Csepel.hu
Tisztelt Lakosság!
Tájékoztatom a lakosságot, hogy az utóbbi hónapokban a természetvédelmi és vízvédelmi szempontból kiemelt jelentőségű Ráckevei-(Soroksári) Dunaág (a továbbiakban: RSD) területén több alkalommal történt vízszennyezés, amelyről a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőség (a továbbiakban: Felügyelőség) sok esetben csak több nap elteltével értesült a társhatóságokon keresztül.
Esetlegesen előforduló vízszennyezés esetén különösen fontos, hogy a Felügyelőség munkatársai a lehető leghamarabb a helyszínre tudjanak érkezni, ugyanis csak így biztosított, hogy azonnali intézkedéséket tegyenek a szennyezés megszüntetése, valamint forrásának felderítése érdekében. Bizonyos esetekben vízmintavétel is szükséges lehet, melynek több nappal a szennyezést követően történő elvégzése már nem vezet eredményre, így sok esetben a szennyezést okozó anyagok, illetve a szennyező személyének felderítésére sem kerülhet sor.
Fentiek miatt a Felügyelőség arra kéri a lakosságot, hogy amennyiben az RSD területén bármilyen vízszennyezést észlelnek, arról közvetlenül a Felügyelőséget értesítsék munkaidőben (8:00-16:00 óráig) a Felügyelőség központi telefonszámán, míg munkaidőn túl a Felügyelőség rendkívüli káresemény ügyeleti telefonszámán (06-30/200-9561) tudják megtenni bejelentésüket.
Köszönjük segítő együttműködésüket.
Budapest, 2014. május
Dolla Eszter igazgató
Forrás: Csepel.hu
Láthatóan a felhívás szerzője nem akarja, hogy túl sok munkája legyen. Ezért úgy írta meg, ahogy a kommunizmusban írtaki ilyeneket.
“Fentiek miatt a Felügyelőség arra kéri a lakosságot, hogy amennyiben az RSD területén bármilyen vízszennyezést észlelnek, arról közvetlenül a Felügyelőséget értesítsék”
.
Lehetőleg a szennyezés bekövetkezése előtt 72 órával, hogy Felügyelőségünk a megfelelő dísz és futólépéseket megtehesse, ezzel a több milliós károkat megelőzhesse! 😛 😀
“Felügyelőség) sok esetben csak több nap elteltével értesült a társhatóságokon keresztül.”
Kik ezek a társhatóságok?
Miért fontos a megtörtént szennyezés után ezt az adminisztratív szervezetet értesíteni, – hiszen ezek a szervezetek előre tudhatják, hogy a tisztítómű kapacitása és a tisztítás minősége nem megfelelő. A záporok és zivatarok idején, a szennyvíztisztító teherbírásának húszszorosa érkezik a csatornahálózaton.
Mit tett ez a szóban forgó felügyelő hatóság, hogy a tisztított szennyvíz átkerüljön a „Nagy-Dunába”. Az elkészült terveken még első helyen szerepelt egy nyomóvezeték megépítése! Érthetetlen számomra, hogy most meg az elavult Pesterzsébeti szennyvíztisztító bővítéséről álmodoznak a hozzá nem értők által megjelent írásokban. ))) 😀 (((
Igazi megoldás, a horgászok, vízi sportolok, valamint a Kis-Duna melletti települések érdekében, hogy az ilyen rosszul tisztított szennyvíz ne kerülhessen az állóvizű Soroksári-Duna ágba.
Barabás Győző monya:
“A csapadék vízzel keveredett szennyvíz is büdös, ötszörös hígításnál annak átvezetése az élő vízbe Európa valamennyi részén megszokott eljárás, mert a hígulás miatt már nem jelent nagyobb veszélyt a környezetre – emelte ki.”
Érted már nem jelent akkora veszélyt a környezetre. – de mekkora az akkora?
A megátalkodott egy szót sem ejt a betervezett Nagy-Dunai átvezető nyomócső rendszerről ami igazán a dolog végleges megoldása volna!
Jeniszej!
A Nagy-Dunába átvezető nyomócső, az üzemszerűen tisztított szennyvíznek az elve-
zetésére szolgál, nem pedig a nagyobb mennyiségű csapadékvíz elvezetésére. Mind-
addig, amíg lesz egyesített rendszerű /szennyvíz+csapadékvíz egy csőben/ csatorna,
előfordulhat, hogy a többlet mennyiség egyenesen a Dunába megy.
ebihal!
Igen! A terven első helyen tárgyalt nyomó cső üzemszerűen tisztított szennyvíznek az elve-
zetésére szolgál, nem pedig a nagyobb mennyiségű csapadékvíz elvezetésére.
Mit is mondanak Európa szerte?
Ha a szennyvíz felhígul, és ha egy nagy víz hozamú folyóba ömlik, – nem egy álló vízbe – ahol bőségesen van víz további hígulásra már – ))) 😀 ((( “nem jelent a természetre olyan nagy veszélyt” ))) 😀 (((
Milyen akadálya lehet az átvezető nyomócsőnek a Rozsa utcánál csatlakoztatni a nagykapacitású csepeli szennyvíz tisztító nyomó vezetékéhez, – mert talán az eredeti terveken így is szerepel már. 🙂
Miért is kellene az átvezető csövet a Rózsa utcáig vinni?
Milyen élvezet, milyen egészséges sportolni szarszagú büdös vízben, mert ez a víz nagyobb veszélyt nem jelent a természetre. 🙂