Hírszerző
Nem valószínűsíthető, hogy a csepeli kettős gyilkosság idején rögzített hangfelvétel kikerült volna a nyomozó hatóságtól – ezt állapította meg az adatvédelmi biztos. Jóri András az után indított vizsgálatot, hogy a Blikkben megjelent egy cikk “Ezt vette fel a magnó” címmel, és abban a hangfelvétel tartalmáról lehetett olvasni.
A Blikk című napilap múlt kedden jelentetett meg egy cikket “Ezt vette fel a magnó” címmel, amelyben a csepeli kettős gyilkosság közben készült hangfelvételről lehet olvasni a “Blikk megtudta” forrással. A cikkben idézőjelben is vannak mondatok, azt sugallva, hogy azok a hangfelvételből lettek idézve.
Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője még aznap este azt mondta a Független Hírügynökségnek, hogy sem magát a hangfelvételt, sem annak egyes részleteit nem adták ki, így azt egyetlen újságíró sem szerezhette meg.
Jóri András vizsgálata is azt állapította meg, hogy az újságban megjelentek nem tükrözik pontosan a diktafon által rögzítetteket, az idézett két mondat pedig nem hangzik el. A történtek egyes részletei viszont megtalálhatók a szövegben.
Az ombudsman szerint mindez arra utal, hogy a cikk közvetett beszámolón alapszik. Tehát nem valószínűsíthető, hogy a hangfelvétel a nyomozó hatóságtól illetéktelen emberhez került volna. Az ombudsman ugyanakkor arra hívja fel a rendőrök figyelmét, hogy a jövőben zárják ki az információszivárgás lehetőségét.
A csepeli iskolában január 7-én este volt lövöldözés. Aznap este az iskolából sikkasztás miatt elküldött gazdasági igazgató-helyettes és a biztonsági őr tárgyalt Takács Józseffel és Papp Lászlóval csaknem fél órán keresztül. Ezután a gyanú szerint a biztonsági őr lelőtte az igazgatót és a vele lévő tanárt, végül belelőtt saját tenyerébe is, hogy alibit igazoljon. A gazdasági igazgató-helyettes közben elvitte magával a biztonsági kamerák felvételeit tároló szervert. A gyilkosságot az egyik áldozat zsebében lévő diktafon rögzítette.
A két gyanúsított, a gazdasági igazgató-helyettes és az őr, azóta már előzetes letartóztatásban van.
Mint mondja az ügyvéd a védence félt. Akkor miért nem a rendőrségre ment vagy miért nem a rendőrségtől kért segítséget.
Na de, hogy ment, ki ha zárva volt az ajtó?
Tudta a varázsigét? (szezám tárul-és láss csodát az ajtó kinyílt)
Na látván, hogy az ajtó megnyílt-
Ezen nagyon, nagyon megzavarodott, megint.
Zavartságában hazament és szépen szétszerelte a lopott számítógépet, majd szépen jól elrejtett-zavartságában.
A rendőrség eszébe sem jutott -nagy zavartságában.
Majd akkor értesítette csak a rendőrséget, amikor már biztonságban volt a cucc!
Röhej! Baromság az egész!
Szóval az ombucmanó csak lezárta a vizsgálatot,mert a Blikk “csak” kamuzott?Esetleg nem illene a valagukba is rúgni?
Jeniszej! Nem is értesítette a rendőrséget, hanem nagy zavarában odament az iskolához, ahol már helyszíneltek és kérdezősködött, hogy mi történt. A rendőrök mikor megtudták, hogy kicsoda, megkérték, hogy ugyan már menjen velük és meséljen az iskoláról. Ő meg megint csak nagy zavarában beült a rendőrökkel a kocsiba, elautózott, hogy, mint hitte, segítse a hatóság munkáját, dehát annyira zavarban volt, hogy máég ekkor sem monta el, mi is történt vele. (Pedig akkor már javában folyt a hangfelvétel értékelése!) A zsaruk tudták, hogy már, hogy Deme részese volt a történteknek, csak ő nem, de istenem, nagy zavarában elfelejtett elmondani. A sikításokat is biztos lányos zavarában követte el. Szerintem az ügyvéd is zavart, hogy erre építi a védelmet.