A Prinzhorn Csoport stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal

Csepel.hu

A Prinzhorn Csoport stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal

A Prinzhorn Csoport az első környezetipari vállalat, amely stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal, ezzel is megerősítve a Prinzhorn Csoport hosszú távú elkötelezettségét Magyarország iránt. Az együttműködési megállapodás kifejezi a Prinzhorn Csoportnak a magyar gazdasági növekedés ösztönzéséért és a magyar vállalatok versenyképességének erősítéséért tett erőfeszítéseit.

A magyar papíripar legmeghatározóbb szereplője, a Prinzhorn Csoport és a magyar kormány között létrejött stratégiai együttműködési megállapodást Szijjártó Péter, külügyi és külgazdasági államtitkár, valamint Cord Prinzhorn, a Prinzhorn Holding vezérigazgatója, továbbá a Prinzhorn Csoport magyarországi tagvállalatai nevében Bencs Attila, a Hamburger Hungária ügyvezető igazgatója írták alá.

Az ünnepélyes aláírásra a Hamburger Hungária dunaújvárosi üzemében került sor Galambos Attila és Rafael Sieben, a Dunapack ügyvezető igazgatói, Haag János, a Duparec ügyvezető igazgatója, Dr. Szikla Zoltán, a Hamburger Hungária Erőmű Kft. ügyvezető igazgatója valamint számos vendég, köztük Cserna Gábor, Dunaújváros polgármestere, Németh Szilárd, Csepel polgármestere, Borbély Lénárd, Csepel alpolgármestere, Dr. Galambos Dénes, a Fejér megyei Kormányhivatal kormánymegbizottja, Dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke és Szalay-Bobrovniczky Vince bécsi magyar nagykövet jelenlétében.

Az ausztriai székhelyű Prinzhorn Csoport három magyar tagvállalata – a Hamburger Hungária, a Duparec és a Dunapack – erősen beágyazottak a magyar gazdaságban. Az elmúlt 20 évben a Prinzhorn Csoport Magyarországon összesen mintegy 600 millió eurót fektetett be, és 110 milliárd forintos éves árbevételével a magyar papír- és csomagolóipar legfontosabb szereplőjévé nőtte ki magát. A Prinzhorn Csoport a hazai papírgyártás 85 százalékát adja, teljes exportvolumene eléri a 65 milliárd forintot. A Prinzhorn Csoport és magyar tagvállalatai kulcsszerepet játszanak a magyar környezetiparban azáltal, hogy hatékony hulladékgazdálkodási körfolyamatot kialakítva papírhulladékból értéket állítanak elő. A Prinzhorn Csoport ezzel jelentősen hozzájárul Magyarország azon erőfeszítéseihez, hogy hazánkban megvalósuljon az Európai Unió 60 százalékos újrafelhasználási célkitűzése.

Újrahasznosított papírból készülő innovatív csomagolási megoldások fenntartható és hatékony hulladékgazdálkodási körfolyamata a papírhulladék hasznosításán keresztül

A Prinzhorn Holding magyar tagvállalatai több mint 1100 főt foglalkoztatnak közvetlenül, emellett több mint 1500 magyar beszállítóval dolgoznak együtt, aminek köszönhetően további körülbelül 3000 munkahelyet támogatnak közvetetten.

„A mai együttműködési megállapodást a Magyarország iránti elkötelezettségünk jelének tekintjük. A megállapodás a párbeszéd, a kölcsönös bizalom fontosságát és a jövőbeli befektetéseket támogató hosszú távú partnerség megalapozása iránti igényt hangsúlyozza. 1990 óta vagyunk jelen a magyar piacon. Az elmúlt években jelentős befektetéseket hajtottunk végre telephelyeink stabilitása, infrastruktúra-fejlesztése és azok magas technológiai és környezetvédelmi szintjének kialakítása érdekében. Jelenleg Magyarország az egyetlen olyan ország, ahol mindhárom ipari tevékenységünkkel jelen vagyunk, és egyben a legfontosabb ország is a portfóliónkban, amit az is bizonyít, hogy a csoport itt hajtotta végre a legnagyobb befektetéseket. A jövőre vonatkozóan az egyik legfontosabb befektetési célunk, hogy fokozzuk magyar üzemeink energiahatékonyságát” – mondta Cord Prinzhorn, a Prinzhorn Holding vezérigazgatója.

„Ez a megállapodás segíthet az iparág üzleti és szabályozási környezetének fejlesztésében. A Prinzhorn csoport tagvállalatai egy teljesen integrált értékláncolatot építettek fel a magyar piacon: évente nagyjából 650 ezer tonna jó minőségű hullámalappapírt állítunk elő hulladékpapírból, melynek 85 százaléka európai és közel-keleti exportra készül. A még hatékonyabb hulladék-felhasználás szempontjából kedvező lenne, ha Magyarországon tovább fejlődne a hulladékbegyűjtő rendszer és csökkennének a magas energiaárak. Remélhetőleg a folyamatos kormányzattal való párbeszéd elősegíti majd, hogy közösen egy még előnyösebb környezetet építsünk fel a papíripar számára” – mondta Bencs Attila, a Hamburger Hungária ügyvezető igazgatója.

