Csepel.hu
Bár a reggel még csípős hideggel indult, mire a Zsófia főhercegné hajó kifutott háromszáz csepeli nyugdíjassal a fedélzetén, már hétágra sütött a nap, s az idő is egyre melegebb lett. A csepeli önkormányzat idei negyedik hajókirándulásra október 1-én, az idősek világnapján került sor.
Borbély Lénárd polgármester köszöntötte a nyugdíjasokat, s elmondta: szeretné, ha a kerület összes nyugdíjasa részt vehetne az elkövetkező években ilyen programon. „Isten éltesse Önöket” – zárta szavait a Borbély Lénárd, s kellemes napot, jó szórakozást kívánt a résztvevőknek, akik közül sokan első alkalommal vettek részt a három órás vízi programon.
„Nagyszerűen érezzük magunkat, örülünk, hogy eljöttünk” – mondta Magyar Sándor, aki feleségével érkezett. A házaspár azt is elmesélte, hogy nyáron – köszönhetően az nyugdíjasok ingyenes strandbelépőjének mely az önkormányzat juttatása minden csepeli idősnek – többször is kint voltak a Csepeli Fürdőben. „A Hollandi úton lakunk, de idejét sem tudom, mikor strandoltunk utoljára. Az ingyenes belépővel ezt most már megtehettük.”
A kellemes idő, a zenés program, a főváros panorámája mind hozzájárult ahhoz, hogy az hajókirándulás ismét nagyon jól sikerüljön. És ezzel még nem ért véget a program. Csepelre visszaérve az ÁMK tornacsarnokában terített asztalok várták a nap főszereplőit. Borbély Lénárd itt is köszöntötte Csepel idős polgárait, s elmondta: már hagyományos, hogy ilyen módon ünneplik október 1-én az időseket. „Éppen egy éve nyílt meg a Nyugdíjas Klub, s akkor is hasonló programon találkoztunk. Szeretném átadni Németh Szilárd országgyűlési képviselő jókívánságait, aki parlament elfoglaltsága miatt nem lehet most itt. Az ő munkájának köszönhető, hogy tavaly megnyílhatott az azóta nagy népszerűségnek örvendő klub”- tette hozzá a polgármester, aki hangsúlyozta: az önkormányzat célja, hogy minél több munkahelyet teremtsen a kerületben, s hogy a kerület idős és ifjú polgárai minél több támogatásban részesüljenek. Borbély Lénárd végül megköszönte a programot szervező Csepeli Városkép Kft. munkáját.
A késői ebédet zenés műsör előzte meg: Suki András és zenekara muzsikált, majd népszerű operett-dallamok is felcsendültek.
Csepel.hu
A rendezvényhajó neve Zsófia főhercegné, avagy Zsófia főhercegnő??
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Tovább folyik a nyuggervásár á’la Borbély Lénárd! Természetesen közpénzből, erre aztán büszke lehet 🙂
Vidéken a cigányok mészárolják az idős magyar lakosságot.
Meg az egészségügy.
Hát én nem neveztettem volna el Zsófia főhercegnéről, Ferenc József édesanyjáról magyar hajót, mert gyűlölte a magyarokat! Főhercegné, mert házasság útján került be a Habsburg-Lotringen családba, nem oda született! A bajor Wittelbach családból származott, testvére Mária Ludovika volt Sissi/Erzsébet királyné édesanyja. Sissi és Ferenc József elsőfokú unokatestvérek voltak.
A mindenhez kiválóan értő és mindent hiba nélkül tudó Tarjányi László figyelmébe! Nem “Lotringen” hanem Lotharingiai!
Majdnem elfelejtettem! A származását sem ismeri jól A 148-s IQ val rendelkező nagy kritikusunk Tarjányi László, mivel ezt írta; idézem “A bajor Wittelbach családból származott,”…! Nos ez sem igaz. A főhercegné születése jogán hercegnő volt! A pfalz-zweibrückeni uralkodó herceg lányaként ennek a családnak volt a sarja.
Zsófia Friderika Dorottya Vilma osztrák főhercegné (Erzherzogin Sophie Friederike Dorothea Wilhelmine von Österreich) (München, 1805. január 27. – Bécs, 1872. május 28.) bajor királyi hercegnő, osztrák főhercegné, I. Ferenc József anyja, Erzsébet császárné és királyné anyósa, Rudolf trónörökös nagyanyja.
Zsófia Friderika hercegnő édesapja IV. Miksa József bajor herceg, választófejedelem (1756–1825) volt, Frigyes Mihály pfalz-zweibrückeni uralkodó herceg (1724–1767) és Maria Franziska Dorothea von Pfalz-Sulzbach hercegnő (1724–1794) második fia, 1806-tól I. Miksa néven bajor király.
4. Zsófia Friderika Dorottya hercegnő (1805–1872)
5. Mária Ludovika Vilma hercegnő (1808-1892), aki 1828-ban Miksa József bajor herceghez (Herzog Max Joseph in Bayern) (1808-1888) ment feleségül, az ő 1837-ben született leányuk lett Erzsébet császárné és királyné.
Joságos! A bajor királyi család neve Wittelsbach! A Habsburg családé meg Habsburg-Lotringen! Persze németül, ezt mondjuk mi Habsburg-Lotharingiai családnak MAGYARUL, de az ő nevük NÉMETÜL EREDETI! A Habsburg család férfiágon kihalt VI./III. Károllyal, a lánya Mária Terézia Lotharingiai Ferenchez ment feleségül, s hogy mentsék a Habsburg címet, a gyermeik családneve Habsburg-Lotringen lett! Amúgy meg nézze már meg a budapesti telefonkönyvben a magyar nádori családhoz tartozó Habsburg-Lotringen Mihály nevét!
Zsófia bajor királyi hercegnő, osztrák főhercegné, V. Ferdinánd császár felesége, apja IV. Miksa bajor herceg volt, 1806-tól I. Miksa néven bajor király, NAGYAPJA VOLT Frigyes Mihály pfalz-zweibrückeni uralkodó herceg!!!
Erzsébet királyné anyja Zsófia testvére, Mária Ludovika bajor királyi hercegnő volt, aki hozzáment a nem királyi ágú Miksa József bajor herceghez. Azaz Erzsébet Zsófia nevű nagynénje egyben az anyósa is lett!
Joságos, senki sem vitatta Zsófia hercegnő címét a bajor királyi családból való származása okán, viszont a Habsburg-Lotringen családban ő FŐHERCEGNÉ VOLT!
Nemcsak olvasni, hanem érteni is kell!