Csepel.info
Kedden délután egy férfi halt meg tragikus körülmények között a Csepeli Rendelőintézet előtt. Erról kaptuk meg egy szemtanú beszámolóját. Egy másik szemtanútól úgy hallottuk, hogy a rosszul lett és elhunyt férfi horvát állampolgár volt.
A hölgy kiabálni kezdett. A feleségem ekkor az ügyelet bejáratához sietett, és szólt az orvosnak. A doktor azonnal elkezdte az újraélesztést. Szólt, hogy hívjuk a mentőket. A hölgy és én is telefonáltam. 13 óra 15 perckor vette fel a 112, a mentőket maga az újraélesztést végző orvos tájékoztatta. Ekkorra már többen is kijöttek az SZTK-ból: ápolónők, orvosok. Kihozták a defibrillátort, oxigénpalackot. Kijött a kardiológiáról is a főorvos. Szakszerűen és gyorsan dolgoztak. 14 perc után ért ki a mentő. Háromnegyed órán át küzdöttek a férfi életéért. Mindent megtett mindenki, de sajnos elvesztették a beteget.
A mentő körül folyamatosan gyűltek az emberek… Sajnos volt olyan is, aki fényképeket készített erről a tragédiáról. (Ezt észre vették, és az SZTK biztonsági őre megkérte, hogy törölje a képeket kegyeleti okokból.) Az összeverődött tömegben mindenféle mende-monda indult el: “hogy nem jött orvos, hogy fél óráig nem látták el, stb. Én odamentem, és a hölgyre és egy másik szemtanúra hivatkozva – akik mindig megerősítettek mindenben – többször is elmondtam az embereknek, hogy hogy történt a tragédia. A végén többen is belátták, hogy van olyan eset, amikor a leggyorsabb orvosi ellátás sem tud segíteni,
Megvártuk a rendőröket is, akik felvették a jegyzőkönyvet. A szakszerű és gyors orvosi beavatkozás ellenére elvesztettünk egy embert! Nyugodjon békében!
Èn is ott voltam a kèt fiamal mert akkor jöttūnk haza az ovodábol.
Ez teljesen igaz ahogy az ur elvágodot rögtön jött fiatal ember ès elkezte az ujra èlesztèst ès utána több orvos ès assziszten is szalad oda hogy segiteni tudjon.
Több járo kellő is probálta hivni a mentőket közte èn is a 107-es számon.
Ès volt aki elszaladt a mentő állomásra hogy onnan kèrjen s.o.s. segitsèget de ott azt monták hogy minden fèle kèpen telefonon is be kell szolni ahoz hogy mentöt ki tudjanak kūldeni.
Ès több mint valoszinű hogy Tūdőemboliát kaphatott az eleset fèrfi mert cèkla vörös lett a fuladástol a feje ès az erölködèstöl szerencsètlen össze is pisilte magát.
Ès kettő hatalmasat hörent.
sajnos az èdes anyám is ebben a betegsègben hunyt el ezèrt tudtam rögtön.
Ott rögtön montam is hogy ez több mint valoszinū Tūdöembolia lehetett.
De sokan agyvèrzèsre vagy infartusra gyanakodtak.
Nyugodjon bèkèben.
A csalàdjának meg tiszta szivemböl összinte rèszvètemet kūldöm.
A mentők telefonszáma 104!
Hiába szaladnak át a rendelő háta mögött található mentőállomásra ha éppen Csepelen nem volt bent mentőautó.XX.kerületből érkezett mentő de újraélesztésnél minden perc soknak tünik 🙁 Sajnos vannak olyan betegségek ha a mentő a ház elött állna akkor sem lenne menthető!
Ilyen a tűdőembólia is sajnos 🙁
Egy dolgot nem értek. Miért volt bezsákolva ott hagyva egy rendőrrel a földön? A mentők miért nem vitték el?
Mi az , hogy nem volt Csepelen mentőautó?!
Hol tárolják a nemrég frissiben a csepelieknek vásároltat?!
.
Miért volt otthagyva?! Mert a mentő nem hullaszállító!
