Fidesz.hu
Magyarországon 2010 után helyreállt a jogállamiság – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Belügyminisztérium évértékelő értekezletén kedden Budapesten.
Ha a Belügyminisztérium munkája akadozik, akkor az ország is akadozik, ha a Belügyminisztérium nem sikeres, akkor az ország sem lehet sikeres – jelentette ki a kormányfő, hozzátéve, ez fordítva is igaz.
Orbán Viktor a Belügyminisztérium évértékelő értekezletén mondott beszédében kiemelte, hazánk komoly eredményeket tud felmutatni 2010 óta.
Magyarország az elmúlt négy évben előnyére változott, és évről évre jobban teljesít – jegyezte meg. Felidézte, hogy 2008-ban pénzügyi összeomlás történt az országban, „lényegében szanálták a hazánkat”, és az IMF „lélegeztetőkészülékére voltunk kapcsolva”. Mint mondta, a hitelminősítők és a külföldi elemzők borúlátó jóslatai ellenére ma már elmondható, hogy Magyarország nem segélyből és nem nemzetközi intézmények segítségéből tartja fenn magát. Magyarországnak, ha pénzre van szüksége, azt a piacról veszi fel, és emellett csökkenteni tudtuk az adósságot – sorolta.
Szólt arról is, hogy hazánknak még mindig túl magas a devizaadóssága, a következő négy év egyik legfontosabb pénzügyi célja ezért az lesz, hogy „hazánk devizaadósságát teljesen leépítsük”.
Felhívta a figyelmet arra, hogy történelmi csúcsot ért el a foglalkoztatás, négymillióan dolgoznak az országban. Szeretném arra kérni önöket, hogy vegyék fel kesztyűt, ha azt tapasztalják, hogy a közmunkát és a közmunkát végző emberek teljesítményét le akarják értékelni – fogalmazott. A miniszterelnök kiemelte, elismerés illeti azokat, akik évekig otthon várták a segélyt, ám most képesek voltak váltani, és ismét munkába járnak.
„Magyarország az elmúlt négy évben előnyére változott, és évről évre jobban teljesít”
Hangsúlyozta, hogy „jóformán eltűnt az infláció”. Fontosnak érzem azt is, hogy kivehető, látható, sőt járható az az út, ami Magyarországon kivezet a szegénységből – szögezte le, hozzáfűzve, ez az út nem ígéretekkel és ingyen pénzzel, hanem munkával és rezsicsökkentéssel van kikövezve. Rámutatott, a rezsicsökkentéssel tulajdonképpen sikerült visszaadni azt a bért és nyugdíjat, amit az előző években elvettek az emberektől.
Orbán Viktor hangsúlyozta, az önbecsülés ott kezdődik, ha az ember kiáll magáért, ha vállalnia kell a vitát. Magyarország ma már kiáll a saját érdekeiért bárkivel szemben. Nem rezzenünk össze senkitől: sem a multinacionális cégek felemelt hangjától, sem a bankárok fenyegetőzésétől, sem a pénzügyi körök negatív jóslataitól, sem a brüsszeli bürokraták felemelt mutatóujjától – jelentette ki. Ennek kapcsán megjegyezte, Brüsszel újabb támadást indított a harmadik rezsicsökkentés ellen, és reményét fejezte ki, hogy sikeresen fogjuk megvívni ezt a vitát is.
A kormányfő úgy vélekedett, a 2010 előtti korszak lényegét jellemzi a Portik-Laborc-ügy. Ez a történet minden másnál beszédesebben vall az akkori viszonyokról – vélekedett. „És magyarázattal is szolgál arra – hiszen fejétől bűzlik a hal -, hogy miért szabadulhatott el a bűnözés 2002 és 2010 között Magyarországon” – fűzte hozzá. A kormányfő szerint ezért nem lehetett abban az időszakban közbiztonságról beszélni, és ezért vesztették el az emberek bizalmukat saját rendőrségükben.
