Csepel.hu
2013. februári ülésén dönt a képviselő-testület arról az előterjesztésről, melyet Németh Szilárd polgármester jegyez. A rendelettervezet lényege, hogy a szennyvízcsatorna gerincvezetékre csatlakozó házi szennyvízhálózat kiépítésére – kizárólag az ingatlan telekhatáron belüli kivitelezési munkákra – az önkormányzat vissza nem térítendő támogatást nyújt. A támogatás szociális alapon igényelhető – mondta el a Csepeli Hírmondónak Németh Szilárd polgármester.
– Polgármester úr, várhatóan tavasszal az úthelyreállításokkal befejeződik a csepeli szennyvízcsatornázás. Mik az eddigi tapasztalatok erről a hatalmas projektről?
– Sok türelemre volt szükség, ugyanis nyáron a szárazság, az aszály okozta por, ősszel és télen pedig a sár okoz problémát és nehezíti a mindennapokat. A csepeliek azonban ötösre vizsgáztak, amit ezúton is köszönök.
Mi továbbra is próbálunk minél többet segíteni a családoknak. Először 248 ikerház többletbekötését értük el, majd még közel 3 km-nyi csatornaszakasz került be utólag a projektbe. Ezeket a kivitelező még idén meg fogja építeni. Hároson 20 millió forintos közérdekű felajánlásról kötöttünk megállapodást a kivitelező konzorciummal: ebből olyan utakat teszünk rendbe, ahol nem fektettek csatornát. 2013 végéig mentességet adunk a talajterhelési díj megfizetése alól is, illetve a Csepeli Városgazda önkormányzati garanciával vállalja a házi hálózat terveinek elkészítését, megépítését és az adminisztrációs munkát a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. (FCSM) felé. Most pedig arra kértem a munkatársaimat, olyan jogosultsági rendszert dolgozzanak ki, hogy még a legnehezebb anyagi körülmények között élők is rá tudjanak kötni a közcsatorna-hálózatra és a csepeliek szennyvize ne károsítsa tovább a környezetet.
A legrászorultabbak esetén azt szerettük volna, ha önrészt sem kell fizetni, így ennek alapján dolgoztuk ki a különböző lépcsőket. Hiszen sok a nehéz helyzetben élő ember Csepelen, akiknek ugyanolyan joga van a 21. századi életkörülményekhez. Egy alacsony jövedelmű nyugdíjas vagy egyedülálló hónapok alatt nem vagy csak nehezen tud kigazdálkodni több százezer Forintot a kis jövedelméből.
– A környezetvédelmi alapból 50 millió forintos összeget különít el az önkormányzat erre a célra – olvasható az előterjesztésben, melyről február 28-án döntenek a képviselők. Ha elfogadják a rendeletmódosítást, ki pályázhat támogatásra?
– A támogatást olyan természetes személyek igényelhetik, akik az adott ingatlan tulajdonosai, az ingatlan a bejelentett lakóhelyük/tartózkodási helyük, valamint ők vagy közeli hozzátartozójuk az FCSM által kiadott szolgáltatói hozzájárulás jogosultjai és a vízdíj számlafizetői.
A pályázat szociális feltétele, hogy az igénylő háztartásában az elmúlt hat hónapra kiszámított egy főre jutó havi átlagos jövedelem nettó összege nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének három és félszeresét (99.750 Ft); egyedül élő esetén a négy és félszeresét (128 250 Ft).
Fontos kiemelni, hogy a támogatást nem készpénz, hanem szolgáltatás formájában biztosítjuk. A munkákat megelőző kalkulációt és magát a kivitelezést a Csepeli Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt. végzi, ahová a pályázatokat is be kell nyújtani a pályázati felhívásban foglaltak szerint. Az elbírálás érkezési sorrendben történik, ezért érdemes minél hamarabb benyújtani a pályázatot a szükséges mellékletekkel együtt.
A támogatás mértéke az alábbiak szerint alakul – a pontos számítási- és feltételrendszer elérhető lesz a www.csepel.hu oldalon és a személyes tájékoztatási pontokon (Királyerdei Művelődéi Ház: szerda 16.30-19.00; Csepeli Piac: szombat 7.00-11.00; Csepeli Városgazda ügyfélszolgálat: nyitvatartási időben).
100% – a kivitelezéshez nem kell önrészt befizetni,
80% – maximum 150 000 Ft a vissza nem térítendő támogatás,
65% – maximum 120 000 Ft a vissza nem térítendő támogatás,
50% – maximum 100 000 Ft a vissza nem térítendő támogatás,
40% – maximum 80 000 Ft a vissza nem térítendő támogatás.
K.A.
Egészen véletlenül nagyfater,manitu és gordon is szociálisan rászo(a)ruló lesz.
🙂
Még mindig nem mondták meg a Szilárdnak, hogy az ikerházaknak hivatalból jár
a külön bekötés?
bélabá! Hazudik, rágalmaz! Nagyapó 1989-ben, fele saját, fele tanács pénzzel megcsináltatta a csatornát (gázt), amit a szoclib Főváros eladta. Igy igaz, hogy:
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop
csecsemő béka. Van egy régi szólás, hogy a katonának jár a kosztja, jár a zsoldja és esetleg egy golyó a hasába. A többi kedvezmény.
csecsemő békának, meg jár a szája .
A kiskeresetűek pedig örülnek a kedvezménynek, akár csak a rezsicsökkentésnek.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop
Öregfarok!
De ez a most építés alatt álló csatorna már csak a zembereké lesz!
Köztük akár Te is ráköthetsz, ha már azok a gaz cocik a másikat eladták és a vevő elvitte! 😛
Mondd már meg ebihal, hogy ezt te honnan veszed? Olvastad az úniós támogatási szerződést? Ha nem, akkor meg hogy lehetsz biztos abban, hogy mi jár hivatalból és mi nem????
Ahhoz képest, hogy fél Csepelt szétbontották csatornázás címen, még mindig nagyon sok helyen megáll a csapadékvíz. Legjobb példa a Csepeli út, ami hónapokig fel volt bontva, de mégsem sikerült ezt a hatalmas problémát megoldani..
„Tisztelt” szoclib elvtársak csak óvatosan a szennyvízcsatorna bekötésével. Nehogy az észak csepeli szennyvíztisztító valamelyik medencéjében landoljatok!!
Csak baráti figyelmeztetés, semmi rosszindulat.
Ne félj nem akarunk melléd kerülni, bár nem lehetetlen, hogy legvégül, ott lesz az uszoda.
kókusz!
Az ikerház, két külön helyszínrajzi számú telekre épített két különálló épület, melyek
a telekhatáron egymás mellé épültek.
Amiről a Szilárd beszél, az egy helyszínrajzi számú telken épített 2 lakás.
nagyapó!
Ha vennék a fáradtságot, és utána néznének legalább fogalmilag annak, amiről
beszélnek, kevesebb hülyeséget írnának!
Az ikerházas dolog egy blöff volt, mert csak ott építettek ki két bekötést, ahol műszakilag lehetetlen lett volna egy bekötéssel megoldani mindkét épületrész szennyvíz-elvezetését. Tehát ott, ahol úgyis mindenképpen meg kellett csinálni. Semmi extrát nem adtak tehát.
hajós!
Néhány 2 lakásos épületet ismerek, ahol szükséges lehetett a többlet bekötés. De
akkor erről kell beszélni és nem ikerházról!
Idióta Dr. grün t.t.! A csatorna akkor lesz a zembereké, ha Tarlós visszavásárolja!
„A szennyvízcégnek – mint sok más volt állami nagyvállalatnak – akkoriban pénz és menedzsment-szakértelem kellett. Nosza, a csatornázási művek kisebbségi részét az önkormányzat eladta a Compagnie Générale des Eaux-nek (mai nevén Veolia Voda) és a Berliner Wasser Betriebének (Berlinerwasser Holding), egy olyan szerződés keretében, amely garantálta a multik hasznát.
Eközben a Fővárosi Önkormányzat – hiába övé a cég részének majdnem 75 százaléka – az osztalékból legfeljebb kivételes esetben kapott csak, s azt is újra be kellett ruháznia.
…évi 4-5 milliárd forint nyereséget termelt. Ebből szinte minden évben megszavazott a cég menedzsmentje valamennyit fejlesztésre is, ám a nyereség zömét a két multi vette fel osztalékként.”
Többet lehet megtudni a http://fn.hir24.hu/itthon/2012/03/21/milliardok-tornek-fel-a-csatornakbol-is/ oldalról.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop
Öreg Pöcs!
“A csatorna akkor lesz a zembereké, ha Tarlós visszavásárolja!”
Eddig arról volt szó, hogy eus, állami és fővárosi támogatásból épül a csatorna!
Nem kell visszavásárolnia a Taplósnak, ne adja el!
Ez már maradjon a miénk! 😛
Az elkészült utcai csatorna az FCSM tulajdonába kerül, mindegy, milyen pénzből készül!
Ezért van az, hogy műszakilag átveszi a csatornát, ellenőrzéssel, s azután üzemelteti, a telek határán belüli 1 méteres távolságig! Erre köthet rá a tulajdonos, az FCSM előzetes engedélye alapján!
A belső csatorna hálózat a telek tulajdonosáé, karbantartási kötelezettséggel együtt!
Kénytelen voltam hozzászólni, mert már nem bírtam elviselni, hogy értelmetlen személyeskedő viták folytak, sok tévedéssel.
Felhívom viszont mindenki figyelmét arra, hogy 2013-ban vigyázzon, ne legyen időszakonként több a kiszippantott szennyvíz, mint a vízórán mért fogyasztás.
Ha több, akkor az FTSZV 2013-ban m3-enként 18000,-Ft felszámításával a csatorna díj mellé fel fogja számítani!
“Az elbírálás érkezési sorrendben történik, ezért érdemes minél hamarabb benyújtani a pályázatot a szükséges mellékletekkel együtt.”
Idéztem a cikkből. De hogyan adjam be minél hamarabb, ha a mi utcánk még ki sincs jelölve azok közé, akik már terveztethetik?!