IV. Országos Szépíró Verseny: Több mint 300 induló a csepeli döntőn

Csepel.hu

szepiroill

A IV. Országos Szépíró Verseny döntőjének a Nagy Imre ÁMK adott otthont április 18-án. A Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány szervezésében az SNI tanulók számára meghirdetett rangos eseményen több mint háromszáz versenyző mutatta meg szépírás tudását. Általános és középiskolás diákok érkeztek Felvidékről, Vajdaságból és Magyarország mintegy 180 településéről Csepelre.

A három éve indult verseny célja a kézírás fontosságára való figyelemfelhívás és a tanulási nehézséggel küzdő gyermekek pozitív megerősítése. Idén is öt korcsoportban rendezték meg az 1-12. osztály közötti tanulóknak a versenyfordulókat. Az iskolai válogatók után járási/kerületi, megyei/budapesti elődöntők során a kategóriánkénti első három helyezett jutott az országos döntő mezőnyébe. A mostani országos megmérettetés alkalmával a diákok munkáját alkotóművészekből álló zsűri bírálta el.

A szépíró verseny előtt megnyitó ünnepséget rendeztek az ÁMK tornacsarnokában a résztvevő tanulóknak és szüleiknek, valamint a felkészítő pedagógusoknak.

A rendezvény házigazdájaként az első általános művelődési központ intézményvezetője, Tóth Endre üdvözölte a vendégeket, és sikeres versengést kívánt a diákoknak, valamint köszönetet mondott a kulturális intézmény dolgozóinak és a Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola munkatársainak a verseny lebonyolításáért.

Az eseményen fellépett a Kis-Csepel Táncegyüttes, majd Navracsics Tibor oktatásügyért felelős EU biztos levelét felolvasta Potocki Ferencné, a Tehetségműhely Alapítvány kuratóriumának elnöke.

Ezután Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára mondott beszédet. Kiemelte: régen és ma is művészi értéke van az írásnak. Gratulált a szervezőknek, hogy ilyen értékes programmal szólítják meg a fiatalokat.

A csepeli önkormányzat nevében Morovik Attila alpolgármester szólt a megjelentekhez. Csepel vonatkozásában tájékoztatta a jelenlévőket arról, hogy az óvodai intézményi hálózatban közel 2500 gyermek közül 102 regisztrált SNI gyermek. Közülük a legnagyobb létszámban a beszédfogyatékosok találhatók. Szólt arról is, hogy a kerület 12 óvodájából hétben folyik sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztése s az előzetes tervek szerint egy vagy két csoporttal bővítenék azoknak az óvodai csoportoknak a létszámát, ahol autizmuspektrum zavarral integráltan foglalkoznának.

A köszöntések sorát Csemer Patrícia, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségének alprojekt vezetője folytatta, majd Potocki Ferencné kuratóriumi elnök mondott köszönetet Borbély Lénárd polgármesternek a helyszín biztosításáért, az ÁMK és az alapítvány dolgozóinak a verseny lebonyolításért, valamint az iskolásoknak a részvételért és a pedagógusoknak a felkészítő munkájáért.

A versenyzés kezdése előtt Telek Máté tánctanár egy kis lazító testátmozgatást tartott az érdeklődőknek, majd a gyerekek a tantermekbe vonultak.

Az országos döntőt tehetségnappal kötötték össze a szervezők, amelyen többek között Szekeres Pál, esélyegyenlőségi miniszteri megbízott tartott előadást.

A résztvevők logikai, ügyességi, kézműves, sport és szórakoztató programokon vehettek részt.

A negyedik szépíró versenyen hagyományosan kategóriánként az első tíz helyezettet díjazták. Ettől függetlenül minden résztvevő kapott emléklapot, tollat és egy hűtőmágnest. Az eredményes helyezést elérőket oklevéllel, egy “Tehetségműhely Alapítvány” logóval ellátott tornazsákkal (benne toll, könyvek, csokoládé, társasjáték, édességek, szamóca- és szilvalekvár, mogyorókrém, nápolyi) jutalmazták.

A díjakat Kulcsár Edina, a Miss World Hungary győztese, és a Miss World 2. helyezettje, Potocki Ferencné és Tóth Endre, valamint Szoboszlai Zoltán, a Meggy-Kert-Tész Szövetkezet elnöke adta át.

Csepel.hu

 

Itt lehet hozzászólni !