Origo olvasói szavaztak.
Siklós Erik, a MOB marketing- és kommunikációs igazgatója egy konferencián azt mondta, hogy az elmúlt években mindig legalább 60 százalék volt egy esetleges budapesti olimpia társadalmi támogatottsága. Ez mindaddig így volt, „ameddig a politika bele nem lépett”.
A döntéshozók már beleálltak az olimpiába
Fürjes Balázs, a magyar pályázat vezetője az Origónak korábban azt mondta, hogy az olimpiáról szóló döntések demokratikusan, nagy többséggel születtek meg:
- a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlése egyhangúlag,
- a Fővárosi Közgyűlés több mint 90 százalékos többséggel, míg
- a parlament több mint 80 százalékos egyetértéssel
döntött arról, hogy Budapest megpályázza a 2024-es olimpia rendezését. Mint látjuk, a közgyűlési egyetértés azóta olvadni kezdett. A testület nem támogatta az MSZP, az LMP, a Demokratikus Koalíció és a Párbeszéd Magyarországért módosító javaslatát, amelyben ismét népszavazást kezdeményeztek az olimpiáról.
Forrás: Origo
This entry was posted on 2016. január 27. szerda at 21:20 and is filed under Csepel, Sport. Valamennyi hozzászólás követhető az RSS 2.0 hírcsatornán keresztül. Hozzá lehet szólni, vagy küldhető visszajelzés a saját oldalról.
Javaslok a budapesti olimpia programjába egy tipikus ausztrál sportot, A BIRKANYÍRÁST! 😛
Mi leszünk, magyar állampolgárok, akiket megnyírnak az olimpia költségeinek előteremtésére, a nyertesek meg az építőcégek tulajdonosai, Mészáros Lőrinc, Garancsi István, Tiborcz István, stb.
“Aki hosszú kormányzásra készül, az először az ellenfeleit lakatja jól, azután a népet, a csókosait a végére hagyja! Copyright Tarjányi László.”
Orbán pont az ellenkezőjét teszi, 2024 meg messze van! Egy lyukas kétfillérest nem adnék azért hogy Orbán 2024-ben még hatalmon lesz, s így lesz budapesti olimpia! Ezt a NOB döntéshozói is tudják, ezért nem Budapest fogja nyerni a 2024-es olimpia rendezésének jogát!
Dixi, Tarjányi László.
Szóval az olimpia a fideszes polgármestereken kívül + egy szavazatot kapott a fővárosi közgyűlésben.
A korrupció kormánya sosem a mi érdekeinket nézte, most is így van ez.
Például csak nézzük meg, hány kórház épült és hány stadion? Mennyit újítottak fel ebből és abból? A prioritással nagy bajok vannak. A fityesz olyan mint a roma pordé aki fukszot vesz szappan helyett.
A HÉV elvétele a csepeliek és csepel-szigetiek Budapestre jutására KATASZTRÓFA lesz.
Ki kell lépni a kerületek sorából !
Legyünk önálló város !
Már bocsánat, de a kilépés mióta gyógyír a hozzánemértésre? A különállás még nem
garancia arra, értelmes emberek kerüljenek vezető vagy döntési pozícióba.
ebihal!
Igaza van v39-nek!
Ha kilépünk nem leszünk Budapest peremkerülete, hanem önálló kisváros, ahonnan jótékonyan javulnak a Budapestre jutás esélyei! 😀
“A Tarlós István főpolgármester által jegyzett előterjesztés elfogadásával a Fővárosi Közgyűlés határozatában kimondta: egyetért azzal, hogy Budapest a Magyar Olimpia Bizottsággal (MOB) közösen, az Országgyűlés támogatásával pályázzon a 2024. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésének jogáért.
.
Az előterjesztést 25 igen szavazattal, az LMP-s Csárdi Antal ellenében, és a DK-ás Gy. Németh Erzsébet tartózkodása mellett fogadták el. Az indítványt támogatta a Fidesz, a Jobbik, az MSZP és a PM.”
Változnak az idők, változik az ellenzék!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Talán abban reménykedett, hogy csak a Fideszben vannak hülyék?
Az ellenzék csak azért támogatta, nehogy azt mondhassák, hogy ezek gáncsolták, mint mi a népszavazást, ezért nem rendezhetjük röf-röf-röf.. az ellenzék tudja, hogy úgysem reális ezért ráhagyta Orbánosra, nehogy megint az Graz-ban kössön ki lenyugtatózva.
Rodrigó!
Óvatosan a fogalmazással! Mit szavaztak meg egyelőre?!
.
“a főváros támogatja a 2024-es budapesti olimpiai pályázatot”
.
Nehogy úgy járjunk, mint a Paks II.-vel amikor Vezírünk egy bővítés megvizsgálására hozott törvényt felületesen olvasva elrohant Moszkvába és gyorsan megkötötte az építési és hitelszerződést!
Ahogy régen egy Gordon nevű észkombájn mondta: Olvasás, szövegértés! 😛 😀
Jómagam eléggé szkeptikus voltam egy esetleges rendezéssel kapcsolatban, annak ellenére, hogy Csepel ezzel a tervvel csak nyerhet, viszont az, hogy igyekeznénk gazdaságosan, tehát számos vidéki várost bevonni a lebonyolításba, nagyon is üdvözítő.
Arról nem is beszélve, hogy a fejlesztések végre nem a belvárosban, hanem a Hungária körút mentén valósulnának meg, igaz nem is olyan rég pont az 1-es villamos felújítása is jó döntésnek bizonyult.
Viszont csak remélni merem, hogy a térség és a Rákóczi híd környéke végre méltó magas házakat kap, mert ezt már az lágymányosi Infopark tervezésénél is elódázták és sajnos ahogy a terveket nézem a legmagasabb épület a környéken maximum a csepeli Lottóház lesz 😀
Főleg, ha a Vituki irodaházat is lebontják az atlétikai stadion miatt 🙁
Az egyik legszebb élő példa épp a Közép-Európában rendezett 1972-es müncheni játékok voltak, hiszen az olimpiai parkban felépült TV-torony a város meghatározó jelképévé vált.
ebihal mondj már egy indokot a budapesti kerületi lét mellett. láttuk mit jelent, semmi jót…
nézz szét a nagyvilágban – szinte minden világváros úgy működik, hogy a várost magát -amelyik néven az átlag ismeri őket- csak egy kisebb városmag jelenti közigazgatásilag, és a szomszéfságában lévő, vele egybeépült városok közösen alkotják a metropolis egészét. a közös kérdésekben mintegy szindikátusként működnek, de amúgy önállóak.
jelenleg pl miért fizetik/kompenzálják a csepeli távhőfogyasztók más, olyan kerületekben lévő lakások fogyasztását, ahol nem korszerű fűtőműből látják el távhővel azokat?
a távhő ára egységes budapesten, pedig csepelen olcsóbb lehetne, lévén egy korszerű erőműtől veszi olcsón a főtáv a hőt, és viszi el 1-2km-re.
és egyébként egy önálló megyei jogú városi lét részben garancia is arra, hogy a választott vezető igyekezzen jó döntéseket hozni, ha újrázni akar, mert akkor már egyrészt az emberek is másképp állnak a dologhoz – nem főpolgámesterre szavaznak, és nem budapestben gondolkodnak – másrészt a felelős vezetők nem tudnak a fővárosra és a közgyűlésre mutogatni.
ha egy önálló csepel, mint volt budapesti kerület, budapesttel szorosan egybeépült, de mégis önálló megyei jogú város egyben a megyei székhely betöltéséhez szükséges funkciókat is megkapná, az sokat lendíthetne a dolgon.
attól, hogy ez megvalósul, a sziget nem fog lejjebb úszni a dunán, nem leszünk vidékiek. ugyanúgy járhat itt BKV, csak az átmenő, közös fenntartású járatoknak a finanszírozásába be kell szállnunk, de akkor lesz is miből.
2084!
Véleményem szerint Csepel szinte semmit sem fog nyerni, a fejlesztések megállnak a
Védgát utca vonalában. A szigetcsúcson történik majd valami, aminek egy részét az
esemény után elbontják, ennek Csepelnek mint városrésznek a fejlődéséhez édes-
kevés köze lesz. A másik! Egy foci EB-t vagy VB-t le lehet bonyolítani több helyszínen,
hisz a döntő a névadó helyszínen zajlik. Szerintem elég hülyén hangzik, ha azt hallom:
a budapesti olimpia, amit Balatonfüreden tartottunk. Ez is egy vélemény.
Már az is elég lenne, ha Csepel nem fázna rá.
szakadár!
A nagyvárosok létrejöttéről, várospolitikai vagy városgazdasági alapon akár doktori
disszertációt lehetne írni. Amit te említesz az az egyik lehetőség. Kíváncsi lennék, hogy ez
a szindikátusi működés, miképp valósulna meg pl. Buda és Pest viszonylatában?
Minden ilyen “együttélésnek” vannak prioritásai, melyek valamelyik fél számára
hátrányosak, minél közelebb vannak egymáshoz, annál több ilyen helyzet adódik.
Amíg nem volt a Csepeli Erőmű, addig mások kompenzálták a csepeli távfűtést.
Az önálló státusz semmire sem garancia. Ha belegondolsz abba, hogy a jelenlegi
vezetésnek semmiféle szakmai kapcsolata nincs sem a városépítéssel, sem a város-
gazdálkodással, sem pedig a városi léttel kapcsolatos ezernyi témával, pusztán az
ellenoldal elutasítása tartja őket hatalmon, akkor mitől lennének okosabbak?