„Ahhoz, hogy a magyar gazdaság növekedése hosszútávon fenntartható legyen, körültekintően kell bánnunk a környezetünkkel és a természeti erőforrásainkkal. Ezért fontos, hogy ma kötjük az első stratégiai megállapodást egy környezetipari vállalattal” – mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár.

A Prinzhorn Csoportról:

A Prinzhorn Csoport 4478 főt foglalkoztat 13 országban. A vállalatcsoport Európa egyik piacvezető szereplője az újrahasznosítás, valamint a hullámalappapír és hullámtermék csomagolás területén. Évente 1,7 millió tonna hullámalappapírt állít elő hulladékpapírból, éves forgalma eléri az 1 milliárd eurót, ezzel a harmadik legnagyobb vállalat Európában ebben a szegmensben. Az osztrák családi tulajdonban lévő Prinzhorn Csoport székhelye Bécs mellett található, tevékenysége három divízióba szervezett: a Hamburger Recycling papírhulladék gyűjtésével és forgalmazásával, a Hamburger Containerboard hullámalappapír előállításával, a Dunapack Packaging pedig hullámpapírlemez alapú csomagolóeszközök gyártásával foglalkozik.

A Prinzhorn Csoport 1990 óta van jelen Magyarországon, mint fontos hulladékgyűjtő (Duparec Kft.), mint a legnagyobb magyar hulladékhasznosító és hullámalappapír-gyártó (Hamburger Hungária Kft.), illetve mint a legnagyobb papír alapú csomagolási megoldásokat gyártó (Dunapack Kft.). A magas hozzáadott értéket előállító és évi 400 millió eurós forgalmat lebonyolító magyar vállalatok az elmúlt 20 évben mintegy 600 millió eurót fektettek be Magyarországon. A Magyarországon piacvezető csoport több mint 1100 főt foglalkoztat.

Forrás: Csepel.hu

 

8 hozzászólás “A Prinzhorn Csoport stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal” bejegyzésre

  1. helyi szerint:

    F@sza, ezek vágták haza csepeli papírgyárat is.Ezért jár a kézfogás!

  2. nagyapó szerint:

    helyi! Rosszul tudja. A szocik tönkre vágták a Papíripari Vállaltot, azután bagóért eladták. Prinzhorn megvásárolta és Csepeli Papírgyárat megmentette, fejlesztette.
    A csepeli eetásaknak még az uszoda sem kellett.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop

  3. helyi szerint:

    Ha megmentette és fejlesztette, akkor hogy a csudába kellett elbocsátani embertömegeket onnan és miért áll üresen ahatalmas irodaház, és miért veri fel a gaz több helyen is a gyárterületet, és még tengernyi kérdés arról, hogy miért néz ki úgy, ahogy kinéz a terület?Le van pukkanva, nem is kicsit! Egy jó gazdának erre is kéne figyelnie, nem???

  4. nagyapó szerint:

    helyi! A Prinzhorn cég termel. Neki a dolgozó emberek kellettek. Mit csinált volna a Papíripari Tröszt ENSZ palotájával, benne a sok szakszervezeti, KISZ, párt irodákkal, szervezési, személyzeti, stb. osztályokkal, az ott lébecoló eetásakkal?
    A zeetásak egy részét megtartották, azokat, akik elvégezték “szakértelmükkel” a piszkos munkát, a zelbocsájtásokat.
    A termelés viszont folyik.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop

  5. Etikus szerint:

    Nem tudták megvenni, visszavásárolni a Dunai Vasművet, Jöhetett a Dunaújvárosi Papírgyár. Fajsúlyát tekintve is, “jóval könnyebb.”

  6. Etikus szerint:

    Privatizáltak, államosítanak, adják, veszik, a pénz forog, de hova?
    Jöhet majd a kezelői jog, aztán a tulajdon váltás újólag.
    Felixnek hányszor írtam, a más pénzével való üzletben van a legkisebb rizikó. Azzal nagy nyereséget, profitot elérni, gazdagodni nem kis érdem. Csodálkozom, na nem az eredményen, ha nem azon, hogy mit nem lehet ezen megérteni.

  7. Etikus szerint:

    Az egykori világhírű csepeli szerszámgépgyárban, ahol már mikronra dolgoztak, ma már betonvasat hajlítgatnak. Ez a nagy technikai, innovációs fejlődés. Miközben a csarnokoknak nagy része, szinte üresen áll, konganak az ürességtől.

  8. Etikus szerint:

    Mondom én, már a csend sem a régi.

Itt lehet hozzászólni !