Hányingert kaptak egymástól a baloldaliak?
Mno
Nagy felhajtás, nagy csinn-bumm cirkusz után visszarendeződött az a leosztás, ami 2010-ben felbomlani látszott. Azok, akik 2002 és 2010 között az MSZP és az SZDSZ álarca mögött kormányozták hazánkat, most újrarendeződtek, néhány kakukkfiókával kiegészülve – mondta el Schiffer András, az LMP frakcióvezetője a Ma Reggel szerdai adásában.
Schiffer úgy vélte: a választók számára tisztult a kép, az egyik oldalon ott van az Orbán Viktor vezette nemzeti cinizmus rendszere, a másik oldalon pedig az az álbaloldali–neoliberális tömb, amelyik négy plusz nyolc éven át vezette, majd a mostani miniszterelnök kezére játszotta Magyarországot.
Schiffer nagyon sajnálja
Arra a kérdésre, mit szól ahhoz, hogy volt párttársai noha korábban elutasították az MSZP-vel és a DK-val való együttműködést, most szövetséget kötöttek ezekkel a pártokkal, azt válaszolta: ha valaki közéleti szerepet vállal, jól teszi, ha úgy nyilatkozik, hogy a fél évvel, egy évvel, adott esetben az öt-nyolc évvel ezelőtti nyilatkozataival is bátran szembesíthető legyen.
Szerinte ez kinek-kinek a saját felelőssége, nagyon sajnálja viszont azokat a politikusokat, akik úgy távoztak az LMP-ből, hogy elhitték azt a „gyógyszöveget”, miszerint létrehozható egy kormányváltó párt, mely egyszerre ellenfele a Fidesznek és az MSZP-nek, miközben Bajnai Gordonnal szövetkezik. „Mi ebben egy percig nem hittünk, pontosan tudtuk, hogy aki Bajnait választja, az megkapja hozzá Gyurcsányt és Kunczét is” – fogalmazott Schiffer.
Ezeket nem lehet megspórolni
Arra a felvetésre, miszerint Mesterházy Attila, az MSZP elnöke a baloldali pártok szövetségét tartja a demokratikus ellenzéknek, úgy reagált: ezek a pártok nem nevezhetők baloldali pártoknak, elég megnézni, hogy amikor kormányon voltak, a mögöttük álló tőkés érdekcsoportok hogyan rángatták az ország szekerét. Ez minden tekintetben ellentmond annak, amit bárhol a világon a baloldali politikáról gondolnak – hangsúlyozta a politikus.
Hozzátette: ebben az országban sok választópolgárnak elege van már abból, hogy a politikai elit egyik része kisajátítja a nemzet fogalmát, és aki nem velük van, az nem nemzeti, a másik blokk pedig kisajátítja a demokrácia fogalmát, és aki nincs velük, az nem demokrata. „Mi ezt kikérjük magunknak, szeretnénk alternatívát kínálni azon választópolgároknak, akiknek ebből a megosztásból elegük van” – hangoztatta az LMP frakcióvezetője.
Beszélt arról is, hogy amióta az LMP több meghatározó politikusa kivált a pártból, semmiféle stratégiai vitájuk nincs, azt ugyanakkor elismerte, hogy a listaállítás miatt voltak rossz szájízű viták és sértődések. „Ezt egyik párt sem tudja megspórolni, kivéve, ahol egy személy jelöli ki a jelölteket” – mondta Schiffer.
Forrás: Mno
Hányingert kaptak egymástól a baloldaliak?
Láthatóan most sincsenek oda egymásért a baloldali szövetség tagjai. Kijutott a szociknak és Bajnai Gordonnak is, de a legtöbb utálkozást Gyurcsány Ferenc kapta újdonsült szövetségeseitől. Állítása szerint Karácsony Gergely PM-társelnöknek le kellett húznia pár felest, hogy feldolgozza Gyurcsány visszatérését, de Scheiring Gábornak, a PM elnökségi tagjának sem lehetett könnyű, akinek szüleit rakta utcára a kilencvenes években Gyurcsány.
„Hányingerre mi a legjobb orvosság?” – tette fel a kérdést a Facebookon Szilágyi Péter PM-es képviselő, nem sokkal azután, hogy nyilvánosságra kerültek az ellenzéki összefogás listájának első öt helyén szereplő nevek. Hasonlóan reagált a párthoz közel álló Kettős Mérce blog: egy repülőgépen zacskóba hányó nő képét posztolta, és azt írta alá: „Gyurcsány? Kuncze? Fodor? Reméljük a »kormányváltó ellenzéki összefogás« megmaradt szavazóinak osztanak majd hányózacskókat a szavazáshoz.”
Ehhez az összefogáshoz inni kell
A Hvg.hu azon kérdésére, hogy mennyiben tartja kudarcnak, hogy Gyurcsány és Fodor is ott van az egyébként megújulást, korszakváltást hirdető Együtt–PM-mel közös listán Karácsony Gergely, a Párbeszéd Magyarországért képviselője annyit mondott: „Nem tagadom, néhány Unicumot meg kellett innom ma, hogy elviseljem a helyzetet, nem szeretem, hogy így alakult, de ez van.” A képviselőnek nem egyedül kellett elfogyasztania a PM irodájában talált alkoholt: „Koccintottunk, volt mivel” – mondta a Hvg.hu-nak Jávor Benedek társelnök is.
A Bajnai Gordon mögé gründolt szervezet, az Együtt–PM Szövetség azért jött létre, hogy korszakváltó politikával és jó kormányzással úgy vezesse az országot, hogy elkerülje a 2010 előtt elkövetett hibákat. Ennek megfelelően szidták is Gyurcsány Ferencet, ám most egy listán indulnak majd a választásokon.
Scheiring Gábor, a PM politikusa korábban csak annyit kérdezett Gyurcsánytól, hogy „jól alszik, Ferenc?”. Most csak annyit közölt Facebook-oldalán: „A célunk nem változott, csak az út módosult, amin eljutunk hozzá. Amíg nem a maximumot tesszük a kormányváltásért, addig a minimumot sem tettük meg az igazi céljaink megvalósításáért, a politika, a baloldal megújításáért.”
Az MNO csokorba szedte azoknak a politikusoknak a nyilatkozatait, akik nemrégiben még egyértelműen elutasították a Gyurcsánnyal és a DK-vel való bármilyen együttműködést, sőt olykor markáns véleményt fogalmaztak meg Bajnairól és a szocialistákról is. Vajon ők is követik majd Juhász lépését?
Jávor Benedek, PM-társelnök:
„Egy korszakváltó koalícióba nehéz belelátni Gyurcsány Ferencet. Gyurcsány személyét erős elutasítás övezi abban a bizonytalan szavazói táborban, amely nélkül nincs kormányváltó többség, így egy ilyen felállás aligha hozná el az ellenzéki győzelmet.” (Népszabadság, 2013. július 5.)
„Az LMP-nek most nem feladata, hogy együttműködjön a Demokratikus Koalícióval.” (MTI, 2012. február 4.)
Karácsony Gergely, PM-társelnök:
„Jobban utálom a szocikat, mint a Fideszt.” (blogbejegyzés, 2013. május 2.)
„Azért támogattam az együttműködést az Együtt 2014-gyel, hogy ne Bajnai Gordon legyen a miniszterelnök, és kihúzzam a szocik s…-ből az összefogást.”
Scheiring Gábor, a PM elnökségi tagja:
„Azt az embert, aki az Aluker felszámolását és reorganizálását végezte, úgy hívták, hogy Gyurcsány Ferenc, aki számos hasonló eljárásban az állami vagyon reorganizálásával szerzett vagyonra építve építette fel a saját politikai várát.” (Scheiring a parlamentben, 2011. június 21-én beszélt arról, amikor az Aluker nevű alumíniumipari trösztöt felszámolták, emiatt édesanyja és édesapja is elvesztette a munkáját.)
Gyurcsány, a nevető harmadik
A volt miniszterelnök – aki elemzők szerint a legnagyobb nyertese volt az MSZP–Együtt-összefogás újranyitásának – minimális kommunikációval reagálta le a történteket. Gyurcsány, akinek napi politikáról szóló posztjaitól mindig is hemzsegett a Facebook, utolsó bejegyzése után, amellyel a baloldali összefogásba való nyilvános meghívására reagált („Na most akkor hazamegyek…”), egy egész hétre némaságba burkolózott a közösségi oldalon. Egészen keddig, amikor – a késleltetett, emlékeztető reklámokhoz hasonlóan csupán ennyit posztolt: „Megjöttem:)”.
De az utóbbi időkben Twitter-bejegyzéseiről is ismert Deutsch Tamás sem maradt néma az ügyben: „Egy viszonylag hosszú parabolikus röppálya után a pajtások visszabújtak Gyurcsány Ferenc s…ébe. Együtt.” – kommentálta a baloldali összefogás közös listáját a fideszes EP-képviselő.
Forrás: Mno
Ha Szanyi, Deutsch más-más oldalról ugyanazt mondja, akkor abban van igazság!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Schifferre és az LMP-re csak azok fognak szavazni, akik a Fidesz győzelmét kívánják. Ja nem, hát azok a Fideszre fognak szavazni. De akkor ki fog az LMP-re szavazni? Hát Schiffer maga, meg esetleg még pár elmebeteg társa. Az LMP nem a demokratikus ellenzék része.
Papóka!
Ön szokta írogatni, hogy olvasson, szövegértés stb. Ezt most elmulasztotta. Attól, hogy Ön úgy gondolja, még nem minden az amit Ön annak gondol!
Összeálltak, összeragadtak, mint az, az ominózus fehérnemű!
Majd a fülkékben eldől a kérdés.
A többi csak duma.
A szél, a szél a hibás, hogy összefújta ismét a …..!
A legújabb felmérés szerint, a nagy összeborulás után, 1%-kal növekedett a “demokratikus” (mitől demokratikus?) ellenzékre szavazók aránya.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Jó magyar mondás madarat tolláról embert barátjáról, rájuk is vonatkozik