A halott meg már ráér! 🙁
Azèrt volt ott hagyva ès le takarva mert meg kell ilyenkor várni a hulaszálitokat ès adig rendör figyeli hogy nehogy valamit pèmzt telefont èkszert el lopjanak t9le.
Amugy 2-3.òrába is bele telhet ilyenkor amire a hulaszálito oda èr sajnos.
Kedves Olvasók!
Utólagos információink szerint nem lengyel, hanem horvát állampolgár volt az elhunyt. Az esethez két dolgot mindenképpen ki kell emelni: az orvosi segítség gyors volt, és a szerencsétlenül járt emberen valószínűleg az se segített volna, ha a mentő már ott áll amikor összeesik.
Az elhunytat a jogszabályok miatt nem vihették el azonnal.
admin!
Nem mindegy?!
Ember volt és ennyi! 🙁
Minden elismerés a segítő egészségügyi dolgozóknak !
Nem az történt, mint egy-két éve, mikor még a Szent István út 234-ben rendelt Dr.Margítka,
hiába szóltak be segítő szándékú emberek, ki sem néztek, csak kiüzenték, hogy hívják a mentőket.
Sajnos mi is végignéztük az egészet a 7. emeletről, sírtam mikor letakarták. Este észrevettem, hogy a család gyertyát gyújtott, lementem hozzájuk és elmeséltem, hogy milyen küzdelmet folytattak a megmentéséért a rendelő dolgozói és a mentősök. Megköszönték, monda a felesége, hogy nem tudták, hogy segített-e neki valaki őt negyed négykor értesítették, 46 éves volt.
Tisztelet minden résztvevőnek, aki segíteni próbált! A csepeli polgárok kitűnően vizsgáztak
állampolgári kötelességteljesítésből!
Az a tragédia,hogy ez a Grün még mindig nagyon de nagyon……
Juhász György, a Tóth Ilona Egészségügyi Szakszolgálat főigazgató főorvosa arról számolt be, hogy a halál oka tüdőembólia vagy nagy kiterjedésű szívinfarktus lehetett. A pontos okot a boncolás során állapítják meg. A különféle szóbeszéddel ellentétben a 46 éves férfi magyar volt, a lányával az eset után nem sokkal felvették a kapcsolatot. Nem csepeli lakos, hanem a XVII. kerületben élt. Egy barátja hozta autójával a kerületbe. Az elhunyt férfi a csepeli rendelőintézet adatbázisában nem szerepel, ellátást itt nem kapott és nem is kért. Nem igaz, hogy a tragédia előtt az intézményben járt. Miután a járókelők értesítették a rendelőintézet ügyeletét, egy mentőtiszt azonnal a segítségére sietett. Ezt követően a kardiológiai osztály főorvos asszonya és munkatársai, majd a kiérkező mentők végezték az újraélesztést.
„A kardiológus főorvos asszony és orvoskollégái, valamint az ápolók mindent elkövettek, hogy megmentsék a férfit. A főorvos asszony már sokak életét megóvta, de most kudarcként élte át, hogy nem járt sikerrel. Rendkívül megviselték a történtek… Nem helyénvalóak és károsak azok a kijelentések, amelyek az orvosi szakmai munkát kárhoztatják ebben a sajnálatos esetben, hiszen dicséretes volt a küzdelmük. A felelőtlen beszédek megbontják az orvosokba vetett bizalmat, ami rontja a gyógyulás esélyét” – mondta Juhász György főigazgató.
Igen, sajnos vannak ilyen esetek amikor minden erőfeszítés és lelkiismeretes, szakszerű ellátás már nem segít. Sajnos az én időmben is volt erre példa! Azt nem értem azonban, hogy a kb. 50 m.-re lévő mentőállomásról miért 14 perc alatt ért ki a mentő? mennyi idő alatt ért volna ki pl. királyerdőbe, és mi történik ha az ott lévő beteg addíg nem kap szakszerű ellátást?
Soós Attila! hisztikét olvasva:” Miután a járókelők értesítették a rendelőintézet ügyeletét, egy mentőtiszt azonnal a segítségére sietett.”
Nem kell a rossz szöveg!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.