Mandiner
A Közgép tevékenysége miatt tiltakoztak a csepeli bíróság épülete előtt pénteken a Párbeszéd Magyarországért (PM) politikusai és aktivistái, akik ellen rágalmazási pert indított a cég a tavaly nyári LMP-s demonstráció miatt.
A rágalmazási perben pénteken békéltető tárgyalást tartottak a bíróságon, ami azonban sikertelen volt, így a következő alkalommal már érdemi tárgyalás lesz az ügyben. Tavaly július 11-én a Közgép XXIII. kerületi Haraszti úti telephelyének bejáratánál akkori LMP-s politikusok és aktivisták egymáshoz láncolták magukat, és többi között „Itt tűnik el a pénzed”, „Mutyigyár”, „A Közgép mindent visz”, „Innen irányítják az országot” – feliratú táblákkal demonstráltak.
Jávor Benedek, az LMP akkori frakcióvezetője az MTI-nek azt mondta: akciójukkal arra akarták felhívni a figyelmet, hogy „ma egy szűk oligarchacsoport irányítja az országot, Simicska Lajos tulajdonos és Nyerges Zsolt elnök pedig átvette az irányítást a gazdasági élet felett”. A tiltakozókat a rendőrség gyülekezési joggal való visszaélés szabálysértése miatt 100 ezer forint pénzbírsággal sújtotta. A Közgép azonban nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás miatt feljelentést tett. Ennek nyomán indult meg a Budapesti XX-XXI-XXIII. Kerületi Bíróságon 26 ember ellen a magánvádas büntetőper, melyet azonban nyolc országgyűlési képviselő esetében felfüggesztett a bíróság, és az Országgyűléshez fordult mentelmi joguk ügyében.
Az aktivisták ügyében kezdődött el pénteken a tárgyalás, mely után Jávor Benedek, az LMP-ből azóta kivált Párbeszéd Magyarországért (PM) politikusa, független országgyűlési képviselő a bíróság épülete előtt újságíróknak arról beszélt: úgy látszik a Közgép szerint nem fér bele a szólásszabadságba, hogy felvessék a korrupció gyanúját a cég által elnyert közbeszerzések ügyében. „Meddig terjed ma Magyarországon a szólásszabadság, a Közgépig?” – vetette fel a PM-es politikus, aki szerint erről a bíróságnak kell döntenie nem a cégnek.
Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a parlamentben elmondhatják a véleményüket, de a cég magánterületén nem, Jávor Benedek leszögezte: nem a Közgép mondja meg, hol húzódik a szólásszabadság határa, a magánterületen elkövetett cselekményeket pedig már szankcionálták a szabálysértési eljárásban. Hozzátette: álláspontja szerint jogilag is abszurd a büntetőeljárás, hiszen rágalmazást csak természetes személy sérelmére lehet elkövetni. Jávor Benedek jelezte, hogy a parlamentben jövő héten saját maguk fogják kérni mentelmi joguk felfüggesztését, hiszen aktivistáikkal együtt tiltakoztak tavaly nyáron, most az eljárást is velük együtt csinálják végig.
Tordai Bence, a PM elnökségi tagja, a rágalmazási ügy vádlottja az utcai sajtótájékoztatón a Közgép kapcsán úgy fogalmazott: „úgy viselkednek, mint egy sértett önkényúr, ránk küldik a zsoldosaikat, hogy tömlöcben végezzük”, miközben magukat a bírósági iratokban „politikától független társaságnak” állítják be. Azt állítják, hogy a Közgép mindent törvényesen csinál, ami sajnos igaz, hiszen ők hozzák a törvényeket, de „várjuk a következő tárgyalást, ahol előadjuk bizonyítékainkat” – tette hozzá az aktivista.
Futó Barnabás ügyvéd, a Közgép jogi képviselője a tárgyalást követően elmondta: eredménytelen volt a békéltető tárgyalás, az elkövetők bocsánatkérése nem volt komolyan vehető, a demonstráció is azt bizonyítja, hogy tovább folytatják a rágalmazást. Az pedig teljesen alaptalan felvetés, hogy jogi személy sérelmére nem követhető el a rágalmazás.
Puskár Anett, a Közgép kommunikációs igazgatója újságírók előtt hangsúlyozta: a cég nem tűrheti, hogy ilyen súlyosan rágalmazzák, sértsék becsületét, üzleti érdekeit, és dolgozóit, akik munkájukat érezhették veszélyben a politikai akció nyomán. Az igazgató hozzáfűzte, hogy a cég törvényesen nyerte el a megbízásokat, a korrupciós vádak alaptalanok.
A PM bírósági épület előtti demonstrációján táblákat emeltek fel a politikusok és aktivisták, melyeken egyebek között az volt olvasható: „Saját közgépet mindenkinek”, „Simicska az új Széchenyi”, „Lajos, te vagy az állam”, „Több beszerzést a közgépnek”, „Éljen a közgép, mondja a köznép”.
Forrás: Mandiner
“a cég nem tűrheti, hogy ilyen súlyosan rágalmazzák, sértsék becsületét”
Cégnek nincs becsülete. Ezt tavaly mondta ki a strasbourgi nemzetközi bíróság.
Úgyhogy bukta.
“„ma egy szűk oligarchacsoport irányítja az országot, Simicska Lajos tulajdonos és Nyerges Zsolt elnök pedig átvette az irányítást a gazdasági élet felett””
Sajnos pontosan így van.
“Az ujasz.hu ionformációi alapján úgy tűnik a Viasat nevű csatorna már a Simicskja-Nyerges tandem befolyása alatt áll, s most a TV2 és a vidéki lapok következnek. Utóbbiakat nem érdemes bolygatni, mivel általában már csak a helyi programokról mernek írni, úgy félnek a helyi politikai vezetésrő”
a PM tiltakozik. Én meg az ellen tiltakozom, hogy a Pm minden ellen tiltakozik.
Mintha értenének valamihez…
Az biztos, hogy az egész társaság a Példás Marhák (PM) gyülekezete. Elég csak a csepeli emberüket, a Hudákot megnézni. Na, ha abból a szerencsétlenből valaha képviselő lesz, mindenki azonnal költözzön el a kerületből!
A Közgép egy nyugodt cég. A Wallis, vagy a Strabag ebben az esetben, vagy odaállít az illegálisan behatolókkal szemben 2 kamiont, teljes gázzal működve, avagy leállítja az üzemet és közli a dolgozókkal, hogy a PM miatt nincs bér.
Van még nagy hiba a Közgépnél. Magyar cég, itthon adózik, és nem tejel a szociknak.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.