Mától sztrájk Ferihegyen

Magyar Hírlap

Betelt a pohár a Ferihegyi repülőtér érdekképviseleteinél, amelyek szerint a folyamatban lévő és meghirdetett át- és kiszervezések veszélyeztetik a repülésbiztonságot. Ezért általános, határozatlan idejű sztrájkot hirdettek ma reggel hat órától.

Az általános munkabeszüntetés mellett döntött két ferihegyi szakszervezet, mert a tegnapi, utolsó tárgyalási lehetőséggel sem élt a Budapest Airport (BA) Zrt. A cég továbbra is kerüli a konkrétumokat, hangzatos szavak mögé bújva folytatja jogsértő, méltatlan gyakorlatát a dolgozók kárára – tájékoztatta a Magyar Hírlapot a Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete (RDSZSZ) és a Légi Közlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ).

Az érdekképviseletek a munkaadó szabálytalan, folyamatosan letagadott leépítései, a biztonságot veszélyeztető létszámhiány és az ezzel összefüggő túlmunkavégzés miatt demonstrálnak. Sérelmezik, hogy a BA Zrt. menedzsmentje az egyeztetések közepén egyoldalúan felmondta a dolgozókat védő kollektív szerződést.

A határozatlan időre meghirdetett munkabeszüntetés ma reggel hat órakor kezdődik. A sztrájk a BA Zrt. mellett érinti a cég tulajdonában lévő Repülőtéri Üzemanyag-kiszolgáló Kft.-t is, ahol szintén mindennaposak a jogsértések.

Metes György, a Magyar Légiforgalmi Szolgálatok Szakszervezetének (MLSZSZ) elnöke lapunknak azt mondta, támogatásukról biztosítják a két szakszervezetet. Az MLSZSZ felhívással fordul valamennyi – a légi közlekedésben érintett – szakszervezethez és munkavállalóhoz, hogy csatlakozzon a meghirdetett sztrájkhoz. Az MLSZSZ szerint ma nem csak a munkahelyek megőrzése és a bérek reálértékének megtartása a tét. Nap nap után szembesülni kénytelenek a ferihegyi munkavállalók a légi közlekedést sújtó nehézségekkel, aminek egyik előzménye a privatizáció. Mindez soha nem látott válságba sodorta a magyar repülést.

A BA Zrt. arról tájékoztatta lapunkat, hogy az átalakítási program felfüggesztése számukra elfogadhatatlan, mint ahogy az volt a korábbi kollektív szerződés is. A szakemberek kiemelték, a BA tovább folytatja az üzemeltetési részleg átalakítását.

magyarhirlap.hu

7 hozzászólás “Mától sztrájk Ferihegyen” bejegyzésre

  1. Gordon szerint:

    Betelt a pohár már sokaknál ebben az országban. Lásd. 2008. március 9.

  2. Jeniszej szerint:

    Legalább nem zugnak Csepel felett a gépmadarak

  3. Nagyapó szerint:

    Jeniszej!
    Ezt nevezik szolidaritásnak?
    Azért idéznék: “Az MLSZSZ szerint ma nem csak a munkahelyek megőrzése és a bérek reálértékének megtartása a tét. Nap nap után szembesülni kénytelenek a ferihegyi munkavállalók a légi közlekedést sújtó nehézségekkel, aminek egyik előzménye a privatizáció.”

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  4. Jeniszej szerint:

    Nagyapó:
    Én velük is és azokkal is vállalok szolidaritást, akik azt mondják, hogy életveszélyes fékhibás autóbuszokkal nem szállítják a csepeli embereket.
    Melyik szakszervezet tiltakozott, hogy a felszálló gépek ne itt Csepel felett forduljanak irányba – Rózsadomb helyett!
    A ferihegyi munkavállalóknak legalább van munkahelye, nem úgy, mint másoknak az iparban, akiknek eladták munkahelyüket.
    És egy fillért sem kaptak ezért.

  5. Papi szerint:

    Jeniszej!
    Ők miért nem mentek ki az utcára tiltakozni? Ők ugyan úgy megtehették volna és Ők még csak nem is vesztettek volna semmit.

  6. Jeniszej szerint:

    T. Papi
    Mindenki tudja – biztos te is tudod, hogy a rendszer váltás első nagy vívmánya volt a “nagyipar szétverése”!
    Csepel, Ózd, Salgótarján Diósgyőr Eger, Székesfehérvár és a sor nem teljes.
    Ezekben az ipari központokban a szervezett munkások szétkergetése, elszegényesítse, megszégyenítése volt az elsődleges cél.
    – Vagy talán tévedek?
    Igen nálunk is kellett volna a lengyel hajógyári mintára egy munkás vezető!
    Egy igazi baloldalt szervező “munkás ököl!”

    Mert talán féltek, hogy a jővőjük is

  7. Papi szerint:

    Jeniszej!
    Amit leírtál igaz de csak félig! Amit az iparral és a munkásságal kapcsolatban írtál maximálissan igaz. A szakszervezeteket viszont a Kádár rendszer tette tönkre és korrumpálta. Sajnos! Ezért nincs ma ellenállás ezekkel a rablókkal szemben. Csak csodavárás és a Fidesz szídása van de az, hogy a csodáért valamit nekünk is tenni kellene az sajnos nincs.

Itt lehet hozzászólni !