Csepel.hu
A törökországi kick-box világbajnokságon minden idők legnagyobb létszáma volt jelen, hiszen a több mint 68 ország 1600 sportolójával lebonyolított VB-hez minden eddigi világverseny eltörpült.
A pointfighting kategóriában a péntek esti gála-döntőn két csepeli lépett küzdőtérre. Mórádi Zsolt (Halker-KiralyTeam) az átlagosnál is jobban várta világbajnoki döntőjét, hiszen túl sokkal tartozott az írek legjobb versenyzőjének, Robbie McMenamynak.
A tavalyi Európa-bajnokságon már a legjobb nyolc között kerültek össze és az ír fiú győzött, aki ezek után játszi könnyedséggel nyerte az EB-t is. Mórádi így nem indulhatott a sportág legnívósabb versenyén, a szentpétervári Küzdősportok Világjátékán. Sőt, amikor egy hely felszabadult, oda nem őt hívták meg – nem véletlenül. Az ír versenyző megnyerte a Világjátékokat is, de most eljött az igazság pillanata. Nagy feszültségben kezdődött a döntő, de vagy döntetlenre állt, vagy az ír vezetett. A második menetben viszont két ponttal is elhúzott Mórádi, aki másképpen is „büntette” ellenfelét. Egy oldalrúgásával eltalálta McMenamynak fejét, aki majd öt perc ápolásra szorult. A lélekben és fizikálisan is megtört ír a harmadik menetben sem tudott újítani, így Mórádi Zsolt megérdemelten szerezte meg világbajnoki címét. Nem kis elégtétel! Csepel = 1 VB arany
Utána rögtön klubtársa, a csepeli Jároszkievicz Krisztián (Halker-KiralyTeam) következett, aki a német Alexander Gleixner ellen lépett tatamira. Rutinosan, alkalmazkodva ellenfele taktikájához egyre növelte előnyét. No, nem nagy előnyt, de arra éppen elegendőt, hogy a Világbajnokságot megnyerje. A végén ugyan levontak tőle egy pontot, de a megmaradt egy pont előny a világbajnoki címet jelentette Krisztián és a Magyar Válogatott számára. Csepel = 2 VB arany
A törökországi Kick-box Világbajnokság utolsó napján 6 versenyzőnk lépett a tatamira, hogy döntőt vívjanak.
A hölgyeknél először Kádas Adrienn (Halker-KiralyTeam) mérkőzött meg az olasz Antonella Esposito ellen. Adrienn magabiztosan verte ellenfelét, a végső győzelem egy percig sem forgott kockán. Csepel = 3 VB arany
Ezt követően Nagy Henrietta (Halker-KiralyTeam) csapott össze az orosz Maria Semenovával. Azt sejthette mindenki, hogy nagy taktikai csata lesz, végül Henriettának jött ki jól a lépés és megszerezte második világbajnoki címét. Csepel = 4 VB arany
Kondár Anna (Halker-KiralyTeam) volt a következő döntős a hölgyeknél. Anna érvényesítette nagyobb tudását és technikai fölényét, így magabiztosan, szinte megtervezetten növelte pontelőnyét, így ő is világbajnoki címet ünnepelhetett. Csepel = 5 VB arany
Az eredményhirdetés boldog percei után a következő blokkban két döntőben is érdekeltek voltunk.
Férfi 63 kg-ban megismétlődött a szentpétervári Küzdősportok Világjátékának fináléja: Veres Richárd (Halker-KiralyTeam) és az olasz Adriano Passaro között. A rendes küzdőidő után döntetlen állás alakult ki, majd a hosszabbításban Veres három pont előnyt szerzett, ezt azonban nem tudta megtartani. Így az újabb egál miatt következett az, ami egy ilyen verseny legdrámaibb része, az első érvényes találat dönti el a világbajnoki cím sorsát. Ezt végül Passaro vitte be és Richárdnak VB ezüstéremmel vígasztalódhatott.
