A csepeli kick-boxosok bevették Floridát – Király István beszámolója

Csepel.hu

A csepeli kick-boxosok bevették Floridát - Király István beszámolója

A kick-box az amerikai kontinensen született meg és a mai napig óriási népszerűségnek örvend. A világ legnagyobb versenyén, több mint 3 500 harcos lép tatamira 90 küzdőtéren. Ez a US OPEN.

Mégis ha megkérdezik, hogy ki a US OPEN legeredményesebb klubcsapata, akkor egy maréknyi harcos lép elő kék-fehér mezben, akik Csepelről, egy aprócska kis európai ország fővárosának egyik kerületéből jöttek. Ez a Halker-KiralyTeam Kick-box Akadémia.

Olvassák szeretettel Király István mester beszámolóját erről a csodálatos sportteljesítményről:

Ahhoz, hogy ennek a monumentális versenynek a méreteit fel lehessen fogni, egy kis adatismertetéssel kezdeném a beszámolót!

A komoly versenyekhez edződött ki csepeli csapatunk sem hitt a szemének, amikor megláttuk, a több mint 3 500 versenyzőből álló mezőnyt, akik erre a 3 napra érkeztek a floridai Coronado Springs-be.

Amerika a hatalmas méreteiről híres, hát ezt mi is megtapasztaltuk. 15 perces sétával lehetett átjutni a csarnok egyik végéből a másikba, közben, aki elfáradt le is ülhetett, az erre kihelyezett ülőalkalmatosságokra. A nevezés, sorsolás és az ehhez szükséges sorban állások, a gyenge idegzetűeket már itt az elején elbizonytalaníthatta, de mi kitartottunk, hiszen győzni jöttünk!

Amikor a csepeli Halker-KiralyTeam csapata eldöntötte, hogy megpróbálja túlszárnyalni a legutóbbi teljesítményét még nem láttuk ezt a hatalmas mezőnyt!

Trinidad és Tobago-tól Ausztráliáig, közel 60 ország képviseltette magát a világ legnagyobb kick-box eseményén. Ezt csak külön fűszerezte, hogy ugyan egy szabályrendszer van, de különböző stílusok képviselői próbáltak a saját stílusokkal megnyerni a US OPEN-t. Taek Kwon Do-tól a Kempón át, a Kungfu, a Karate képviselői mind-mind győzni jöttek ide, valamint hogy hazavigyék a US OPEN trófeáját, ami egy ember nagyságú hatalmas kupa.

Nos, ebben nem voltak egyedül, ugyanis a mi kis csepeli különítményünk is pontosan ezért jött ide. Illetve repültünk, utaztunk, több mint 17 órát, hogy hazavigyük, ami a miénk!

36 fok, 98% páratartalom, 3500 versenyző, ez fogadta kerületünk különítményt floridai Orlandóban.

Az állunk továbbra is leesve maradt, mikor megláttuk a 90 db küzdőteret, ahol az ember fia a kéktúra hangulatában indult szerencsét próbálni. Külön feladat volt megtalálni a csepeli sportolóknak a saját küzdőhelyüket ebben a hatalmas csarnokban. Nos, megnyugtathatok mindenkit, annyira azért nem kell minket félteni, mégis csak dörzsölt csepeliek vagyunk. Gyorsan kialakítottunk hírláncot, amivel megkönnyítettük az egymás közötti kommunikációt és sikerült mindenkinek eljutnia a saját küzdelmeihez.

A versenynapi fogadtatás leírhatatlan volt. Mi azt hittük, hogy csendben elhelyezkedünk a piciny helyünkön, de nem ez történt. Mintha már vártak volna minket, megérkezésünkkor tekintetek százai kisérték a csepeli Halkeresek megérkezését. Mint később kiderült az amerikaiak valóban vártak minket. A szigorú tekintetek mögött egy piciny felháborodás is húzódott, mégpedig azért, hogy hogy képzeli ez a kis csepeli csapat, hogy idejön Amerikába és veszélyezteti az egyeduralmukat, ráadásul olyan nevekkel, mint Kondár Anna (5x Világbajnok), Nagy Henrietta (2x Világbajnok), Mórádi Zsolt (6x Világbajnok), Jároszkievicz Krisztián (5x Világbajnok), Gömbös László (5x Világbajnok), Veres Richárd (3x Világbajnok), Imre Tamás (2x Európa-bajnok) és Korpádi Tamás (junior Világbajnok).

Ők nem látták ezt a felsorolást, ha megtehették volna, lehet hogy nem álltak volna fel ellenünk akkora magabiztossággal, de mint köztudott, a tudás úgyis meghozza gyümölcsét.

Csapatunk napra-napra erősödött, ahogy magunk mögött tudhattuk a selejtezőket. Mindenki túljutott az első körökön, és izgalommal vártuk a döntőket.

Az amerikaiak egyre mérgesebbek lettek, amikor megláttak velük szemben kék fehérbe öltözött magyar versenyzőt. Idővel a méreg átváltott kétségbeesett szabálytalankodásokba, de ez sem tántorított el minket, ugyanis fel voltunk készülve rá.

Heteket gyakoroltuk az amerikai stílust. Tudtuk, hogy majd eljön az idő, amikor a fair play elveszti létjogosultságát, mivel a Halker-KirályTeam győzelmei után, az ellenfelek nekünk fognak esni durva szabálytalanságokkal. Erre az eshetőségre is felkészültünk, külön edzéseket szenteltünk a szabálytalanságok kezelésére. Illetve külön fel kellett készülnünk a bíráskodásra is, hiszen Amerikában amerikait verni, ez szinte lehetetlen küldetésnek bizonyult. Erre is volt recept. A megoldás nagyon egyszerű volt. Arra készültünk, hogy mindig 3-4 ponttal többet csináltunk, mint az ellenfeleink, így ha a bírók úgy gondolták, hogy Amerika felé húz a kezük, elég nehéz dolguk lesz, ha 4-5 pontot kell nem megtörténtnek nyilvánítaniuk.

Nos, ez nem is sikerült nekik, a mi kis csapatunknak viszont tökéletesen bevált a stratégiája, így a csepeli Halker-KirályTeam csapata 7 arany, 3 ezüst és 1 bronzéremmel térhetet haza minden idők legnagyobb kick-box versenyéről.

Csak hab a tortán, hogy ezzel az eredménnyel elnyertük a legeredményesebb klubcsapat címet is, a több mint 300 klub közül.

Természetesen nagyon köszönjük támogatóink segítségét, nélkülük ezt az eredmény sem érhettük volna el.

Tisztelettel köszönjük a Halker Kft., Csepel Önkormányzata, a Vitalade, a Magyar Kickbox Szakszövetség és a TOP TEN támogatását.

Hajrá, magyarok!”

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !