Csepel.hu
Csepelen 477 közmunkást vesznek fel a téli közfoglalkoztatási program keretében, amely november 1-től 2014. április 30-ig tart. A közfoglalkoztatási programban országosan 200 ezer munkavállalót alkalmaznak, s közülük mintegy 100 ezer dolgozót küldenek el különféle képzésekre. Csepelen az az elvárás, hogy a közmunkások legalább 80 százaléka részt vegyen képzésen.
A kormány a szociális segélyezés átalakításának részeként bevezette a közfoglalkoztatás új rendszerét, amelynek célja, hogy a segély helyett munkalehetőséget adjon azoknak az embereknek, akiknek nincs egyéb munkalehetősége.
A program része a jelentkezők képzése, melynek célja, hogy javítsa a közfoglalkoztatottaknak a munkaerő-piacon történő elhelyezkedési esélyét. A téli közfoglalkoztatást kiegészítő képzési program öt pillérre épül, ennek megfelelően ötféle tanfolyamot indítanak. Az első az alapkompetenciákat biztosító képzés, a második az alapfokú iskolai végzettség (7-8. osztály) megszerzésére irányuló képzés, a harmadik OKJ-s képzés, a negyedik akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező képzés, az ötödik hatósági jellegű képzés. A képzéseket december 1-je és 2014. március 31-e között tartják meg, az egyes tanfolyamok óraszáma maximum 300-400 lehet.
Országosan 497 ezer regisztrált álláskeresőt tartanak nyilván, közülük 100 ezer ember képzése lehetséges. A képzést az Európai Unió támogatja.
Werner Péter, a Csepeli Városgazda Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy Csepelen összesen csaknem 480 közmunkásnak tudnak munkát adni, ebből 360 ember az, akiket a Csepeli Városgazda alkalmaz a most meghirdetett program keretében. A többiek a kerület különféle intézményeinél, például az önkormányzatnál végeznek munkát.
A téli közfoglalkoztatási programra való jelentkezés feltételei között szerepel, hogy az illető csepeli lakos és regisztrált munkanélküli legyen. Elvárás, hogy a programban résztvevők maguk szorgalmazzák a képzésben való részvételt. Csepelen az a cél, hogy a közmunkások legalább 80 százaléka beiratkozzék egy számára megfelelő tanfolyamra. A képzéseket nem Csepelen tartják, hanem a főváros egy másik kerületében. Az oktatás naponta 4 óra elfoglaltságot jelent. Aki igazolatlanul távol marad, kizárják a programból. A képzés időtartama alatt a közmunkások havonta bruttó 56.625 forintot kapnak.
A programra jelentkezők a csepeli munkaügyi kirendeltséget (Mansfeld Péter u. 1.), illetve a Csepeli Városgazda irodáját (Katona József u. 62-64.) kereshetik fel. A közmunkásoknak alapvetően segédmunkákat ajánlanak fel, főként közterületen dolgozhatnak. Ősszel parkgondozást, télen hóeltakarítást, síkosságmentesítést végezhetnek. Kisebb számban betanított munkákra van lehetőség, néhány esetben pedig irodai munkára is vesznek fel jelentkezőket.
A közmunkások napi 6 órát dolgoznak. A szakképzetlenek munkabére havonta 56. szakképzetteké 72. 600 forint.
Forrás: Csepel.hu
Sajnos nem sok látszata van 🙁 Szervezetlen…
A parkgondozás kimerül a szemétszedéssel 🙁
Rabszolgamunka, éhbérért, nem kell többet elvárni szerencsétlenektől, ennyiért ennyi fér bele.
nézzék meg az erre illetékesek ,hogy ezt hogyan csinálják külföldön pl.anglia,németo ,legyen egységes az unióban nem szabadna rabszolga,éhbér hazánkba.A ruszkik fizessék ki a kártéritést 4o év rabságot.
A Global Slavery Index 2013 című jelentés szerint a nyugat-afrikai Mauritániában a legrosszabb a helyzet, ugyanis az ország népességéhez képest ott a legnagyobb az életüket rabszolgaként tengetők aránya. Az abszolút adatokat tekintve Indiában a legmagasabb a rabszolgasorban élők száma, mintegy 14 millió ember.
Magyarország, Csehországgal megosztva az 54. helyen áll a “rabszolgatartó” országok népességre kivetített globális listáján az index szerint 34-38 ezer rabszolgasorban élő személlyel. A környező, illetve térségbeli országok közül Ausztria a 150. helyre, Szlovákia és Lengyelországa egyaránt a 61. helyre, Bulgária az 56. helyre került.
Az első helyen álló Mauritániában a szolgaság intézménye mélyen gyökerezik a társadalomban: a “rabszolgatartók” utódai ugyanúgy megöröklik a tulajdonukban lévő családokat, mint más vagyontárgyakat, a szolgasorban élők gyermekei pedig ugyanúgy kizsákmányoltak maradnak.
A népességhez viszonyított ranglista második helyén Haiti áll, a harmadik helyet pedig Pakisztán foglalja el, míg az abszolút számokat tekintve Indiát Kína követi 3 millió és Pakisztán 2,1 millió “rabszolgával”. Azonban nem csupán ázsiai és afrikai országok találhatóak a listák első harmadában, a 3,5 millió főt számláló Moldova a hatodik a népességükhöz viszonyítva legtöbb rabszolgát tartó országok rangsorában, Oroszország pedig a népességre kivetítve félmillió “rabszolgával” a tizedik helyen áll a listán.
A Walk Free nevű alapítványt Andrew Forrest ausztrál, nyersanyagokkal foglalkozó üzletember alapította néhány hónappal ezelőtt. A kezdeményezés célja a modern rabszolgaság felszámolása. A csütörtökön közzétett tanulmány egyik társszerzője Kevin Bales amerikai szociológus és antropológus, aki évek óta a rabszolgaságot kutatja.
A Global Slavery Index 2013 adatait a kutatók az emberkereskedelem, a gyermekek és fiatalkorúak körében tapasztalható házasodási arányok, valamint az UNICEF, kormányzati és civil szervezetek jelentései és nyilvános statisztikák alapján állították össze.
MTI
köves
“A ruszkik fizessék ki a kártéritést 4o év rabságot.”
Inkább mi fizetünk még mindig nekik! Egy 1963-as hatályu szovjet-magyar szociális egyezmény szerint!
Pedig már rég nincs szovjetunió,de vannak utódállamai. Nem kell hozzá más mint egy magyar fiktív cím és csányinál egy bankszámla aztán mehet is haza és vigan él belőlünk,mivel ott is van otp fiók és letudja venni 🙁 A keleti régióban tudnának erről mesélni,bár a kormány is nyomásra bevallotta. Itthon meg pedig megnyomorítják a rokkantakat,mert ők rajtuk akarják az államadósság csökkentését jelentősen elérni.