Csepel.hu
Vajon milyen lehetőségeket kínált egy baráti vadászat Nagykáta környékén 2008 táján? Erre is válasz született a Kispesti Járásbíróságon folyó perben november 12-én, ahol Szenteczky János, a csepeli MSZP elnöke, a Csevak egykori vezérigazgatója ült a vádlottak padján hűtlen kezelés vádjával. A már tavasszal elkezdődött perben ezúttal két tanút hallgattak meg. Az egyik Cz. György közgazdász végzettségű belső ellenőr, akivel Szenteczky János egy vadászaton ismerkedett össze. A másik tanú dr. N. János Krisztián, aki Szenteczky tanácsadója, majd helyettese volt a Csevakban.
A Szenteczky János elleni vádirat lényege a következő. A csepeli önkormányzat még 1991-ben kötött bérleti szerződést a CSISÉ-vel (Csepeli Ifjúmunkás Sportegyesület) az Erdősor utca 45-47. szám alatti ingatlanok használatára. A szerződést több alkalommal meghosszabbították, de 2007-ben erre már nem került sor. Ettől az időponttól kezdve a CSISE bérleti díjat sem fizetett az ingatlanok használatáért, de előtte is csak a szokásos bérleti összeg töredékét utalta át az önkormányzatnak. A bíróságon korábban tanúként hallgatták meg a CSISE elnökét, aki közölte, hogy 2007-ben kétszer is találkozott Szenteczky Jánossal, a Csevak vezérigazgatójával a szerződés megkötése ügyében, de végül semmi nem történt. Szenteczky tudta, hogy a bérleményért nem fizetnek, ezzel pedig a csepeli adófizetőket károsítják meg, de szemet hunyt a törvénytelenség fölött.
Dr. N. János Krisztián tanúként azt mondta, hogy előbb Szenteczky János tanácsadója volt, majd vezérigazgató-helytettese lett. „A nyilvántartási rendszer nem volt áttekinthető, mert folyamatos átszervezés volt a cégnél, de nyilvántartásnak lennie kellett. A CSISE ügye nem rám tartozott. A konkrét ügyekben a vezérigazgatónak volt aláírási joga” – vallotta dr. N. János Krisztián.
Cz. György éppen vadászgatott Nagykáta környékén, amikor megismerte a szintén vadász hobbijának élő Szenteczky Jánost. Hamarosan bemutatták Tóth Mihály akkori polgármesternek, majd felkérték, hogy dolgozzon az önkormányzatnak, illetve a Csevaknak. A közgazdász végzettségű, de könyvvizsgáló szakvizsgával nem rendelkező Cz. György gazdasági tanácsadóként látott munkához a Csevaknál. Szerződéskötésének és árajánlatának „furcsa és nem életszerű” részére dr. Kléber István, a sértetti fél jogi képviselője hívta fel a bíróság figyelmét. Furcsa ugyanis, hogy nem a megbízó Csevak osztotta ki a feladatokat Cz. Györgynek, hanem fordítva történt az üzletkötés: a megbízott mondta meg, hogy mivel bízzák meg – természetesen közpénzből. A megbízott árajánlata is meglepően gyorsan megszületett, noha még nem tisztázták pontosan a feladatokat.
Az ügyész indítványozta, hogy a bíróság szerezze be a Csevak vezetői értekezleteinek 2009 márciusában készült jegyzőkönyveit, hogy megállapíthassák: hogyan történtek a feladatmegosztások és indult-e a Csevakon belül felelősségre vonás a gyanús ügyletek miatt.
Szenteczky János, akit az ügyészség folytatólagosan elkövetett hűtlen kezeléssel vádol, a mostani tárgyaláson sem tett tanúvallomást.
A pert február 6-án folytatják újabb tanúk meghallgatásával.
És Lázárnak mennyi vadászkalandja lehet!
Ha csak vadászkalandjai lennének.