Austrian Classics 2015: a csepeli kick-boxosok ismét taroltak

Csepel.hu

austrian

Európában az egyik legrégebb óta működő kick-box világkupa, a nagy hagyományokkal bíró nem csak a nevében klasszikus Austrian Classics. A 22 országot és 2200 versenyzőt felvonultató versenynek a havas hegycsúcsokkal körülvett Innsbruck városa adott otthont.

A 3 napon át tartó világkupán a csepeli Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia induló kerete, főleg a kadet korosztályok ifjú reménységeiből állt.

A pénteki kezdőnapon a felnőtt csapat megvédte a csapat bajnoki címét, ami remekül megadta az alaphangot az egyéni küzdelmekhez.

Az utánpótlás korosztályokban egyre élesebb harc folyik a dobogós helyekért, sokan fenik a fogukat a címvédő KirályTeam-es harcosok legyőzésére.

Az összesen 38 érmet kasszíroztak be a csepeliek, aminek nagy részét a legfiatalabbak nyerték.

A kadet 1-es korosztály elképesztő teljesítményt nyújtott, hiszen mindössze egy súlycsoport kivételével, az összes többiben KirályTeam-es versenyző állhatott a dobogó legfelső fokára!

Király István Mesteredző egyesületében mindig is nagy hangsúlyt fektettek az utánpótlás nevelésre. Nagyon biztató a jövőre nézve, hogy évről évre egyre több és egyre magasabban képzett pointfighting kick-box palánta kerül ki a csepeli műhelyből, sikerre éhesen és sikerre esélyesen!

A válogatottsághoz szükséges pontok gyűjtése mellet, ami az augusztusban Spanyolországban megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra való kijutásért zajlik, az ottani ellenfelek minél jobb feltérképezése is cél volt.

Erre a 16 arany, 11 ezüst és 11 megszerzett bronzérem a legjobb bizonyítvány.