A következő döntő a 74kg-os kategóriában zajlott, a csepeli Gömbös László (Halker-KiralyTeam) és a Szlovén Jaka Hudales között. Gömbös a magyar VB csapat egyik abszolút aranyesélyesének számított, játszi könnyedséggel győzte le technikai K.O.-val, vagyis 10 pont különbséggel, szlovén ellenfelét. Gömbös bármelyik súlycsoport bármelyik versenyzőjével a győzelem esélyével küzdhetett volna meg, így a döntő megnyerése nem jelentett túl nagy kihívást még ilyen arányban sem. Csepel = 6 VB arany
Az utolsó egyéni magyar döntőt az újonc Murvai Márton (Halker-KiralyTeam) vívta az orosz Bobrov ellen. Az orosz kick-box sport a hagyományosan erős ringes szabályrendszerek mellett az utóbbi időben a pointfighting szabályrendszert is nagy erőkkel fejlesztette, így nem csoda, hogy az orosz válogatott versenyzők komoly kihívást jelentenek bárkinek. Az első menet Murvai vezetését, a második pedig döntetlen közeli állást mutatott. A harmadik menet az orosz fiúé volt, ugyanis Marcin sajnos a rutintalanság ütközött ki, így most meg kellett elégednie az ezüstéremmel, de letette névjegyét a felnőtt mezőnyben, ami egy újonctól rendkívüli teljesítmény.
A világbajnokság utolsó versenyszámára a poinfighting szabályrendszerben megrendezett Csapat Világbajnokságra nagy izgalommal készültek a nemzetek, hiszen érezhető volt, hogy az eddigi hagyományokat és eredményességet tekintve a címvédő olasz és a az utóbbi időben szinte legyőzhetetlen Magyar Válogatott kerül majd a döntőbe. A hölgyek küzdelme után még döntetlenre állt a mérkőzés, majd Veres Richárd harciassága és rámenőssége, Gömbös László pazar rúgás és ütéstechnikája, valamint Mórádi Zsolt szépségdíjas, 3 pontot érő ugró fordított köríves rúgásának köszönhetően az olaszok megsemmisítő, 21:8 arányú vereséget szenvedtek. Csepel = 7 VB arany
Bronzérmeseink:
Veres Mercédesz női 50 kg, Hanicz Nelly női 60 kg és Kiss Roland férfi 57 kg, mind a csepeli Halker-KiralyTeam versenyzői.
Forrás: Csepel.hu
Szívből gratulálok a csepeli Halker-KiralyTeam versenyzőinek és mesterüknek – Király István úrnak – ehhez a hatalmas munkabefektetéssel elért páratlan sikerhez!
Ezek szerint a magyar válogatott összes versenyzője mind a Halker-Király team csapatnak a tagja volt, az ország többi csapatából a válogatottba más nem fért be.
Gratulálok Király István kapitánynak, csapatépítőnek. Bízom benne, hogy a WAKO küzdősportok 3 ága közül a messze legeredményesebb magyar csapatnak a magyar szövetség kiemelt támogatást fog adni, mert az eredmények őket igazolják.
Ezek a versenyzők bebizonyították, hogy megérdemelnék a nagyobb támogatást mind anyagilag, mind pedig a médiában történő megjelenésüket illetően!
Hatalmas gratuláció!
Fogalmam sincs, persze, hogy a dolog miben áll, mégis meggyőződésem, hogy akik ezt a sikert – és az évek óta erősödő sikersorozatot – megszervezték és menedzselik, hathatós támogatást és komoly országos elismerést érdemelnének. A versenyzőikkal együtt.
Kívánok további erőt, lelkesedést és sikereket!
Szerintem is kijár nekik legalább egy stadion! 😛
Ja, igen: késett, de már itt van. A mindenek megmocskolója. A grün. Ő az 1000%.os ellentéte mindannak, amiről is szó van. Hajrá, Halker-Király! míg csak a grün bele nem gebed!…
zacc!
A stadion kérelmemet ezennel anyagi okokból visszavonom!
Orbitális gratulációm a győzelmekhez! 😛
Gratulálok mind sportbeli, mind emberi teljesítményükhöz.