Fokozott ellenőrzés: sokba kerül, ha nem nyitunk ajtót

Hirado.hu

Fokozott ellenőrzés: sokba kerül, ha nem nyitunk ajtót

A rezsicsökkentés és a jogszabály-változások miatt egyre többen vizsgáltatják át kéményeiket. Aki viszont két alkalommal sem engedi be a kéményseprőket, annak magának kell megrendelnie a szolgáltatást. Ha ezt is elmulasztja, 30 ezer forintos bírságra is számíthat. Januártól a fővárosban már ingyenesen kérhető SMS, vagy e-mail értesítés arról, hogy mikor érkezik a kéményseprő.

Egyre kevesebben vannak olyanok, akik nem engedik be a kéményseprőket – ezt mondja a budapesti kéményseprő-ipari cég szóvivője. Míg korábban a kémények 22 százalékát nem tudták átvizsgálni, addig tavaly 9 százalék alá csökkent ez az arány. Ez annak köszönhető, hogy a rezsicsökkentés miatt alacsonyabbak lettek az árak, a szolgáltatók módosítottak a munkaszervezésen és az értesítési rendszeren, illetve változott a jogszabály is.

„Ha nem találjuk otthon az ingatlantulajdonost, akkor egy harminc napon belüli második időpontot adunk meg, ha akkor sem találjuk otthon, akkor az ingatlantulajdonosnak harminc napon belül meg kell rendelnie a közszolgáltatást pótlólag” – mondta Müller Máté, a Fővárosi Kéményseprőipari Kft. szóvivője.

Ennek pedig a fővárosban plusz költségei is vannak. A leggyakoribb kéménytípus, az egyedi gázkémény. Ennek átvizsgálási díja 1270 forint, amit utólagos megrendelés esetén még egyszer ekkora pótdíj is terhel. A harminc napos határidő elmulasztása után pedig kétezer forintos kiszállási díjjal is számolni kell. Ha valaki egyáltalán nem hajlandó a szolgáltatást igénybe venni, akkor akár harmincezer forintos bírságra is számíthat. Így összesen csaknem 35 ezer forintot kell fizetni.

Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta: kötelező a közszolgáltatást igénybe venni és a kéményseprő-ipari szolgáltatóval meg kell egyezni egy új időpontban. Amennyiben erre nem kerül sor, akkor a legvégső lépésben van szükség arra, hogy egy határozat keretében tűzvédelmi bírsággal sújtsa a használót, vagy pedig a tulajdonost, aminek az összege öt és harmincezer forint között van – tette hozzá.

Mivel nem a büntetés a cél, hanem az, hogy minél több kémény átvizsgált legyen, ezért 2014-től a fővárosban már ingyenes SMS, illetve e-mail értesítés is kérhető arról, hogy mikor érkezik az adott ingatlanhoz a kéményseprő.

Forrás: Hirado.hu

10 hozzászólás “Fokozott ellenőrzés: sokba kerül, ha nem nyitunk ajtót” bejegyzésre

  1. TenkA szerint:

    Ez az egész kéményseprősdi egy rossz vicc!

    Nincs megfelelő jogszabályi háttér, hanyag a munkavégzés és alapjában véve értelmetlenül zaklatják az embereket.

    Kérdezem én: miért kell évente kétszer ellenőrizni egy kéményt? Miért csak munkaidőben tudnak jönni? Szabadságot kell kivenni!

    Jogilag nem kötelező dolgokat kérnek számon, majd a szankciókkal való fenyegetés a nagy semmire!

  2. fghfjhgkjhk szerint:

    Tenk úr!
    Az ellenőrzésnek nem vagyok ellenére, sőt!
    Azonban egyet értek Önnel, hogy svihák munkát végeznek és lesz@rják, ha valaki nincs otthon. A házunkban is akadnak sokan és még mindig van gázmérőjük. 🙁

  3. nagyapó szerint:

    Nem értelmetlenül zaklatnak. Igen is értelemmel azért, hogy növeljék profitjukat. Ez pártfüggetlen. A kéményseprő eljött hozzám és kifogásolta a szabadon álló kéményt (mellék helységből fűtök).
    A média megcsinálta a termofor kémények okozta balesetek miatti hisztériát, így a katasztrófavédelmis ezt meglovagolva szomszédom húsfüstölőjének kéményét is kifogásolta.
    Kell a profit!

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  4. fghfjhgkjhk szerint:

    Nagyapó! HELYISÉG! Nem nemzeti öregek tanácsának elnöke! 😀

  5. TenkA szerint:

    Háát….

    Azért érdekes, hogy pl. kéménybélelés elvégzésére köteleznek sok esetben, visszamenőleges jogalkalmazás eszközét felhasználva. Nem beszélve arról, hogy erre a munkálatra nem lehet senkit sem kötelezni, csak életveszély esetén.

    Jó lenne ha a rezsicsökkentés mellett ezt is kicsit megpiszkálnák az illetékesek.
    Elég sok a visszaélés ekörül és egyre több ember panaszkodik!

    Még egy. Évente 2x ellenőrizni egy társasházi kéményt amely ki van bélelve + nem egy nagy teljesítményű átfolyós gázmelegítő van bekötve…hm. Elgondolkodtató, vajon miért? (Természetesen vannak jogosan kifogásolt és felújítandó kémények, ez tény.)

  6. fghfjhgkjhk szerint:

    Tenk úr!
    Nem védek senkit, azonban anno csatlakoztunk egy közösséghez, melynek neve EU és az ottani szabványokat is át kellett venni. A Termofor kémények, társasháznál már nem voltak valami biztonságosak, így a furánozás és az utolsó becsatlakozástól számított 6 méter jogos előírás, igazodva a takarékosabb kazánok miatti alacsonyabb füstgáz-hőmérséklet miatt. A vízmelegítők teljesítménye. Nos egy régebbi KV6 (Hévíz) rosszul beállítva cca 10kW felett is lehet, így “állandó üzemű” készüléknek minősül, ami már köztudottan gyűjtőkéménybe nem is köthető. Érdekes és egy roppant rendezetlen pálya ez. Kiskapu, kombi-parapet cirkó! 🙂

  7. nagyapó szerint:

    fghfjhgkjhk! Csodálom, hogy nem idióta Dr. grün t.t. írta ezt a bejegyzést (Lehet, hogy a kettő, idióta Dr. grün t.t. és fghfjhgkjhk ugyanaz, azaz Ságvári?). Azonban Ön a WC, vagy konyha nevű helységbe, vagy helyiségbe megy? Mit szól a légkondicionált helység, vagy a kiadó helység meghatározásokra? Mindig pl. Szombathelyre, vagy Ózdra gondoltak? Mi a különbség a hely és a helyi között? Valami okos kitalálta, hogy a konyha a hol főzök nem hely, hanem helyi. Ezért nem a konyhában, mint helyen, hanem konyhában, mint helyiben készítek reggelit. Micsoda marhaság a “helyben” sütött fánk , ahelyett, hogy helyiben sütött fánkot írnának! De nem kellene megváltoztatni a Helyi Témát Hely Témára, mert nem az előszobára vonatkozik, hanem Csepelre, ill. a helyi járatokat – mivel nem a hálószobában közlekednek – helyjáratoknak nevezni
    Szép a nyelvünk, változatos.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  8. nagyapó szerint:

    A kéményekre vissza térve. Ismerősöm visszaállt fa-szén fűtésre. A katasztrófavédelem (kéményseprők) ezután is kötelezik a kémény bélelésére. Egyik iparos br. 550 000 Ft a másik nettó 350 000 Ft összegért.
    Mi a fontos, a biztonság, vagy a harácsolás?
    U.i.: szomszédom húsfüstölőjének kéményét is béleltetni akarták. Visszabontotta tetőig, füstöléskor kitolja.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  9. grün szerint:

    Öreg Hüje!
    Nehogy álmatlanul hánykológgyál!
    Itt vagyok! 😀 😛
    .
    A helység az települést jelent (Budapest, Hörcsöglaka, San Francisco, Nahodka).
    A helyiség pedig falakkal határolt épületrészt (konyha, mosdó, díszterem)

    Ha egy ingatlanhirdetésben áll az hogy “szuterin helység a központba” vagy Nálad, hogy “a mellék helységből fűtök”, akkor azt mondom, oké, nem futotta mindenkinek az elemi iskolára és olyan magyartanárra mint én voltam!
    Lyó éccakát! 😀

  10. nagyapó szerint:

    Idióta Dr. grün t.t.! Azért, mert valami nyelvtanár kiderítette, hogy helyiség, azért még nem egyezik a beszélt nyelvvel. Vizsgálja meg a hely és a helyi közötti különbséget, azonnal rájön a difire. A szógyök hely. Ez teret jelen, amit egy test elfoglal. Hívatlan vendégnek ajtó mögött a helye (nem helyije). Helyén van az esze , miért nem helyién? Mert nem Ózdról van szó.
    Mi a helyi? A helyet illető, arra vonatkozó pl. szemlőhegyi. Milyen furcsa lenne, ha a helyiérdekű vasút (HÉV) a szobámon menne keresztül.
    Tudom Grétsyék egyszer leírták, azóta szent és ismételgetik évről évre.
    De van más is. Van tanya, de nincs tanyas, mégis tanysi tojást írnak: van tárolás, de nincs tározás, mégis írják tározó. Hasonló az igazából, igazándiból (brr).
    A nyelv fejlődik, olykor egyszerűsödik.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

Itt lehet hozzászólni !