Új pályázati lehetőség nonprofit jelleggel működő szervezetek részére

Csepel.hu

Új pályázati lehetőség

Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata, mint Közvetítő Szervezet pályázatot hirdet „A Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja” című városrehabilitációs projekt keretében elkülönített Programalap felhasználásával megvalósuló, KMOP-5.1.1/B-12-k-2012-0004 jelű pályázat keretében mini-projekt támogatására.

Pályázati felhívás a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című projekt keretében, az Akcióterületen közterületi rendezvények megtartására.

1. A pályázat célja

A pályázati kiírás célja az Akcióterületen (Vermes Miklós utca [korábbi Koltói Anna utca] – Kossuth Lajos utca – Karácsony Sándor utca – II. Rákóczi Ferenc út) megvalósuló közterületi rendezvények, akciók révén kiemelten a közösségfejlesztés, továbbá a helyi lakosság önszerveződésének elősegítése. Kiemelt cél, az akcióterületi lakosság bevonása lakóhelyük társadalmi és esztétikai jellemvonásainak javítására a különböző közterületi rendezvények megvalósítása folytán.

A pályázók köre

Non-profit jelleggel működő szervezetek, akik Csepel lakosságával kapcsolatban vannak (Csepelen bármilyen módon jelen vannak, vagy a helyszínen a korábbiakban már konkrét akciókat végrehajtottak).

Az alábbi szervezetek pályázathatnak:

– Nonprofit szervezetek – Egyesület, alapítvány, közalapítvány, köztestület, amelyek konzorciumi partnerként nem vesznek részt a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című projektben;

– Nonprofit gazdasági társaságok, amelyek konzorciumi partnerként nem vesznek részt a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című projektben;

– Nonprofit jelleggel működő, közszolgáltatást megvalósító intézmények, amelyek a kerületi lakossággal közvetlen, napi kapcsolatban vannak;

– Társasházak, lakásszövetkezetek.

– Szociális szövetkezetek, amelyek konzorciumi partnerként nem vesznek részt a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című projektben;

Nem nyújthatnak be pályázatot az 1989. évi XXXIII. törvény „a pártok működéséről és gazdálkodásáról” szóló törvény hatálya alá tartozó szervezetek.

2. Támogatható tevékenységek

Az Akcióterületen (Vermes Miklós utca [korábbi Koltói Anna utca] – Kossuth Lajos utca – Karácsony Sándor utca – II. Rákóczi Ferenc út) élő lakosság különböző célcsoportjai számára a közösségfejlesztést elősegítő közterületi rendezvények/helyi társadalmi akciók megrendezése kiemelten az alábbi témákban például: Gyermeknap, Prevenciós nap, Iskolakezdő/Nyárzáró fesztivál, Téltemető ünnepség, Ökonap – bokrosítás akció, Virág/faültetési akció, Közterületi területek örökbefogadása – témájú események, rendezvények megszervezése.

A „mini-projekt” sikeres végrehajtásához / megvalósításához közvetlenül kapcsolódó alábbi költségek számolhatók el:

– forgóeszközök;

– kisértékű tárgyi eszközök, amelyek a mini-projekt végrehajtása során a megvalósuló program lebonyolításához elengedhetetlenül szükségesek;

– olyan kisértékű tárgyi eszközök, amelyek a mini-projekt végrehajtása során nem nélkülözhetetlenek, de a program megvalósításának színvonalát nagyban emelik;

– a mini-projektek végrehajtásához szükséges nagyértékű eszközök bérlése;

– helyszín bérlése, amennyiben az adott helyszín nem a Címzett saját vagy az önkormányzat tulajdonában van;

– saját teljesítés esetén bruttó munkabér- és bérjárulék költsége;

