Csepel.hu
Négy napon át, csütörtöktől vasárnapig bonyolítják le az évente hagyományos, ezúttal már 20. alkalommal kiírt szegedi kick-box világkupát, amelyen 25 ország harcosai teszik próbára küzdősportos tudásukat a Városi Sportcsarnokban.
A többnapos viadalon természetesen minden korosztályban ott lesznek Csepel büszkeségei, a Halker-KiralyTeam versenyzői, akik minden bizonnyal ismét nem üres kézzel térnek haza – a szerk.
Amint az a nyitónapon tartott sajtótájékoztatón elhangzott: az egyéni versenyek mellett lesz csapatbajnokság is Csehország, Szlovénia, Ausztria és Magyarország válogatottjának részvételével. Indul a hazai kick-box elit, benne például a hatszoros világbajnok Dancsó Zoltán, s a sportági nagyhatalmak reprezentánsai – oroszok, ukránok, fehéroroszok, a baltikumi és a balkáni térség küldöttei – mellett az egzotikumot képviselik a Mauritiusról vagy éppen Madagaszkárról érkezett sportolók.
A világkupa számos induló esetében felkészülési állomást és fontos próbát jelent az idei Európa-bajnokság előtt.
A szervezők bejelentése szerint nemcsak a helyszínen követhetők nyomon az események, hanem – a sportág történetében először – a szombati gálamérkőzéseket élőben láthatják az érdeklődők a vk weboldalán (www.worldcupszeged.hu).
Forrás: Csepel.hu
Előre is gratulálok a Halker-KiralyTeamnek (mi az a Halker? Halkereskedő?)!
Azonban mi ez a sport?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Tisztelt Nagyapó!
A Halker Magyarország egyik legnagyobb halkereskedelmi cége, akik felvállalták a csepeli kick-bokszolók támogatását. Magáról a sportól pedig: A kick-box egy küzdősport, mely több tradicionális harcművészet elemeit ötvözi.
Az 1970-es évek közepe táján alakult ki, elsősorban az Egyesült Államokban és valamivel később Nyugat-Európában. Alapítói az amerikai Mike Anderson és a német Georg Brückner voltak. A kick-box első elnevezése sportkarate, majd all-style sportkarate volt, később egységesen a kick-box elnevezés használata vált elfogadottá.
Az alapítók egyik fő célja az volt, hogy az ütéseket és rúgásokat használó távol-keleti eredetű harcművészetek – a (japán eredetű) karate, a (koreai eredetű) taekwondo és a (kínai eredetű) kungfu, valamint a thaiföldi eredetű muay thai – mozgásanyagát továbbfejlesztve, azokat ötvözve a boksz technikákkal, egy önálló, deklaráltan verseny-centrikus küzdősportot hozzanak létre. A kick-box nem tagadja a tradicionális gyökereit, de önmagát nem harcművészetként, hanem egy modern küzdősportként határozza meg.
Az alapítók Bruce Lee közeli barátai (Chuck Norris, Bill Wallace, Bob Wall, Benny Urquidez, Jeff Smith, Dan Inosanto, Dan Macaruso, Dominique Valera, Danuel Rennesson), akik Bruce Lee halála után a Jeet Kune Do-ból kivették a sérülésveszélyes vagy végzetes elemeket és sporttá „szelídítették” a Jeet Kune Do-t.
Kell a tájékoztatás. Kösz!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop
Chuck norris a rossz nyelvek szerint már világrajövetelekor bajnok volt!
Állítólag úgy rugdalta le magáról a mamáját! .P 😛
Kihagy a klavim!
Jav. Norris, 😛