Több pénz, mint valaha

Magyar Idők
kocsimate
Ha létezne egy képlet, amely a sportágak hazai és külföldi népszerűségét, ismertségét, s a magyar válogatottak és klubok nemzetközi eredményességét tartalmazva állítana fel sorrendet, aligha kétséges, hogy a kézilabda virítana az első helyen. Ezért természetes, hogy a kormány is kiemelten fontosnak ítéli e hagyományos és sikeres csapatsportot, a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) pedig igyekszik kihasználni az ebben rejlő lehetőségeket.

Kocsis Máté, az MKSZ elnöke (képünkön) egy pénteki sajtóbeszélgetésen a fentiek szellemében jelenthette be: a szövetség több mint hárommilliárd forintot szeretne évente szétosztani a klubok között a véglegesítés előtt álló új finanszírozási rendszerének köszönhetően. Egy csomagban értékesítenék – többek között – a klubok bizonyos reklám- és marketingjogait, így a tervek szerint a csapatok állami forrásból több pénzhez jutnának, mint valaha. Ez érvényes a legnagyobbakra, így a Veszprémre is. Az elnök azt szeretné, hogy a klubok szponzorálásáról ne a személyes kapcsolatok döntsenek, s azt reméli, hogy ősszel, de legkésőbb karácsonyig sikerül eladni a jogokat. Az egyesületek szövetségi támogatása sávos lenne, az első kiindulási pontot a tabellán elfoglalt helyezés adná, de később „finomodhat” a rendszer – tette hozzá. Az összeg nagysága miatt elsősorban állami cég jöhet szóba.

Az MKSZ határozott célja, hogy Magyarország a következő évtizedekben is világversenyeknek adjon otthont, de ehhez szükség lenne öt-hat nagyméretű, legalább 8000 férőhelyes arénára. Jelenleg ennek a követelménynek csak a budapesti Papp László Sportaréna és a debreceni Főnix Csarnok felel meg. Kocsis szerint így szükség van például a Veszprém Aréna bővítésére vagy az építés előtt álló új szegedi aréna áttervezésére. A szövetség abban is bízik, hogy sikerül megállapodnia a kormánnyal a teljes országot lefedő hatvan munkacsarnok építéséről 2018-ig, évente 20-20 beruházással. Emellett Vác, Orosháza, Dunaújváros, Siófok és Szentgotthárd 1000–4000 fős csarnokot kapna. Amint elhangzott: a cél az, hogy a válogatottak jelen legyenek a világ élvonalában, a női NB I Európa legerősebb, a férfi NB I pedig a német mögött a földrész második legerősebb bajnoksága legyen.

Magyar Idők

Egy hozzászólás “Több pénz, mint valaha” bejegyzésre

Itt lehet hozzászólni !