Semmilyen olimpia nem lesz Budapesten! Ez az egész pályázósdi, tervezősdi arról szól, hogy lehetne pár tízmilliárdot kifizetni közpénzből a haveri ingatlanfejlesztő cégeknek a SOHA MEG NEM VALÓSULÓ TERVEKÉRT! Lásd Gyurcsány is kifizetetett tízmilliárdot a Nyugati-pályaudvarnál SOHA MEG NEM VALÓSULT KORMÁNYZATI NEGYED TERVEIÉRT, ELŐKÉSZÜLETEKÉRT, a valóságban meg egyetlen kapavágás nem történt!
Ez törvényes! Törvényt hoztak a semmiről! Ők nem csalnak, nem lopnak, hiszen mindenről törvény rendelkezik, amit persze ők hoztak a kétharmadukkal!
A nép meg törölgeti a könnyeit, s nem tudja eldönteni, köpjön vagy nyeljen!
Dixi et salvavi animam meam. Tarjányi László, vagy ha úgy jobben tetszik, Vátesz!
Végre! A HÉV megszüntetésével megszűnhet Csepel vidékies jellege. Csepel költségei csökkenhetnek a “HÉV” aparát felszámolásával.
Csepel vidékies jellege akkor szűnik meg, ha az utcánkba egy kiadósabb eső után nem járunk bokáig sárban és végre leaszfaltozzák a királyerdei utcákat.
A HÉV megszünése véleményem szerint ezen nem fog segíteni, de lehet, hogy én tévedek és a villamos elszívja a vizet.
Szerintem a terv megvalósíthatósága érdekében szorosabban összefogva, a sportágakat felosztva sokkal nagyobb esély lenne az olimpia megrendezésének, ha a V4-ek együtt pályáznának Bp. központtal. A moszkvai olimpiába is keményen beszálltak az akkori KGST tagok.
ebihal: szerinted most nincs egyeztetés az agglomerációval?
“a H6 (részleges) és a H7 (teljes szakasz) HÉV-vonalak integrálását a fővárosi villamoshálózatba,”
ez teljes agyrém. nagyvároskban ilyen távolságról ilyen tömegeket csak nagyvasúti rendszerben lehet közlekedtetni. a villamos alkalmas lenne pl helyi közlekedésre, vagy a szomszédos kerületbe átmenni, de a HÉV villamosra váltása visszafejlődés.
ma is pl gyorsabb a HÉV, 4/6-os blaha, metró az örsig, mint 148-as és 3-as villamos. felújítás ide vagy oda. lehet egy villamos viszonylata hosszú, de azt jellemzően senki nem használja a teljes szakaszon. ha a HÉV helyén eddig villamos lett volna, akkor most neki lehetne állni egy metró építésének csepelről a belvárosba.
az a vicc, hogy az etele és délbuda tele volt villamossal, mégis kellett a metró, most meg HÉV helyett akarnak villamost egy csepel – kálvin/astoria viszonylatban? ráadásul egy olyan szaksaszról van szó, ahol jellemzően mindenki a teljes szakaszon utazik, ami más villamos viszonylatra nem jellemző.
jeniszej:”Végre! A HÉV megszüntetésével megszűnhet Csepel vidékies jellege.”
ekkora ostobaságot, úristen….
Szentendrének is villamos kell a hév helyett, mert addig nem lesz városias.
Azért ha jobban megnézzük, teljesen felszámolásra kerülne pl a vituki uszoda, de az FCSM telephelye is útban van. Az Agip kútról nem is beszélve…
Véresen komoly viták egy tervezetről. De, ha vita, legyen vita.
– A H7 helyzete. Amennyiben a jelenlegi formában maradna a HÉV, keresztülvágná az atlétikai stadiont. Megoldás?
– Amennyiben maradna Hév, milyen menetidő lenne amennyiben megállna az Olimpiai Falunál, sőt az elkótyavetyélt É-i Területen épülő lakótelepnél? A HÉV lakott területen csak lépésben (~17 km/ó) közlekedik.
– Mi a terve a MÁV-nak, ha átveszi a HÉV-et?
– Miért gond, ha a 2-es és a 60(61)-es villamos Csepel és a Jászai M.tér, ill Csepel és Hűvösvölgy között közlekedik? Kevesebb átszállás, gyorsabb közlekedés.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
“Amennyiben a jelenlegi formában maradna a HÉV, keresztülvágná az atlétikai stadiont. Megoldás?”
Ahogy a falusi focimeccset megállítja a bíró amíg a hazatérő tehéncsorda átvonul itt is beválna!
Vagy Gibraltáron lehet lámpás kereszteződés a repülőtér kifutópályája és egy négysávos autóútnál?! 😛 😀
Nagyapó kérdéseire:
1. Vigyék arrébb az atlétikai stadiont, vagy süllyesszek alá a járatot. 2. A HÉV azért gyorsabb a városi villamosoknál, mert jórészt zárt pályán halad, ahogy a csepeli HÉV is útvonala 80 %-ban és kevesebb megállója van. A HÉV-nek nem feladata az Olimpiai Falu megközelítése. 3. Kérdésével keresse fel a MÁV-ot. 4. Miféle 60 (61)-es villamosra gondol? Hol van erről szó?
A közlekedési rendszerről szólván világosan meg kell különböztetni az Olimpia idején működő ideiglenes rendszert, az előtte lévő, illetve az utána megmaradó szisztémától. Igazi probléma, hogy az olimpia ideje alatt miként lehet majd bejutni Csepelről a városba, ha HÉV sem lesz már és a villamos vonal 800 m-en le lesz zárva, amint az az anyag 160. oldalán olvasható, illetve a rajz szürke vonala is mutatja?
És persze nem csak az olimpiai versenyek idejéről van szó, hanem az építkezés és az előkészítés hosszabb szakaszáról.
Örvendeznék, ha a kerület vezetője is tisztában lenne ezzel a problémával és elfogadható válasszal szolgálna, netán küzdene a jó megoldásért. De könyörgöm, ne villamospótló buszokról legyen szó!
Egyébként pedig: az antikommunista rögeszmék sem adnak felmentést a gondolkodás alól!
Nagyapó Csepelt is felszámolná az olimpia kedvéért.
Tekintettel a Kvassay hidak /HÉV és közúti/ magasságára, mivel ezt nem építik át,
a töltések magassága nem nagyon változtatható. Még abban az esetben is gond, ha
a maximális emelkedőt alkalmazzák, mert a lejtő vége kb. a szennyvíztisztítóig
érne, az pedig bőven benne van a tervezett olimpiai faluban..
Ami biztos, senki nem foglalkozott a Csepel irányából közlekedőkkel, az pedig
különösen szégyenletes, hogy a kerület polgármestere ezt megszavazta!
Borbély Lénárdnak ez az első és egyben utolsó polgármesteri ciklusa!
Magyarországon nem lesz olimpia, mert Orbán nem tud kitartani 2024-ig!
Különben is elegünk van a Zsarnokból meg a Fidesz-zsarnokságból is!
A PATKÓ ELVESZETT
Vélemény – Tarjányi László, 2016. 01. 17
Elbocsátó szép üzenet
Pénteken a Fidesz cserbenhagyta a csepeli embereket.
Cserbenhagyta az otthonukat, a nyugalmukat féltőket.
Azokat akiknek a mennyezetéről darabokban szakad le a vakolat.
Azokat akik féltik gyermekeiket, unokáikat a veszélyes anyagoktól.
Azokat akiknek az otthona elértéktelenül.
Pénteken a Fidesz elvesztette a lelkeket Csepelen.
Pénteken a Fidesz elvesztette Csepelt.
Pénteken a Fidesz elvesztette Magyarországot!
A patkó elveszett. A ló elveszett. A lovasa, a király elveszett. A csata elveszett. Az ország elveszett!
Németh Szilárd a patkószöget nem verte be jól! Németh Szilárd mint leendő miniszterelnök, elveszett!
Tarjányinak és Fogarasinak sajnos igaza van.
Az autóbuszos közösségi közlekedésben érintett agglomerációs települések vezetőivel és országgyűlési képviselővel egyeztetett Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára 2016. február 8-án, Gyálon – számol be hétfői közleményében a tárca.
A megbeszélésen elhangzott, hogy az átvétel az utasoknak nem jelenthet többlet költséget, nem eredményezheti a menetrend romlását. A polgármesterek javasolták, hogy az átvételt követően a FUTÁR tájékoztató és a korszerű jegyértékesítési rendszer maradjon meg.
Az államtitkár kiemelte, hogy a szentendrei, a gödöllői és a ráckevei HÉV elővárosi vasútként fog üzemelni. Megállapodtak, hogy a minisztérium folyamatosan tájékoztatja a Főváros Agglomeráció Önkormányzati Társaságot.
ennek mi értelme van? ugyanúgy az állam fizeti, csak másik zsebéből. ettől nem lesz olcsóbb…
nem mindegy kin keresztül kapja meg a működéshez szükséges forrást a HÉV?
Unalmas,hasonlóan az előtte lévőhöz.
Mármint a feltett hír….
INDEX 2016.02.10. 08:38
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK (10)
És Ön venne olimpiarészvényeket?
Rogán szomszédja most a MOB-tól nyert milliós munkát
Orbán: Az olimpia össznemzeti ügy
Adókedvezményt kap az a vállalkozás, amelyik támogatja az olimpiai pályázatot lebonyolító céget – erről szól Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kedden beadott törvényjavaslata.