Bokros Lajos miniszterelnök is lenne egy MSZP-SZDSZ-MDF válságkoalícióban

Inforadio.hu

Bokros Lajos igennel felelt arra a kérdésre, hogy szerepet vállalna-e egy esetleges MSZP-MDF-SZDSZ válságkoalícióban. “Ha Magyarországot meg kell menteni az államcsődtől, akkor minden józan erőnek össze kell fogni, s valamiféle hiteles kormánynak ki kell húznia Magyarországot a válságból.” – fogalmazott.

Bokros Lajos igenje, illetve az MDF választmányának döntése, mely szerint a Horn-kormány korábbi pénzügyminisztere vezesse a párt EP-listáját, alapos földindulást okozott az első szabad választás győzteséből az előrejelzések szerint a bejutási küszöb alá került párt életében.

Vasárnap Csáky András közölte, kilép a pártból, mert véleménye szerint az EP-lista szombati elfogadásával az MDF feladta politikai hitvallását. Karsai Péter frakcióvezető-helyettes közleménye szerint az MDF-et váratlanul érte Csáky András bejelentése, a párt frakciója hétfőn vitatja meg nyilatkozatát, pénteken pedig ugyanezt megteszi az MDF elnöksége is.

Hétfőn délelőtt 11 órakor lesz frakcióülés, ezen vélhetően részt vesz Csáky András is, mint maga mondta az MTI-nek, “jelenleg ő még az MDF frakciójának tagja”. Hozzátette: mind Dávid Ibolyával, mind pedig a többi frakciótaggal közölte kilépését.

Katona Kálmán a távirati irodának azt mondta: úgy tudja, Csáky András még nem döntött arról, hogy hétfőn kilép-e a frakcióból is. Hozzátette: ha hétfőn a politikus úgy dönt, hogy a frakcióból is kilép, akkor azt a frakcióvezetőnek kell bejelentenie az Országgyűlés elnökénél.

Csáky András kifejtette: “Számos pragmatikus érv szólt az elnök által javasolt európai parlamenti jelölőlista elfogadása ellen, de a legfontosabb érv az, hogy ezzel a döntéssel az MDF feladta politikai hitvallását, és végleg szakított azzal a társadalmi bázissal, amelyre megalakulásakor támaszkodott. Válságos időben dönthet úgy egy párt, hogy küldetése teljesítése érdekében rendhagyó eszközökhöz folyamodik, de ez nem szolgálhat indokul eredeti értékrendje, politikai identitása feladásához”.

Közleményében emlékeztetett arra, hogy húsz évvel ezelőtt azért csatlakozott az MDF-hez, mert a párt a nemzeti hagyományokat tisztelő, a keresztény kultúra szellemi és erkölcsi értékeit valló, korszerű európai konzervatív pártként határozta meg önmagát. Úgy fogalmazott: “Arra, amerre Dávid Ibolya tévedt, Antall Józseftől nem vezet út. Azon az úton az ő politikai örökségét vállaló politikus nem járhat”.

Az MDF parlamenti frakciója jelenleg tíz főből áll. Ha Csáky András hétfőn úgy döntene, hogy kilép a frakcióból, akkor a házszabály szerint a frakció kilenc fővel megszűnik. A házszabály értelmében a képviselőcsoport vezetőjének ilyen esetekben három napja van arra, hogy a házelnököt is tájékoztassa a történtekről. Azt semmilyen szabály nem zárja ki, hogy ez idő alatt pótolják a hiányzó képviselőt. Hasonló történt akkor, amikor Vas János kilépése után a korábban a Fidesz frakcióját elhagyó Lengyel Zoltánt “leigazolta” az MDF.

Bokros Lajos vasárnap este, a Hír TV kérdésére igennel felelt arra a kérdésre, hogy szerepet vállalna-e egy esetleges MSZP-MDF-SZDSZ szövetségben. “Ha Magyarországot meg kell menteni az államcsődtől, akkor minden józan erőnek össze kell fogni, s valamiféle hiteles kormánynak ki kell húznia Magyarországot a válságból.” – fogalmazott.

Arra a kérdésre, hogy akár a miniszterelnöki posztot is elfogadná-e, határozott igennel válaszolt. Mint mondta a három párt koalíciójának lehetőségéről már többekkel tárgyalt is. Véleménye szerint az EP-lista elfogadásával új MDF született, amikor a demokrata fórum országos választmánya a párt egységét kockáztatva támogatta a jelölését.

inforadio.hu

8 hozzászólás “Bokros Lajos miniszterelnök is lenne egy MSZP-SZDSZ-MDF válságkoalícióban” bejegyzésre

  1. atata szerint:

    A szocik végre megtalálták gyurcsányi alternatíváját, csakhogy saját berkeiken belül nem mertek kockáztatni, – nyíltan szembefordulni fletóval, még ma is öngyilkosság (vagyis manapság igazán az). Tehát a pártbeli ellenfelek felkérték legkedvesebb vazallusukat a titkosszolgálati eszközökkel többszörösen markukban tartott ibolykát – ha lennél szíves delegálni….
    Hogy ez a szebb napokat látott “rendszerváltó párt” végfelszámolása ? na és?-több is veszett Mohács(i)nál.
    Adjon az Isten!

  2. Gordon szerint:

    Van-e még lejjebb az MDF-nek? Kiváncsi vagyok, hogy mire lesznek képesek az egyébként nem túl magas népszerűséggel rendelkező Bokrossal. Azért a volt pénzügyminisztert nem zárta a szívébe az ország jelentős része. Főleg az MDF által elvben olyan nagyon védendő középosztálybeliek. Vagy a megszólítandó célcsoport tekintetében is fordulat áll be?

    Bukásuk esetén mindenesetre nekem ez az MDF már nem fog hiányozni…

  3. nagyapó szerint:

    Ha Csáky kilép a frakcióból, az MDF villámigazolással szerződteti Gyenesei minisztert, mert az évi 100 millió fontosabb mint az elvek.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  4. Öreg halász szerint:

    Kommunikációs szempontból óriási dobás volt Bokros jelölése.

    El kell gondolkozni azonban, hogy mi az az MDF, ha már csak a kommunikációs dobások vannak, és egy olyan ember lett a párt arca, aki teljesen jogosan a legnagyobb ellenfele volt 1995-ben.

    Emlékeztetnék mindenkit ugyanis, hogy Bokros egy MSZP-SZDSZ-es kormány minisztere volt, amely éppen az MDF-et váltotta. Ráadásul Bokros egy hosszú távon rendkívül káros és rossz pénzügyi megszorító csomagot vezetett be. Az sem véletlen, hogy sokszor a még nem szakértő lakosság számára is egyértelműen dilettáns javaslatai más országokban sehol nem kellettek.

    A nem magyarországi döntéshozók pontosan értették, hogy pusztán a spórolás kedvéért nem szabad szétrombolni a jövőt. Még egy szegény ember is tudja, hogy ha spórolásból nem vesz téli cipőt a gyerekének, akkor többet fog gyógyszerre költeni, mint amennyit a cipőre költött volna, és dolgozni sem fog tudni, mert otthon kell maradni a gyerekkel. Nem beszélve a szenvedésről.

  5. Papi szerint:

    Nem véletlen Bokros választása az mdf részéről. Szeríntem ez az egész színjáték mögöt gyf politíkája áll. Pontossan tudta, hogy az ellenzék nem szavaz bizalmat Bokrosnak így megint lehet csaholniuk, hogy ime az ellenzék nem is akar kormányváltást. Undorító ennek a dávid ibolyának a viselkedése ugyan olyan aljas mint a buzi (szadesz) és az áruló (maszop). Hol vannak a tiszteséges MSzP-sek, hogy végre megállítsák ennek a magyar ellenes hazaáruló söpredéknek az ámokfutásást. Lehet, hogy már nincsenek is? Miért kell az utcára kimenni az embereknek ahhoz, hogy ez a mocskos banda végre eltünjön?

  6. büki szerint:

    Emiatt a színjáték miatt fájjon azok feje, akik Dávid Ibolyát mostanáig komolyan vették. Nem véletlen, hogy sorra lépnek ki a pártjukból a konzervatív személyek. A bohózathoz nem adják nevüket. nem kívánnak GYF szolgálatába állni.

  7. balszélső szerint:

    A fő cél a lakosság további kopasztása. Az eszközök nem számítanak.

  8. bandi szerint:

    Szegény Ibolyka.2006-ban a fidesznek feltételül szabta az mdf negyon

    csekéj támogatásfejében öakart miniszterelnöklenni.

    Ugylátszik belemánikázot miszerint az mdfnek kéne miniszterelnököt

    adni.

    Ezmár orvosi kezelést igényelne kár, hogy bezárták a lipotot.

Itt lehet hozzászólni !