Blikk.hu
Sok-sok év szenvedés állt a hátterében annak, hogy Kézdy György véget vetett az életének.
A Szomszédok Virágh doktoraként népszerűvé vált színművésznél nyolc éve rákot diagnosztizáltak, hősiesen küzdött a kórral, miközben súlyos betegségéről és félelmeiről kollégái, barátai előtt mélyen hallgatott.
A Jászai Mari-díjas színész – mint a Blikk megírta – szombatra virradó éjszaka kiugrott az Uzsoki utcai kórház harmadik emeleti ablakából. Gyomorfertőzéssel kezelték az intézményben, ahová február 5-én vették fel. Csakhogy emellett rengeteg más betegséggel küzdött már jó ideje. Vesebetegségéről több interjúban beszélt, de emellett, információink szerint, korábbi infarktusa óta
pacemakerrel élt, és krónikus tüdőbetegségben szenvedett, amelyet az éveken át elszívott, gyakran napi 50 szál cigaretta számlájára írtak orvosai. Bár a dohányzást abbahagyta, sokszor csillapíthatatlan köhögőrohamok törtek rá. 2004-ben pedig kiderült, rosszindulatú daganata van, azóta, vagyis nyolc éve küzdött a rettegett kórral. Mindezt már csak tetézte a gyomorfertőzés, amellyel már képtelen volt megbirkózni. Ráadásul, betegségeiről nem beszélt senkinek.
– Csaknem tíz évet dolgoztunk együtt, a sorozat után is tartottuk a kapcsolatot, de a betegségeiről sohasem panaszkodott – mesélt volt kollégájáról Horváth Ádám, a Szomszédok rendezője. – Minden évben összejövünk karácsony környékén a Szomszédokban játszó kollégákkal. Hiába hívtam tavaly, nem jött. Akkor elhatároztam, idén kitartóbb leszek, addig hívom, amíg meg nem esküszik, hogy ott lesz… Most már nem nevethetünk együtt – tette hozzá a rendező, aki szerint Kézdy biztosan nem készült véget vetni az életének.
– Világéletében rapszodikus volt. Ha jó napja volt, az egész világot át tudta volna ölelni, ha bal lábbal kelt fel, nagyon mérges tudott lenni magára – emlékezett Horváth Ádám, aki szerint a végzetes napon egyszerűen elborult Kézdy agya.
A Blikk úgy tudja, az öngyilkosság miatt belső vizsgálatot indítottak a kórházban, ám a témával kapcsolatban nem kívántak nyilatkozni.
– Ha kiderül, hogy valaki mulasztott, vagy a kórházban szabályszegés történt, büntetőeljárást is indíthatnak – tudtuk meg dr. Kamarás Péter ügyvédtől.
Forrás: Blikk.hu
Az öngyilkosság az önkritika legőszintébb formája 🙁
Nyugodjék Békében!