Csepel.hu
Budapest Főváros Önkormányzata számára kiemelten fontos a versenyképes tudással rendelkező hallgatók képzésének és ezáltal a humán erőforrás fejlesztésének támogatása, ezért az előző évek sikerei után idén is meghirdeti – részben módosított feltételekkel – a Budapest Ösztöndíj Program pályázatát a fővárosi székhelyű felsőoktatási intézmények nappali tagozatos, 2015 szeptemberétől vagy 2016 februárjától utolsó tanulmányi évüket megkezdő hallgatói számára.
A hatodik alkalommal meghirdetésre kerülő Budapest Ösztöndíj Program keretében a nyertes pályázók a diploma megszerzése előtt 10 hónapon keresztül szakmai anyagok, kutatási és konzultációs lehetőségek biztosítása által segítséget kapnak diplomamunkájuk elkészítéséhez.
A Programban legfeljebb 20 fő egyetemista vagy főiskolás utolsó éves, osztatlan, alap vagy mesterképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgató vehet részt, aki többek között:
– valamely fővárosi székhelyű felsőoktatási intézménnyel hallgatói jogviszonyban áll;
– a diploma megszerzéséhez szükséges szakdolgozatát a Fővárosi Közgyűlés által jóváhagyott átfogó témaköröknek megfelelő tárgyból írja;
– a diploma megszerzésének évében a 30. életévét még nem tölti be.
A Programban résztvevő hallgatók részére bruttó havi 50.000,-Ft/fő ösztöndíj kerül kifizetésre.
A Budapest Ösztöndíj Program alapvető célja, hogy az ösztöndíjat elnyerők betekintést nyerjenek a Fővárosi Önkormányzat tevékenységébe, megismerjék a helyi közigazgatás rendszerét, annak gyakorlati folyamatait, s ezáltal hozzájáruljon a közigazgatáson belüli hatékony és célirányos utánpótlás kineveléséhez is.
Jelentkezési határidő: 2015. április 30.
A Budapest Ösztöndíj Program szabályait és leírását tartalmazó rendelet, valamint a pályázati kiírás szövege és kapcsolódó mellékletei az alábbi linkekre kattintva olvashatóak:
– pályázati kiírás
– pályázati adatlap
– szakdolgozatcímek
– nyilatkozat
– 44/2008. (IX.10.) Főv. Kgy. rendelet
Forrás: Csepel.hu
“Évközben zárnak be két iskolát Szegeden, mert nincs pénz a működtetésükre. Félévkor megszűnik a Rogers Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és a Szegedi Felnőttoktatási Gimnázium és Szakképző Iskola is. A Rogers Gimnázium diákjait átveszi egy másik iskola, de a szakiskolások közül 69-en nem tudják folytatni a tanulást, mert a szakmájukat máshol nem oktatják. 182 pedagógus kerül utcára.”
Hajrá Szeged!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Hajrá állam.
Ugye az oktatás állami feladat.
felix!
Változó!
Hun állami, hun egyházi, hun alapítványi!
Aki helyett a zállamnak kellene perkálni akkor azé! 😛
Hát ez az. 🙁
Nem kőne a zönkormányzatnak bedobni néhány milkót a ziskolák megmentésére? Ja a szociknál ez nem működik.
(Ja a zeggyik alapitványi iskolában elégették a névsort, így a zott végzett diákok egy részét tudták elismertetni, ezért bűntették meg őket.)
Cselen sem a mienk a Jedlik, mégis támogatjuk, mert a mi gyerekeink járnak oda.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.