Orbán Viktor szólt arról is, hogy korábban különböző „egyenruhás egységek grasszálhattak szabadon”, a rendőrség azonban ahelyett, hogy feloszlatta volna, inkább kísérgette őket. „Még bátorították is létezésüket, fokozva ezzel a káoszt és a félelmet” – mutatott rá. Azok az állami vezetők, akik a törvényes rend és az emberek védelmére esküdtek fel, bűnözőkkel és alvilági spekulánsokkal szövetkeztek a törvény és az emberek ellen – emelte ki, hangsúlyozva, hogy „ez az egyenruha elárulása, ami mindent megront a rendvédelmi szervezetek életén belül”.
A belügyi szervek e cikluson belül nyújtott teljesítményét értékelve a miniszterelnök a legfontosabb eredménynek nevezte, hogy 2010 óta helyreállt a jogállamiság Magyarországon.
Orbán Viktor kifejtette, hogy az Országgyűlés törvényalkotó munkája teremtette meg az elvi hátteret, amire egy jogállamot fel lehet építeni. Azonban felhívta a figyelmet: a törvényhozó rendelkezései és az igazságszolgáltatás ítéletei mind hiábavalók, ha nincs, aki érvényt szerezzen azoknak.
„Sikeres, jól szervezett belügyminisztérium nélkül nincs jogállam a demokráciában” – húzta alá. Ma a BM és a rendőrség nem egyszerűen működőképes, hanem rendkívül hatékony is – fűzte hozzá. Erre kiemelkedő példaként az árvízi védekezést említette a kormányfő. A Belügyminisztérium hatásköre alá tartozó Országos Katasztrófavédelem munkatársainak döntő része volt abban, hogy emberi áldozatok nélkül, súlyos anyagi károkat mellőzve, az árhullámot kikísérhessük az országból – fogalmazott, köszönetet mondva Bakondi György altábornagynak és munkatársainak.
Egyúttal kiemelte az Országos Vízügyi Igazgatóság tevékenységét is, mellyel kapcsolatban megjegyezte: a szervezet munkatársai precíz munkájukkal megteremtették a sikeres védekezés alapjait.
Orbán Viktor felidézve, hogy már a kormányprogramban rögzítették, jelentősen növelni kell a szolgálatot teljesítő rendőrök számát, hangsúlyozta: elvárja a belügyminisztertől, hogy az ország minden településén legyen rendőr. „Önök a társadalom véleménye szerint visszanyerték az emberek bizalmát, amiért nemcsak a vezetőket, de a teljes állományt köszönet és elismerés illeti” – fogalmazott a miniszterelnök. Ma a rendőrséget egy olyan szervezetnek látja a közvélemény, amelynek a szakértelme és az elhivatottsága nem vonható kétségbe – szögezte le.
Az önkormányzati rendszer átalakítását érintve a kormányfő kifejtette: az adósságokat nemcsak átvették a helyhatóságoktól, de egyúttal megalkották azokat a szabályokat is, amelyek megakadályozzák, hogy az önkormányzatok újra eladósodjanak. „Még egyszer nem lehet úgy hiteleket felvenni, ahogy a megelőző esztendőkben lehetett” – mutatott rá.
A közmunkaprogramra térve Orbán Viktor megjegyezte, azért, hogy ne csak „statisztikai kötelezettség” legyen ez a foglalkoztatási forma, az egyenruhásoknak is komoly erőfeszítéseket kell tenniük. Egyúttal örömének adott hangot, hogy a BM nemcsak hatékonyan, de emberségesen is látta el e feladatát. Ugyanakkor példanélkülinek nevezte, hogy egy állami szerv az iskolarendszerből képzés nélkül kikerülő munkanélkülieket egyfajta képzésben részesítse.
„Ez a döntés mély erkölcsi alapokon nyugszik, és ha komolyan vesszük a szolidaritást, az nem merülhet ki lózungok ismételgetésében” – mutatott rá. Mint mondta, Magyarországon olyan közállapotok jöttek létre, amikor úgy mert dönteni egy kormány; hogy nem otthon tartja segélyekkel az embereket, hanem megpróbálta őket bevonni egy közös képzési programba.
