Hirado.hu
A forrásból új mentőállomásokat építenek, gépkocsikat vásárolnak, épületeket korszerűsítenek, műszereket szereznek be és oktatásra fordítják.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 11 milliárd forint uniós fejlesztési forráshoz jutott, amelyből új mentőállomásokat építenek, gépkocsikat vásárolnak, és jut belőle épületek korszerűsítésére, műszerek beszerzésére, oktatásra is.
A mentőszolgálat fennállásának 65. évfordulója alkalmából rendezett ünnepség előtti sajtótájékoztatón Gyöngyösi Péternek, az OMSZ fejlesztésekért felelős igazgatójának ismertetése szerint ebből a pénzből öt területen tud fejleszteni a szervezet.
Mint mondta, első körben felmérték azokat a “fehér foltokat”, ahova nem minden esetben ér ki a riasztástól számított 15 percen belül a mentőautó, ezért huszonkét településen új mentőállomás építésébe kezdenek. Ezeket a mentőállomásokat felszerelve adják át, és 44 gépkocsi teljesít majd szolgálatot. Hozzátette: a mentőszolgálat kétszáz új mentőautót és huszonkét mentőorvosi kocsit is vásárol az uniós pénzből.
A fejlesztési igazgató beszámolt arról, hogy hatvan mentőállomás felújítására, korszerűsítésére is lehetőség nyíltik a pénzügyi forrásból. Jellemzően nyílászárókat cserélnek, fűtést korszerűsítenek ezeken az állomásokon, de lesz, ahol napkollektort helyeznek el.
Gyöngyösi Péter elmondta még, hogy a fejlesztési pénzből orvostechnikai eszközöket vesznek, továbbá oktatási célokat szolgáló beruházásokat is terveznek.
Burány Béla megbízott főigazgató a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, az a cél, hogy a fejlesztésekkel továbbra is professzionális szervezetként működjön az OMSZ.
Mint mondta, hatvanöt évvel ezelőtt korszerű, egységes elvek mentén szerveződő mentőszolgálat jött létre, amely magas színvonalon végezte munkáját.
“Piros kabátban, de szürke eminenciásként teszik a dolgukat” – jellemezte bajtársait a megbízott főigazgató.
Cserháti Péter egészségügyért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, hogy a tárca az elmúlt években is több milliárd forinttal próbálta segíteni a mentőszolgálatot. Mint mondta, a mentők nincsenek könnyű helyzetben, hiszen struktúraátalakulás közben kellett, kell helytállniuk.
Az ünnepségen első ízben adták át a Novák János-díjat, amelyet Mike Balázs neurológus vehetett át.
A díjat a magyar orvoslás nagy alakjának, Novák János professzornak az emlékére a Magyar Oxyológiai Társaság alapította. Novák János nemcsak az égésbetegek gyógyításában volt sok fiatal egészségügyi dolgozó példaképe, hanem szakmájának tudományos szintű elismeréséért is sokat tett. Több száz közlemény, cikk, tanulmány és számos szakkönyv szerzője, 1981-ben avatták az orvostudomány doktorává.
Az Országos Mentőszolgálat 1948. május 10-én alakult meg, szervezeti elődei a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, valamint a Városok és Vármegyék Önkéntes Mentő Egyesülete voltak. Jelenleg az OMSZ-nek 231 mentőállomása és hét légimentő bázisa van országszerte, és mintegy hétezren dolgoznak a szervezetnél.
Forrás: Hirado.hu
A gyarmatosítok ajándéka.
fúúúúújjjj
A támogatás nem ajándék, hanem egy lehetőség.
A szocik olyan hülyék voltak, hogy a rendelkezésre álló lehetőségeket se használták ki.
Gordon!
Vagy tudatlan vagy, vagy folyamatosan hazudsz.
A legvalószínűbb az, hogy csak megfelelsz gazdáid “erkölcsi” színvonalának.
A ti erkölcsötöket a szegedi Csillagban keresd… magda marinko körletében…
“Az Európai Bizottság legfrissebb negyedéves adatai szerint az Orbán-kormány két év alatt, 2012. április 1-ig 5,1 milliárd eurót tudott lehívni a rendelkezésre álló forrásokból. Ugyanakkor 2007-től 2010. április 1-ig csak 3,8 milliárd euró érkezett hazánkba, amelynek mintegy kétharmada – 2,4 milliárd euró – a korábbi kormányok teljesítményétől függetlenül az Európai Bizottság által átutalt előleg volt.
Surján László kereszténydemokrata politikus ennek kapcsán kiemelte: “Ha a Bizottság által átutalt előlegeket nem számítjuk, a Gyurcsány-Bajnai kormányok, a 2007-2013 között rendelkezésre álló összegnek csak mintegy 5,5%-át, 1,4 milliárd forintot tudtak saját erőből lehívni három év alatt. Így lényegében a támogatási időszak harmadát vesztegették el anélkül, hogy a fejlesztési programok érdemben beindultak volna. Ezzel szemben az Orbán-kormány szűk két év alatt, jelentősen felgyorsítva a fejlesztéseket, a hétéves keretösszegnek 20%-át hívta le”.
“Bízunk benne, hogy a javuló tendenciája folytatódik és sikerül behozni a szocialista kormányok – elhibázott fejlesztéspolitikájuknak betudható – felelőtlen késlekedését. Ez hatalmas erőfeszítéseket kívánó, embert próbáló feladat” – jelentette ki Surján László, az Európai Parlament alelnöke.
“Sokan elfelejtik a balliberális oldalon, hogy a szocialista kormányok regnálása alatt az uniós támogatások elosztásáért, előbb kormánybiztosként, majd miniszterként, Bajnai Gordon felelt. A 2007-2010 közötti katasztrofális kifizetési mutatókért ezért elsősorban őt terheli a felelősség” – emlékeztetett a néppárti politikus.
A 2007-2013 között megnyíló uniós források lehívására rendelkezésre álló kilenc év 2015 végén jár le. Így Magyarországnak kevesebb, mint négy éve maradt, hogy pótolja a Gyurcsány-Bajnai kormányok mulasztásait. Az Orbán kormány 2010-2011-es teljesítménye alapján erre komoly esély van.”
http://www.nfu.hu/content/9331
http://www.polgariszemle.hu/app/interface.php?view=v_article&ID=352
Gordon, valami gáz van az általad idézett cikk adataival!
A cikk szerint “az Orbán-kormány két év alatt, 2012. április 1-ig 5,1 milliárd eurót tudott lehívni a rendelkezésre álló forrásokból”.
Ehhez képest 2012. szeptember 7-én az Index “Beragad a sok millió euró” c. cikkében arról számolt be, hogy Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke aggódik az uniós pénzek felhasználásának lassúsága miatt, és hogy “A 2007 és 2013 között Magyarországnak járó 8200 milliárd forintból még 3000 milliárdot sem sikerült elkölteni. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján a számláló 2.885.229.000 ezer elköltött forintnál tartott kedd délelőtt.”
A cikk beszámol továbbá arról is, hogy a lassúság oka: “A kormányváltás behúzta a féket. Az Index által megkérdezett uniós támogatásokkal foglalkozó szakértők szerint a magyar kifizetések lassúságának egyik legfontosabb oka, hogy a 2010-es kormányváltás után jó másfél évre szinte lefagyott a rendszer. Új vezetést kapott a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, és teljesen átszervezték, átnevezték a pályázatok közvetlen lebonyolításáért felelős intézményeket (az irányító hatóságokat illetve közreműködő szervezeteket.)”
http://index.hu/belfold/2012/09/07/beragad_a_sokmillio_euro/
Amúgy jelen pillanatban is megnézheted a http://www.nfu.hu honlapján a számlálót.
Jelenleg 3700 milliárdon áll. A 8200 milliárdtól ez még mindig nagyon messze van.
Az Index cikkében amúgy más érdekességek is vannak, pl. “Az uniós támogatások elosztását jól ismerő forrásunk szerint változóban a kormány mentalitása. „Eddig nagyon fontos volt, hogy a nagy beruházások csak baráti cégekhez menjenek, de most már hajlanak arra, hogy csak úgy kiszórják a pénzt, annyira kevés az idő. Túlzás amit mondok, de leegyszerűsítve úgy áll a helyzet, hogy ennyi munkát még a Közgép sem tud elvégezni.””
Index!???
Hajós, ne szórakozzál már… ezzel az erővel a Ludas Matyiból is kopizhattál volna. A szocik sajnos rengeteg uniós pénzt bent hagytak szakértelem és politikai rátermettség hiányában, de ez szerencsére 2010 után megváltozott.
“Jelenleg 3700 milliárdon áll. A 8200 milliárdtól ez még mindig nagyon messze van.”
2015-ig még van idő, most indulnak be igazán a fejlesztések országszerte. Eddig az erők nagy részét elvitte a szokásos és szükséges szoci kormányok utáni jobboldali romeltakarítás. Sajnos mindig katasztrófával ér fel a kormányzásuk – a jobbos kormányoknak legalább 2 év kell, hogy eltakarítsák a ballib hozzánemértés nem kívánatos “áldásait”.
Csepel is idén kezd igazán épülni, szépülni. A projektek be fognak érni és a kerület megújul.
Ti meg maradtok a közélet szemétdombján.
Gordon!
Gondolom, hogy meg tudsz nevezni egy pár sikeres lehívást. Olyanokat melyekhez a szociknak semmi közük sincs. Amennyiben igen akkor természetesen forintosítva.
Miért adsz Gordonnak ilyen nehéz feladatot? Ő nem erre van programozva!
Szerintem a szocialista mellébeszélések helyett (Gordon soroljon föl “forintosítva”! mindent) foglalkozzunk egy frissebb infóval (ejj etánsak, nem kellett volna megint hazudni!!!):
“Magyarország hatodik helyen az uniós forráslehívások tekintetében
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/03/09/12/Magyarorszag_hatodik_helyen_az_unios_forraslehivasok_tekinteteben.aspx
Brüsszel negyedévente vizsgálja az uniós tagállamok forráslehívási aktivitását, amelyben Magyarország jelenleg huszonhétből a hatodik – mondta el Csepreghy Nándor helyettes államtitkár.
Magyarországon a 2007-2013 közötti európai uniós fejlesztési ciklusban rendelkezésre álló 8200 milliárd forint 95-97 százalékát pályázatokon meghirdették, a teljes keret 87 százalékát már oda is ítélték. Idén az év közepéig mintegy 500 milliárd forint értékben jelennek meg új pályázatok.
Csepreghy Nándor fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkár a G7-nek elmondta, a források kihelyezésének mértéke a huszonhét uniós országban nagyjából egyforma, a forrás lehívásban vannak különbségek. Abban a tekintetben, hogy hány eurónyi forrást hívott le egy tagállam az Európai Bizottságtól, Magyarország ma a hatodik helyen áll. Brüsszel negyedévente vizsgálja az országok forráslehívási aktivitását, amely mutató a helyettes államtitkár szerint a legfontosabb adatnak számít. Miközben ugyanis a fejlesztésekre megkötött szerződések is fontosak, de a projektek megvalósításától és a pénzek tényleges kifizetésétől függ a források felhasználásának lehetősége – fogalmazott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tisztségviselője.
A helyettes államtitkár a Kossuth Rádió műsorában az idén rendelkezésre álló nagyjából 500 milliárd kapcsán elmondta, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján elérhető a pályázati menetrend, így mindenki fel tud készülni arra, hogy melyik hónapban milyen kiírásra lehet számítani. Lesznek még pályázatok a közlekedésenergetika és az államreform területén is, de az adatok azt mutatják, hogy vészesen fogy a szabad források keretösszege, így az év második felében nem vagy csak nagyon kevés pályázati konstrukció várható – tette hozzá.
A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy a 2010-ben hivatalba lépett kormány felgyorsította a kifizetéseket, heti 7,7 milliárdról közel 40 milliárdra, megteremtve ezzel a lehetőségét, hogy az idén véget érő ciklusban az ország a teljes keretet lehívja.
A következő, 2014-ben kezdődő uniós költségvetési ciklus kapcsán Csepreghy Nándor azt mondta, annak ellenére, hogy az unió büdzséjének teljes keretösszege csökkent, Magyarország nettó pozíciója javult. Ez annak is köszönhet, hogy hazánk befizetési kötelezettsége is csökken a 2014-2020 közötti periódusban – tette hozzá. A helyettes államtitkár szerint soha annyi uniós forrás lehívásának a lehetősége nem jutott Magyarországnak, mint a következő hét évben, a jelenlegi fejenként 660 ezer forintnyi pénzhez képest 712 ezer jut minden magyar állampolgárra.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium tisztségviselője arról is beszélt nagyjából idén ősz végére, tél elejére várható, hogy az Európai Bizottság elfogadja a 2014-2020 közötti magyar programokat, és ezzel elhárul minden elvi akadály az új pályázatok meghirdetése elől. Csepreghy hangsúlyozta: a jelenlegi gazdasági helyzetben sokkal koncentráltabb forrásfelhasználásra van szükség, mint az előző hétéves ciklusban. A következő periódusban a teljes keret 60 százalékát közvetlen gazdaságfejlesztésre fordítanák, a fennmaradó részt pedig különböző ágazati programok finanszírozására – mondta a a fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkár.”
Ő mindig csak a hazug politikusaikat idézi.
Gordon.
A 2009-ig, beadott és elfogadott nagy projektek kerültek lehívásra, ezért nem tudsz virítani és keresed az egérutat.
Hol vannak a fidesz által beadott és lehívott pályázati eredmények?
Felix lendülete a tények olvasása után alábbhagyni látszik.
A csepeli csatornázással kapcsolatban is így jártak az etánsak. Egy éve még azt hazudták, hogy nem lesz csatornázás Csepelen, aztán lett. Több mint 3000 csepeli háztartásban!
“Magyarországon a 2007-2013 közötti európai uniós fejlesztési ciklusban rendelkezésre álló 8200 milliárd forint 95-97 százalékát pályázatokon meghirdették, a teljes keret 87 százalékát már oda is ítélték. Idén az év közepéig mintegy 500 milliárd forint értékben jelennek meg új pályázatok.”
“a 2010-ben hivatalba lépett kormány felgyorsította a kifizetéseket, heti 7,7 milliárdról közel 40 milliárdra, megteremtve ezzel a lehetőségét, hogy az idén véget érő ciklusban az ország a teljes keretet lehívja.”
A tények persze nem zavarják az etánsakat. Tovább folytatják a hazudozást.
Hazudtak a csepeli csatornázásról is (meg is akarták akadályozni???) és hazudnak minden másról.
Ahogy fletó vezérük mondta: hazudnak reggeldélbeneste.
Ehhez értenek.
És ebből a “szakértelemből” nem kérnek a csepeliek.
“Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes arról beszélt, hogy úgyszólván már hazajár Csepelre, mert az utóbbi években több beruházást valósítottak meg a kerületben, mint az ezt megelőző évtizedben. A korábbi fővárosi vezetés magára hagyta Csepelt, ez azonban megváltozott Tarlós István főpolgármester idején. A fővárosi önkormányzat a jövőben is támogatja Csepel erőfeszítéseit, amely láthatóan sokat fejlődött az elmúlt két és fél esztendőben.”
http://csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=5316:elkezdodik-a-deli-lakokozpont-rehabilitacioja&catid=1:helyi-hirek
Gordon!
Milyen tényekről beszélsz?
Azokról amiket kértem, de képtelen vagy előállni velük.
Az általános duma nem kel.
Ugye a csepeli projekt kapcsán még nem voltak kifizetések, tehát lehívások sem.
Ezért sajnos itt nem figyelembe vehető.
Olyan fideszes projekteket említs amit elejétől a végéig ők vittek végig.
http://www.peticiok.com/kuzdjunk_egyutt_ne_vegyek_el_az_asztmas_gyermekek_tamogatasait
Bezzeg a trafikra oda tudtok “figyelni”
Gordonnál a pont!
A komcsik befejezhetnék a károgást!
Éve!
Miért is?
2010 óta Csepelen NEM volt és NINCS 100%-ban állami-önkormányzati beruházás. Aki az ellenkezőjét állítja, hazudik.
“Brüsszel negyedévente vizsgálja az uniós tagállamok forráslehívási aktivitását, amelyben Magyarország jelenleg huszonhétből a hatodik” – dicsekszik Gordon.
Bajnai idején meg a harmadik volt – erről ennyit.
Azért ez már túlzás.http://orulunkvincent.blog.hu/2013/05/09/nemeth_szilard_csepel_polgarmestere#c19750188
Tudatlan vagy, félix.
A háború előtt a csepeli melósok fürdőszobás lakásban laktak, rendszeresen nyaraltak és túlsúly problémáik voltak.
A kommunizmusban ezzel szemben 50 évig éheztek, nyomorogtak és Recsken dolgoztatták őket.
Ha nem hiszed, nézz utána a történelem könyvekben.
Csak azt ne kérdezd, hogy kinek a könyvét ajánlanám?
🙂 🙂 🙂
Nyilván sokan emlékeznek még az ’50-es évekbeli terrorra. A csengőfrászra, a padláslesöprésre, a megnyomorított és megalázott tíz- és százezrekre.
Röfike!
Neked legfeljebb apád mesélhetett róla!
A mai demokráciához képest sóvárgással gondolok vissza azokra az időkre! ))) 😛 (((
Gordon!
Ez nem a te vasárnapod.
Teljesen elborult az elméd.
Palcsó nem adott trafikot neked, vagy mi a baj.
IX. Grün az ötvenes évek terrorjáról:
“A mai demokráciához képest sóvárgással gondolok vissza azokra az időkre!”
Már megint lódítasz.
Ritka nagy barom vagy te “grün”.
Fogalmad sincs arról,amiről pofázol.
IX. Grün egy pillanatra felfedte igazi arcát…
Szimatoló Gőgös et. próbálkozik az 50-es évek elveinek visszahozásával.
Egy becsületére valamit adó képviselő ilyen lebukás után lemond.
És Gőgös et.?
A 10 évi romlás után végre javul a mentőszolgálat!!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Vén Pöcs!
“Egy becsületére valamit adó képviselő ilyen lebukás után lemond.”
Vagy nem mond le, hanem kirúgja a vak komondort, mert az be volt rúgva és nem ugrott el!
))) 😀 (((