Csepel.hu
A költői, akarom mondani írói kérdés alaposan megmozgatta, nem csak az én, hanem nagyon sok irodalmat szerető ember fantáziáját.
A válaszra december 14-én szombat délutánig kellett várni, amikor is az Erdei Éva Galériában a tulajdonos bemutatta a könyv íróját.
Mint Erdei Évától megtudtuk Bunyevácz Zsuzsa csak 1992-től foglalkozott publicisztikával. Előtte telesen más területen tanult és dolgozott. „1978-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyógyszertudományi Karán, majd négy év múlva ugyanitt szerzett doktori fokozatot. Szakmájában kutatómunkát végzett és biológiát oktatott. Újságírói és szerkesztői munkája mellett, a magyarság múltjával kezdett foglakozni. Eddig a most megjelenttel együtt, öt könyvet publikált. 2007-ban jelent meg az első könyve, Túlélési kézikönyv elvált anyáknak címmel. Még ugyan ebben az évben adta ki első olyan kötetét (A Szent Grál üzenete), amit már mélyebb gondolatok jellemeztek. Azóta kettő évenként jelentkezik újabb és újabb könyvekkel. (Az Új Világrend tíz parancsolata 2009, A Szent Grál keresése). Nemrég, december elején jelent meg az a könyv, amelynek apropóján most találkozunk veled, kedves Zsuzsa. Egy könyv kivételével, mindnek itt volt a bemutatója és a korábbi tapasztalatok alapján most is csak, egy kérdést teszek fel, amire azt hiszem, mindannyian kíváncsiak vagyunk, hogy mit is jelent ez a cím?”
„Előre jelzem, hogy nincs semmilyen, a könyveimben szereplő témákhoz kapcsolódó végzettségem. Nem vagyok régész, nyelvész történész, és antropológus sem. Ennek ellenére nagyon dühített, hogy a például ”a merjünk kicsik, lenni” jegyében íródtak (persze korábban is ) olyan művek amelyek a magyarságot, degradáló szavak kíséretében mutatta be. Nem akarom minősíteni őket, de olyanok is olvastam, hogy azért mi értünk be először a Kárpát – medencébe, mert gyorsabbak voltunk a minket üldözőknél. A világon minden ország fényezi történelmét, csak mi nem, illetve az igazságot sem írjuk le. Ez megmutatkozik az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverését követően, de a szovjet elnyomás sötét éveiben is. A mostani globális világ pedig a nemzetállamokat akarja felszámolni. Ide illik az a mondás, hogy ha egy fát ki akarok vágni, akkor a gyökerével kell kezdeni. Nem pontosan idéztem, de a lényege ez.
Félni csak kinek is lehet? Azt hiszem nem nekünk. Mi nem vagyunk antiszemiták, fasiszták és nem kell rettegni tőlünk. Amíg a török ellen harcoltunk, addig ők gyarmatosítottak. Csak egy adalék, hogy az USA-ban 1867-ben fejezték be a rabszolgatartást. Mehetnék időben messzebbre is, de nem szeretném most a könyvemet teljesen elmondani. Nem akarok most teljesen belebonyolódni a civilizáció történetébe sem, de érdekes párhuzamok találhatók”- fejezte be a kérdésre adott válaszát Bunyevácz Zsuzsa.
A könyvbemutatót a témába illő dalok, közös eléneklése zárta.
Forrás: Csepel.hu
Na, egy újabb grafomán, kótyagos, patikus történész Csepelen.
Olyan embert nem lehetne meghívni, aki a saját szakterületén alkotott nagyot, és nem más tudományokba kontárkodott bele?
Erre van igény?