Hirado.hu
Látogatók a drezdai Waldschlösschen-híd felavatásán 2013. augusztus 24-én.
Az Elba fölött átívelő négysávos építményt hétfőn nyitják meg a forgalom előtt. A híd miatt az UNESCO megvonta a német nagyváros világörökségi státusát.
Az Elba fölött átívelő négysávos építményt szombaton avatták fel, és hétfőn nyitják meg a forgalom előtt – adta hírül a BBC hírszolgálata.
Drezda barokk belvárosa az első európai helyszín, amely lekerült a világörökségi listáról. Az UNESCO szerint a 182 millió eurós költséggel megépült, 635 méteres modern híd elrontotta a barokk belváros csodálatos látképét.
A híd felépítését 2005-ben a helyi lakossági referendum több mint kétharmados többséggel támogatta, így a szászországi kormány a már régóta tervezett híd felépítése mellett döntött. A hidat ugyanis már a 19. század vége óta meg akarták építeni, de különféle okok miatt a terv csak mostanra valósulhatott meg. Környezetvédők jogi lépéseket kezdeményeztek, hogy leállítassák az építkezést, de akciójuk sikertelenül végződött.
Forrás: Hirado.hu
Vajon a Margitszigeti kétharmados népszavazást hogyan értékeli az UNESCO?! 😛
A Margitszigeti népszavazás egy bohóckodás.
Bizonyára a Nürnbergi Bíróságra is elmennek !
spectator!
Akkor nosza!
Rendezzünk népszavazást a nürnbergi bíróság újbóli felállítására!
Az nem komolytalan bohóckodás?! 😛
spectator! A Nürnbergi Városi Bíróság hatáskör hiányában nem illetékes a Margit-szigeti népszavazás miatt esetlegesen hozzájuk benyújtott panaszok elbírálásában!
Amióta a barbár angol-amerikai hordák lebombázták, több százezer áldozatot hátrahagyva, azóta nem világörökség…
Ejj! Arról is írjon már néhány sort, hogy mit műveltek a nagyon finom lelkű és roppant intelligens németek szerte Európában?