MNO
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a Mumbaiban megrendezett magyar-indiai üzleti fórumon
Orbán Viktor miniszterelnök szerint négy-öt év múlva Magyarországon lehet a legalacsonyabb a villamos energia ára az Európai Unióban, aminek feltétele az atomenergia-kapacitás bővítése.
Magyarországon jelenleg a háztartások energiaárai csökkennek, de a kormány szeretné, ha később az üzleti szférában is visszaesnének a költségek – mondta a hivatalos indiai látogatáson tartózkodó kormányfő a Mumbaiban rendezett magyar–indiai üzleti fórumon pénteken. A kabinet azért is áll ki a nukleárisenergia-felhasználás mellett, mert szükség van rá az energiaár-csökkentéshez – közölte Orbán Viktor.
Emlékeztetett, hogy jelenleg a magyar villamosenergia-ellátás 40 százaléka származik atomenergiából, a kormány azonban közel van az erőműbővítésről szóló megállapodáshoz, így ez az arány a következő évtizedben 60-70 százalékra is emelkedhet. Magyarországnak nincsenek természeti erőforrásai, így ez az egyetlen lehetőség a relatíve olcsó energia előállítására például ipari felhasználásra – mutatott rá.
Pár év és nálunk lehetnek a legolcsóbb árak
Mindezek alapján úgy vélte, 4-5 év múlva Magyarországon lehet a legolcsóbb a villamos energia ára az Európai Unióban. Ennek azonban előfeltétele, hogy a jelenlegi kormányzópárt megnyerje a jövő évi választást – tette hozzá.
A miniszterelnök felhívta a figyelmet arra, hogy Európával ellentétben az Egyesült Államok azért volt képes kimászni a válságból, mert az európaihoz képest egyharmaddal alacsonyabbak az energiaárai. Márpedig ha az európaiak nem képesek megtalálni az energiaár-csökkentés módját – nemcsak a háztartásoknak, hanem az üzleti szféra számára is –, akkor nincs esélyük a gazdasági versenyképesség visszanyerésére. Különösen nem a gépjárműiparban – mondta, miután az energiaárakkal kapcsolatos álláspontját a magyarországi autóipart firtató üzletemberi kérdésre fejtette ki.
Kiváló szakemberekkel rendelkezünk
Szerinte Magyarország egyebek mellett azért lehet sikeres, versenyképes a gépjárműiparban, mert kiváló mérnökei vannak és alacsony a munkaerőköltség, ami persze jó az üzletnek, de nem jó az embereknek, noha ebben a szektorban még mindig magasabbak a fizetések, mint sok más ágazatban. Azonban az autóipari versenyképesség egyik legfontosabb jövőbeli feltétele a cégek energiaköltsége lesz, ezért is szükséges csökkenteni az árakat Magyarországon is – közölte.
Egy másik kérdésre, a turisztikai kapcsolatokról érdeklődő vállalatvezetőnek válaszolva a kormányfő szorgalmazta, hogy jelenjenek meg az indiai szereplők a budapesti szállodaiparban, így ugyanis könnyebb lehet Magyarországra vonzani az indiai turistákat.
Túl vannak a krízisen
A több mint 70 magyar üzletember és számos indiai cég képviselője előtt tartott beszédében Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy Magyarország fontos, a vállalatok logisztikai szempontjából talán a legfontosabb hely Európában, amely egészében még nem látja tisztán, hogyan lábaljon ki a válságból, de már van olyan régiója – például Közép-Európa –, amely túl van a krízisen, így versenyképesebb.
A magyar–indiai gazdasági együttműködés szempontjából fontosnak nevezte a magyar gépjármű-, építő-, gyógyszer- és energetikai ipart, a már említett magas színvonalú mérnöki tudást, a víz- és hulladékgazdálkodást, a mezőgazdaságot, valamint az infokommunikációt és a biotechnológiát. Hozzáfűzte, hogy Magyarországon is vannak indiai befektető vállalatok, „zászlóshajók”, közülük kettővel stratégiai együttműködési megállapodást is kötött a magyar kabinet.
Minden lépést megtettek, kinyitották a kapukat
A miniszterelnök az Indiában folytatott gazdasági megbeszéléseit úgy összegezte, hogy a két ország kormánya minden szükséges lépést megtett, kinyitották a kapukat, most az üzletembereken a sor, hogy éljenek a lehetőségekkel.