A büntetés-végrehajtásról szólva a kormányfő hangsúlyozta, hogy a szűkös anyagi lehetőségek ellenére is jól végzik munkájukat az állomány tagjai. Egyúttal megköszönte, hogy a túlterhelt állapotok ellenére fenntartották a rendet. Megjegyezte: keresik a módját, hogy a büntetés-végrehajtási intézetek önfenntartóvá váljanak.
A Belügyminisztériumhoz tartozó titkos és elhárító tevékenységet végző szolgálatok munkája kapcsán elmondta, a Terrorelhárítási Központ szerepe némileg eltér a többiekétől, mivel ők a „látható világban is dolgoznak”. Magyarországnak és a magyar államnak szüksége van egy egyenruhás elitegységre, amely kifejezi az állam cselekvőképességét a legbonyolultabb és legérzékenyebb esetekben is – szögezte le.
A miniszterelnök kiemelte, sokan vannak a rendőrségben, akik „messze nem keresnek eleget”, annyit, hogy hosszú távon benn tudjanak maradni az egyenruhás kötelékben. Kijelentette, hogy a következő ciklusban be akarják vezetni az életpályamodellt, valamint meg kívánják teremteni a forrásokat egy lakásprogramhoz is.
A kormány megszavazta a tiszthelyettesekre vonatkozó bérrendezési javaslatot, ők január 1-től havi tízezer forintos bérkiegészítésben részesülnek, amit márciustól visszamenőlegesen fognak megkapni – tájékoztatott. Hangsúlyozta, hogy ez csupán egy első lépés, „addig van így, amíg az életpályamodell, ami egy jelentősebb emelést hoz magával, életbe nem lép”.
Orbán Viktor végezetül köszönetet mondott az elvégzett munkáért a Belügyminisztérium teljes állományának.
Forrás: Fidesz.hu
“Orbán Viktor beszédében kiemelte, hazánk komoly eredményeket tud felmutatni 2010 óta.”
Február 11-12-13-án a kínai tárgyalásokon akár bizonyítást is nyerhet.
1.) Állítólag azt mondta bolse-Viki, hogy “Magyarországon 2010 után helyreállt a jogállamiság” és “Magyarország az elmúlt négy évben, évről évre jobban teljesít”.
Ez Csepelen is igaz, mert a Fidesz 2010. májusban történt kormányzati pozícióba kerülése után, két hét alatt úgy helyre állt a közbiztonság Csepelen is, hogy miközben Csepelen 2010. előtt csak “kettős gyilkosság” történt, 2010. június után már annyival jobb volt a teljesítés, hogy a csepeli eperföldeken “ötös gyilkosság” is megtörténhetett!
Remélem, ez jobb teljesítés tovább már nem fokozódik (mint a “nemzetközi helyzet”)!
2.) Bolse-Viki állítólag (azért írom, hogy “állítólag”, mert a fidesz.huról származó híreket mindig fenntartással fogadom) azt is mondta, hogy “Brüsszel újabb támadást indított a harmadik rezsicsökkentés ellen,…”
Azt azonban elfelejtette hozzátenni bolseViki, hogy Brüsszel nem látható támadása abban merül ki, hogy sok milliárd Euró támogatással bombázza Magyarországot!
3.) A fentiek után, állítólag azt is kijelentette bolseViki, hogy “a következő ciklusban meg kívánják teremteni a forrásokat egy lakásprogramhoz is”.
BolseViki kijelentése itt is hiányos, mert azt elfelejtette kijelenteni, hogy:
a lakásprogramhoz is a Magyarország ellen Brüsszel által indított újabb támadás során nyakunkba bombázott uniós támogatásból kívánják megteremteni a forrásokat!
A foglalkoztatottak száma 4 millió 15 ezer volt a tavalyi negyedik negyedévben, 107 ezerrel több, mint egy évvel azelőtt – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop