Vonalszámot kapnak az elővárosi autóbuszok

Hírextra

 

Volánbusz

A BKSZ Kht. és a VOLÁNBUSZ Zrt. együttműködésének keretében a 10-es út után a Csepel-sziget térségében közlekedő elővárosi járatok vonalszámozását is bevezetik, e térségben is megkönnyítve a fővárosi és agglomerációs lakosok számára az utazási lehetőségek közötti tájékozódást.

A Budapesti Közlekedési Szövetség (BKSZ) és a VOLÁNBUSZ Zrt. együttműködésének második lépéseként a menetrendváltáshoz (2007. december 9.) igazodva a Csepel-sziget térségében közlekedő elővárosi autóbuszok is vonalszámot kapnak. (A projekt első lépése a Bécsi úton közlekedő elővárosi autóbuszok vonalszámmal történő ellátása volt, melyet 2007. augusztus 1-jén vezettek be.) A budapesti közlekedésben elterjedt helyi vonalszámokhoz hasonlóan a VOLÁNBUSZ Zrt. elővárosi autóbusz vonalai is számozást kapnak, ami segítségével az utasok könnyebben tájékozódhatnak, illetve a megállóhelyre érkező autóbuszok azonosítása is egyszerűbbé válik. Egyidejűleg a megállóhelyeken található menetrendek megjelenítése is módosul, a fővárosi helyi közlekedésében már megszokott tájékoztató táblákhoz igazodva.

Az elővárosi autóbuszok vonalszámozásának, illetve a helyközi menetrendeknek a fővárosban megszokott arculatúvá átalakításának egyszerre agglomerációs, és fővárosi Utazóközönséget érintő céljai vannak.

Lényeges, hogy az agglomerációs utasok – akik ugyanolyan fontosak a közlekedési szövetségnek, mint a fővárosiak – egyenrangú ügyfélként jelenhessenek meg a fővárosi utasok mellett. A vonalszámozás egyik célja, hogy az agglomerációban élők is fővárosi színvonalú utastájékoztatást kapjanak. Ezen törekvést tükrözi, hogy mostantól az elővárosi autóbuszokon és azok megállóhelyein – legalább az eddigi információmennyiség – megújult, a fővárosi közlekedésben megszokott arculatban jelenik meg.

Szintén lényeges célja a projektnek, hogy a Csepel-sziget térségében élő fővárosi lakosoknak – akik 2005 szeptemberétől Budapesti Egyesített Bérlettel az elővárosi autóbuszokat is használhatják budapesti utazásra – a vonalszámmal rendelkező autóbuszok azonosítása, használata, valamint azok menetrendjéről a tájékozódás a korábbiaknál sokkal átláthatóbbá, egyszerűbbé váljon.

E térségben is számos helyen fordul elő, hogy ugyanazon megállóhelyet a BKV illetve a VOLÁNBUSZ más-más névvel jelöli. A vonalszámozás kiterjesztése során az ilyen (gyakran elavult, illetve az eltérő megnevezés miatt félreérthető) elnevezések egységes nevet kapnak, ezzel is megkönnyítve az Utazóközönség tájékozódását.

Az elővárosi vonalszámozás pilisi mintaterületre kiterjedő bevezetésének tapasztalatai kedvezőek voltak, ezek alapján a Csepel-sziget térségével megkezdődik a rendszer teljes kiépítése, melynek következő állomása a 11-es út térségében közlekedő autóbuszok számozása lesz. A projekt végeredményeként a tervek szerint a számozás a Budapesti Közlekedési Szövetségbe tartozó összes elővárosi autóbuszvonalon bevezetésre kerül.

Forrás: MTI, Hírextra

Itt lehet hozzászólni !