Amerikában a levegőben fagy meg a kiöntött víz
MNO
Kanada Ontairo tartományának South Porcupine településen nem szokatlan a fagyos tél, de az alábbi videó igen látványosan mutatja be a szélsőséges hideget.
A szerző 2014. január másodikán a mínusz negyven fok alatti fagyban egy vízipisztolyból kilőtt meleg vízsugárral mutatta be mi történik a hidegben. A fizikai jelenség egyszerű: a meleg víz a hideg hatására a levegőben sokkal hamarabb fagy meg, mint a szilárd talajon, így vízipuskából vagy hóágyúból a levegőbe eresztve látványos halmazállapot-változáson megy át.
Az Egyesült Államokban jelenleg sarkvidéki hideg van. A két évtizede nem tapasztalt extrém fagy főleg az ország középső és keleti vidékeit sújtja, a gigantikus sarkvidéki légörvény miatt iskolák és üzletek sokasága tartott zárva, repülőjáratok ezreit kellett törölni.
Forrás: MNO
“A fizikai jelenség egyszerű: a meleg víz a hideg hatására a levegőben sokkal hamarabb fagy meg, mint a szilárd talajon”
A meleg víz hamarabb párolog, mint a hideg, mivel a vízcseppek kisebbek, mint egy tócsa, így a folyamat a levegőben gyorsabb. 😉
fghfjhgkjhk!
Gyerekkoromban kétkedéssel fogadtam nagyapám állítását mikor Szibériáról mesélt, ahol olyan hideg volt, hogy vizelés közben meg lehetett támaszkodni a vízsugáron és egy jól sikerült rúgással szabadulhatott a zember szorult helyzetéből 😛
Később aztán nekem is volt szerencsém kipróbálni, hogy lazán pattogott a jégen, ha pöktem egy hegyeset! 😛 😀