Péntek reggel Orbán Viktor miniszterelnök nyitotta meg a mumbai értéktőzsde (Bombay Stock Exchange, BSE) kereskedését. A ceremónia után a magyar miniszterelnök vezette delegáció – amelynek tagja mások mellett Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára – indiai pénzügyi befektetőkkel találkozott.
Orbán Közép-Európát ajánlotta a befektetőknek
A magyar küldöttség október 16-án érkezett Indiába. Szijjártó Péter még október 15-én Újdelhiben több magyar–indiai megállapodást is megkötött. A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára elmondta: alapvető érdek, hogy Magyarország szorosabbra fűzze együttműködését a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdaságával.
A kormányfőt október 17-én ünnepélyes katonai tiszteletadással fogadta Újdelhiben Manmohan Szingh indiai miniszterelnök az elnöki palota előtt, majd megkoszorúzták az indiai függetlenség vezéralakjának, Mahátmá Gandhinak az emlékhelyét. Orbán Viktor ezt követően előadást tartott a külpolitikai intézetben, ahol ígéretes, a befektetőknek jó lehetőségeket tartogató régióként ajánlotta Közép-Európát indiai hallgatósága figyelmébe, majd látogatást tett Pranab Mukherdzsi indiai államfőnél.
Forrás: MNO
Remélem ezek után nem épül meg a Csepel II erőmű.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Remélem, hogy akadnak még itt olyan jobb memóriájú fórumozók is (ha nem is sokan), akik még emlékeznek arra, amikor a narancsos gyökerek hatalmas cirkuszokkal járó látványos tüntetéseket szerveztek az olcsó villamosenergia termelésére képes Bős-Nagymarosi Vízierőmű Nagymarosi Blokkjának a megépítése, valamint a Paksi Atomerőmű bővítése ellen?!
Vajon mitől világosodott meg Orbán Viktor és a csapata annyira, hogy 2013-ban Ők is felfedezték az olcsóbb villamosenergia termelésének azt a módját, ami ellen sok éven keresztül látványosan tiltakoztak és cirkuszoltak?
Vagy lehetséges lenne, hogy ezt már akkor is tudták, és csak politikai haszonszerzés céljából hazudtak és hülyítették a népet?!
“Orbán Viktort Indiába aligha kísérte el energetikai tanácsadója, de úgy érezte, rögtönöz néhány gondolatot. Két dolgot állít az MTI beszámolója szerint, mindkettő teljes képtelenség.
A következő évtizedben 70 százalékra emeljük az atomenergia arányát az áramtermelésben
4-5 év múlva nálunk lesz a legolcsóbb az áram az unióban, ehhez kell a több atomenergia”
.
“Álmodozás az élet megrontója!” 😛 😛
.
http://index.hu/chart/2013/10/18/atom/
Tényleg van aki emlékszik. Pl. 1989. május 13.A magyar kormány felfüggeszti a munkálatokat Nagymarosnál.
1989. október Döntés született arról, hogy a nagymarosi munkálatok felfüggesztéséről tárgyalások kezdődjenek. Egy későbbi kormányhatározat, ökológiai aggályok miatt, bejelenti a nagymarosi munkálatok leállítását. Milyen kormány volt akkor pubikák?
Arra is emlékszem, hogy a fő ellenző valami Sólyom nevű jogász, meg egy Karácsony nevű festő volt. Igazi szakemberek.
Hány százalékát adja Paks az ország fogyasztásának? Hány blokk kell a 40%-ról a 60%-ra emeléshez?
Az új blokkok építési határideje csak pénz kérdése.
Ennyit az Index szakértelméhez.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Két képtelenség két mondatban!
“Mindezek alapján úgy vélte, 4-5 év múlva Magyarországon lehet a legolcsóbb a villamos energia ára az Európai Unióban. Ennek azonban előfeltétele, hogy a jelenlegi kormányzópárt megnyerje a jövő évi választást – tette hozzá”
.
1.) Egy metrót nem tudnak megépíteni négy-öt év alatt nem egy másik Paksot!
2.) A jövő évi választások megnyerése! 😛 😀
.
http://www.hir24.hu/belfold/2013/10/18/orban-nalunk-lesz-a-legolcsobb-az-aram-az-eu-ban/
Akkor tegyünk hozzá még egy észrevételt.
A villamos energia akkor lesz olcsóbb, amikor megtérül a beruházás, mert addig annyi az ára amennyit beruháztak a termelésbe.
Ha jól emlékszem 2020-ra NO.-ban megakarják szüntetni az összes atomenergiai objektumokat, amelyek energia előállítására hivatottak.
Valószínűen jó okuk lehet rá.
Fogadjunk,hogy Paks-II-t India építi meg!?
Viktor magával vihette volna a rejtett erőtartalékokat India gazdaságának felvirágoztatására!
Még az európai áramtőzsdei árnál is olcsóbb, Vezérem. Igaz a szükséglet 60%-át ha megtermeljük. Istenem… 🙁
nagyapónak és a többi “hívőnek”:
http://www.mavir.hu/web/mavir/home
Még most éjjel is hiány van, de Paks II-vel számolva is az lenne! 😉
Nédd mán, kik vannak a képen…. Csak nem a FitySS…
http://images.postr.hu/uploads/blogs/9419/89859/post_89859_20120530155052.jpg
Nédd mán, csak nem Zorbán bácsi volt a Bős-Nagymaros ellen tüntetni.
http://fn.hir24.hu/itthon/2013/03/29/radol-a-fal-orbanra/?action=PrintPage
(Kiemelem a lényeget a sok tudatlannak: ” A Fidesz megjelent a bős-nagymarosi vízlépcső elleni tiltakozáson, az 1988. október huszonharmadikai demonstráción ” )
Nem baj ezért fizeti a magyar ember dupláját villamos áramnak, mert 2x megépíteni egy kibaszott vízlépcsőt.
Jah igen és még egy…
http://kornyezetvedelem.co.hu/index.php/rovatok/vitazunk/294-dunaszaurusz
“Az új miniszterelnök, Orbán Viktor semmisnek tekintette az ún. „Horn–Mečiar-paktumot”, és új kormánybiztost nevezett ki azzal a megbízatással, hogy nem járulhat hozzá alsó vízlépcső építéséhez, viszont követeljen több vizet a főmederbe. E pillanattól fogva a Hágai Bíróság által előírt kölcsönös jó szándék teljesen hiányzik a tárgyaló felekből; semmiről se tudtunk megállapodni. Az egyetlen, közvetett „eredmény”, hogy az Esztergomot Párkánnyal összekötő Mária Valéria-hidat úgy építették újjá, hogy alatta a hajók elférjenek akkor is, ha Magyarország netán megépítené az alsó vízlépcsőt. ”
Tehát akkor ismétlem, NEM járulhat hozzá alsó vízlépcső építéséhez….
T. 20:39-es
Martonyi János külügyminiszter október 18-án Szöulban megbeszélést folytatott dél-koreai partnerével, Jun Bjong Szével, hogy új lendületet kapjanak a két ország kapcsolatai. A magyar diplomácia vezetője atomenergetikai megállapodást is aláírt, amely várhatóan segíti a dél-koreai atomerőművi berendezések exportját – tájékoztatta szombaton a magyar Külügyminisztérium az MTI-t.
Rycki! Mi történt 1241-ben? Azt nem hozza ide?
fghfjhgkjhk! Mit mutat ez a térkép? A villamos energia a behozatalát és kivitelét. Mi köze ennek Pakshoz, meg az atomenergiához?
fghfjhgkjhk! Hány erőmű áll M.O.-on? Drágán termelnek, olcsóbb az import. Ilyen egyszerű.
Németország francia áramot vásárol, közben dotálja az alternatív energiaforrásokat és háromszáz szénerőmű az Európai Unió áramtermelésének egynegyedét szolgáltatja.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Hány évre néptelenedne el a kárpát medence egy bekövetkező reaktor meghibásodása miatt?
Mert ugye ami elromolhat az el is romlik. – Gondolkodtak a megátalkodottak már ezen?
Megéri így termelni energiát?
“Egy kutatás szerint Európában közvetve 18 ezer ember haláláért tehetők felelőssé a szénbányák és a szénerőművek. A szén égetése következtében a levegőbe kerülő szennyezés miatt fellépő egészségügyi költségek még a legóvatosabb becslés szerint is elérik a húszmilliárd eurót, a széntüzelésre visszavezethető megbetegedések miatt kieső munkanapok száma pedig meghaladja a négymilliót.” Piac és Profit
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Szerencse hogy az atom energia gyorsabb és halálosabb 😀