– szolgáltatások, amelyek nem tartoznak a Címzett szervezet létesítő okirata szerinti alaptevékenységébe, így ezen belül elszámolható költség a megbízási szerződés keretében történő munkavégzés, valamint a szellemi alkotásra kötött felhasználási szerződés. Amennyiben a Címzett által igénybe vett szolgáltatás a Címzett alaptevékenységén kívüli feladat- és munkavégzésre vagy szellemi alkotás felhasználására vonatkozik, a szolgáltatásra mini-projektenként az alábbiak szerint számolható el költség:

a Címzett alaptevékenységén kívüli tevékenység vonatkozásában külső személy/fél által végzett tevékenységre, illetve szellemi alkotás felhasználására maximálisan 50.000 Ft értékben köthet megbízási szerződést;

saját tag/munkavállaló/alkalmazott által végzett tevékenységek vonatkozásában korlátlanul köthet szerződést. Saját tagnak minősül az a szolgáltató/szállító, aki a Címzett szervezet (egyesület, alapítvány, stb.) vonatkozásában tagsággal, vagy legalább a mini-projekt megvalósítására irányuló pályázat benyújtását megelőzően munkaviszonnyal rendelkezik

Az elszámoláshoz csatolni szükséges a megbízott személy szakmai relevanciáját igazoló önéletrajzot;

– a „mini-projekt” népszerűsítését szolgáló nyilvánosság költsége.

4. A „mini-projekt” megvalósításának ideje

A mini-projektet 2014. I. félév és 2015. I. félév között kell megvalósítani. A „mini-projekt” megvalósításának kezdő időpontja nem lehet korábbi, mint a pályázat benyújtását követő 45. naptári nap. Záró időpontja legkésőbb: 2015.05.31.

5. A rendelkezésre álló keret: bruttó 10.000.000 Forint

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.

Támogatási intenzitás: 100 %

Támogatás összege: minimum bruttó 500.000 Forint, maximum bruttó 2.000.000 Forint.

Támogatható mini-projektek száma: 10 darab közterületi rendezvény megtartása 12 hónap alatt

Pályázat benyújtásának határideje: 2014. május 8. napja

Egy pályázó szervezet a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című 2015. május 31. napjáig a Programalap forrásának legfeljebb 20 %-ában, de maximum 3.000.000 Forint támogatásban részesülhet.

6. A pályázat részeként csatolandó dokumentumok (lásd: Pályázati Útmutató)

Jelentkezési lap

Aláírási címpéldány vagy aláírás-minta

Létesítő okirat másolata

Igazolás / Referenciaigazolás

Költségvetést alátámasztó dokumentumok (a szakmai tartalom bemutatásával):

árajánlatok

költségbecslések

A részletes „mini-projekt” pályázati útmutató és jelentkezési lap elérhető Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata honlapján (http://www.csepel.hu). A pályázatok magyar nyelven, kizárólag a jelentkezési lap kitöltésével nyújthatók be. Kézzel írott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség. A pályázatoknak mindenben meg kell felelnie a közzétett pályázati útmutatónak, illetve a pályázatok értékelése is ez utóbbi alapján történik.

7. A Pályázat benyújtása

A pályázatot 2 példányban (egy eredeti és egy elektronikus /CD,DVD/) zárt csomagolásban postán, ajánlott levélként továbbá személyesen munkaidőben (H-CS: 8-16 h és P: 8-12 h időpontban) az alábbi címen kell benyújtani:

Csepeli Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt.

1215 Budapest, Katona József utca 62-64.

A pályázat csomagolásán fel kell tüntetni a pályázati felhívás pontos címét és a pályázati kiírás kódszámát:

Pályázati felhívás a Csepel déli lakóközpont szociális célú rehabilitációja című projekt keretében, az Akcióterületen közterületi rendezvények megtartására.

DLK-PA-2014-003 (Közterületi rendezvények)

Benyújtásnak az az időpont minősül, amikor a személyes átadás-átvétel megtörtént, illetve postai úton való benyújtás esetén a postára adás napja. A Közvetítő Szervezet kötelezettsége biztosítani, hogy az átadás-átvétel során az átvételi dokumentáció minden példányán szerepeljen az átvétel időpontja az év, hónap, nap, óra, perc megjelölésével.

Kérjük, hogy a személyes benyújtás illetve átadás esetén telefonon előre jelezzék az átadás időpontját.

A benyújtási határidő előtt a pályázók kérdéseiket a 061278-5848/240-es telefonszámon vagy a programalap@varosgazda.eu email címen tehetik fel.

A pályázati csomag letölthető:

1.2. CSDLK_PA Palyazati utmutato 2014.04.08.

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !