Inforadio.hu
Lerobbant busz a sétáló utcánál 2010-ben
Egyelőre nem lehet tudni, hogy hogyan érinti a fővárosi közösségi közlekedést a miniszterelnök és a főpolgármester által kötött adósság-átvállalási megállapodás.
A budapesti adósság 60 százalékának átvállalásáról szóló megállapodás múlt heti aláírása után Orbán Viktor miniszterelnök úgy vélte, hogy a majdnem 104 milliárd forintos tartozással a főváros mázsás terhektől szabadul meg. “Mi nem egyszerűen átmeneti segítséget akartunk nyújtani, hanem ki akartuk szabadítani a fővárost az adósságcsapdából. Ez most lehetségessé válik” – fogalmazott a kormányfő.
Az Info Rádió tudósítását itt hallgathatja meg
Tarlós István főpolgármester pedig a főváros és a kormány közötti jó viszonyt, valamint a város fejlődésének lehetőségeit hangsúlyozta. Az álmoknak a megvalósítása most már elérhető közelségbe kerül – vélekedett.
A Budapest 21 elnevezésű dokumentum nem részletezi, hogy az állam mely fővárosi hiteleket vállalná át, arra azonban kitér, hogy a kabinet augusztus 31-ig állapodik meg a városvezetéssel a 4-es metró építése során előállt forráshiány és többletköltségek rendezéséről, emellett a kormány egyetért az elektronikus jegyrendszer bevezetésével és elkötelezett a Budapesti Közlekedési Zrt. adósságának konszolidálása iránt. Hogy mindez milyen formában történhet és hogyan érintheti a BKV működését – még nem tudni. Szerettük volna megkérdezni a Budapesti Közlekedési Központot, ám a társaság nem kívánt reagálni megkeresésünkre.
Nemes Gábor, a BKV-nál működő Egységes Közlekedési Szakszervezet vezetője úgy vélte, hogy a hitelek és kamatterheik eltűnésével a BKV ismét fejleszthetné járműparkját. Pici levegőhöz juthatna a cég és elindulhatna a fejlődés felé – fejtette ki.
A főváros és a kormány egyébként hamarosan létrehoz egy közös munkabizottságot, a budapesti fejlesztések összehangolására.
Forrás: Inforadio.hu
reggel ismét lerobban egy 152-es, pont ebben a megállóban.