Csepel.hu
Radics Béla korábbi sikereinek a színhelyén, a Radnóti Miklós Művelődési Házban vovember 23-án este a csepeli önkormányzat rendezésében két zenekar és az egykori rajongótábor emlékezett a gitárkirályra.
Vida István, a Csepeli Városkép Kft. ügyvezetője megnyitójában elmondta, azzal a szándékkal hozták létre ezt a koncertet, hogy méltóképpen emlékezzenek a harminc éve elment gitárkirályra, majd átadta a szót László Andrásnak, a Radics Béla RB Emléktársaság elnökének. Ő röviden ismertette, hogy működésük tizenhárom éve alatt hogyan sikerült Radics Béla emlékét megőrizni és azt átadni az utókornak. “A Gyöngyösi úti háza előtti kis téren áll az az egész alakos szobor, amelyet a zenésztársak segítségével sikerült 2005. október 22-én felavatni. Azt hiszem, hogy legalább is Európában, ő az egyetlen rock zenész akinek szobra van. Tehetségéhez képest méltatlanul bánt el vele az akkori hatalom, ezért megpróbáljuk így utólag is bemutatni őt, azon kiadványoksegítségével, amelyeket évről évre megjelentetünk” – hangzott el.
“Az utólagos elismeréshez az is hozzá tartozott, hogy ez év július 18-án, a csepeli önkormányzattól Németh Szilárd országgyűlési képviselő, polgármester javaslatára posztumusz díszpolgári címet kapott Radics Béla. Külön köszönetem ezért a polgármester úrnak, de azért a lemezért is amit erre az alakalommal jelentettek meg” – folytatta László András.
Az ünnepélyes megnyitó után az R.B. Kapitány Emlékzenekar lépett a színpadra. A csepeli illetőségű trió formáció – Molnár György – szólógitár, ének, Balázs Zoltán – basszusgitár, Molnár Zoltán – dob Hendrix- és Radics – dalokkal emlékezett, majd rövid átszerelés után az a zenekar következett, amelyik először vállalta fel a gitárkirály zenei örökségét és lassan negyedszázada játssza a dalait.
Az esztergomi Tűzkerék XT szólógitárosa Anda Bálint színpadra szólította a Sakk Matt együttes egykori zenészét Harmath Albertet, aki Radics Béla zenekarának volt az énekese. Hangja mit sem változott az eltelt több mint negyven év alatt, így a művelődési ház falai most is azt adták vissza, ami akkor beléjük ívódott. Teli torokból szép sorjában, ércesen szólaltak meg a Jimi Hendrix, majd később Anda Bálint énekével a Radics- örökzöldek, amelyekhez a ritmusszekció tagjai- Tóth Tamás Béla basszusgitár és Geletei György dob- feszes és mértani pontos ütemeket adtak.
A koncert végén még egy kicsit ott maradtam Molnár Gyurit faggatni, hogy miért kezdett el gitározni? “A válaszom nagyon egyszerű, mert csak egy nevet kell említenem és az Radics Béla. Persze otthon már volt egy dobgitárom- kinek ne lett volna akkoriban- s néha megszólaltattam a húrokat. Hallás után megpróbáltam egy-egy dallamot eljátszani, több-kevesebb sikerrel. Akkor Pesterzsébeten laktam és átjöttem Csepelre a” Melósba „egy Tűzkerék koncertre. Ott álltam az első sorban és figyelmesen néztem Béla ujjait, ahogy játssza a Hendrixeket. Szünetben haza futottam egy kicsit gyakorolni, amibe bele is feledkeztem és a koncert végére értem csak vissza”.
“Három évig játszottam a Vágtázó Halottkémek című zenekarban, de én mindig is Hendrix és Radics dalokat szerettem játszani. Ezért a hosszú kihagyás, de azért gyakorlás mellett, 2000-ben megalapítottam a mostani zenekaromat, aminek a névadóját azt hiszem neked nem kell bemutatnom. Egy sejtelmes mosolyom után távozóban Molnár György még hozzátette: szeretném a csepeli önkormányzatnak megköszönni, hogy lehetőséget adtak ennek a két zenekarnak és Béla egykori énekesének, hogy közösen emlékezhettünk meg RB Kapitányról”.
Forrás: Csepel.hu
Eetásak! Mi van? Semmi hozzászólás, semmi hjúmor?
Azért egy emlékezetfrissítő idézet: „Sűrű zenekarváltásaiban az állambiztonság bomlasztó tevékenysége is közrejátszott, mellyel hatékonyan lehetetlenítették el a problémás együtteseket és zenészeket.”
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Ma már mindenki tudja, hogy folyamatosan figyelték.
Lehet, hogy az ügynökök ma a bőszen komcsizók között lapulnak.
A Parlament meg “segíti” az egykori ügynökök boldogulását. Ámen.