Utazzon hajóval a munkába, iskolába!

Kulturált körülmények várják az utasokat a felújított hajókon

BKV, BKK, Egy nap a városban blog, Csepel.hu, Csepel.info

Nagyításért kattintson a képre!

Új, menetrend szerinti hajójáratok indulnak július 1-jén Budapesten a Haller utcától az újpesti Árpád útig, illetve a Kopaszi-gáttól a Római-partig.

Budapest Főváros Önkormányzata, a Budapesti Közlekedési Központ és a BKV Zrt. a budapesti folyamszakaszon összesen kilenc kikötőt alakított ki európai uniós forrásból. A fejlesztés célja, hogy a Duna kihasználásával új és korszerű közösségi közlekedési alternatívát biztosítson a fővárosban élők és az idelátogató turisták számára.

Átadás az első út előtt (Fotók: Egy nap a városban blog)

A főváros első közforgalmú közlekedési gőzhajója még 1820-ban indult útjára, a Vigadó tértől Óbudáig közlekedett. A bécsi illetőségű Első Duna-gőzhajózási Társaság az 1880-as években már több mint 4 millió utast szállított egy esztendőben. A budapesti hajózás aztán hanyatlásnak indult, melynek okai egyfelől a villamos megjelenése, másrészt pedig azok a látványos fővárosi építkezések voltak, amelyek során kialakult Budapest közúthálózata. A hajók utasszáma az 1920-as évekre a korábbi egyharmadára csökkent. Ez a tendencia aztán folytatódott, és a 2-es metró második szakaszának átadása, 1972 után gyorsult fel a hanyatlás. A járatoknak 1980-ban 3 millió, 1990-ben 1 millió, 1997-ben pedig már csak 53 ezer utasa volt, és az elmúlt években a hajóközlekedés gyakorlatilag egyet jelentett a turisztikai célú sétahajózással. Az elmúlt években aztán az igények ismét megváltoztak, ezért döntött Budapest vezetése és a BKK a közösségi közlekedési funkció újraélesztése mellett.

Kulturált körülmények várják az utasokat

A július 1-jén induló járatok közül kettő hétköznapokon (D11, D12), egy pedig hétvégén (D13) közlekedik:

A munkanapokon közlekedő D11 járat hét pesti kikötő – Újpest, Árpád út, Meder u., Népfürdő u. (Árpád híd), Jászai Mari tér (Margit híd), Petőfi tér (Erzsébet híd), Boráros tér (Petőfi híd), Haller utca – mellett három helyen Budán is megáll, a Batthyány téren, a Szent Gellért téren és az A38 Hajónál (Egyetemváros).

A szintén munkanapokon közlekedő D12 és a hétvégéken, illetve ünnepnapokon induló D13 járatok a Római-part és a Kopaszi-gát között közlekednek majd. A hétvégén közlekedő D13-as járat a munkanapitól annyiban különbözik, hogy felfűzi a régebbről meglévő óbudai-szigeti, margitszigeti és Dráva utcai kikötőket is, így eljutási lehetőséget kínál a főváros legfontosabb folyómenti közparkjaiba.

A járat valamennyi kikötője új vagy felújított. A projekt 493 millió forintos költségének 90 százalékát az Új Széchenyi Terv keretében az Európai Unió támogatása biztosította. A kikötők akadálymentesek, sőt a Boráros téren külön lift is épült a mozgáskorlátozottaknak.

A kikötőkben épültek kerékpártárolók, néhány helyszínen pedig P+R parkolók is – mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyekkel –, de a hajókra is fel lehet szállni biciklivel és kerekes székkel. A hajókon mozgatható kerekesszék-emelő berendezés lesz elhelyezve, a mozgáskorlátozott utasok egyelőre a személyzet segítségével tudnak beszállni.

A hajójáratokra érvényes jegy a helyszínen, a hajón váltható, 400 forintért. A járatokon a kedvezmények a többi járattal azonos módon érvényesek, így a 6 éven aluliak és 65 éven felüliek ingyenesen utazhatnak. A hajójáratokra munkanapokon jegy nélkül is bárki felszállhat, akinek van érvényes Budapest-bérlete vagy bármilyen 24 órás vagy annál hosszabb érvényességű jegye. Akinek nincs ilyen, a helyszínen válthat 400 forintos menetjegyet.

Kerékpár szállításra is van lehetőség, mely 400 forintba kerül

A hajók munkanaponként a reggeli munkakezdéstől a kora esti hazajárásig közlekednek. A D11-es teljes üzemidőben jár 60 percenként, ezt a D12-es csúcsidőben szintén 60 percenként sűríti. Ezáltal közös szakaszukon, tehát a teljes belvárosi folyamszakaszon a két járat közösen csúcsidőben 30 perces követést biztosít.

Mosdó és toalett is van a járatokon

A hajójárat beindítása évi közel 200 millió forintba kerül, további fejlesztése, üzemidejének bővítése, sűrítése az első időszak tapasztalatai, utasszámai alapján lehetséges. A hajók többsége felújított, ugyanakkor nem a legmodernebb, városi közlekedésben néhány nyugat-európai városban működő gyorshajók.

Tarlós István főpolgármester felkérésére a BKK a hajóközlekedés első időszakának tapasztalatai alapján a továbbfejlesztésre javaslatot dolgoz ki, így a járműpark korszerűsítésére és a járatok agglomeráció felé történő kiterjesztésének lehetőségére vonatkozóan is.

Budapest Főváros Önkormányzata
Budapesti Közlekedési Központ
BKV Zrt.

csepel.hu

36 hozzászólás “Utazzon hajóval a munkába, iskolába!” bejegyzésre

  1. Jeniszej szerint:

    Azt mondja a Fater, Látod fiam, hogy Csepel soha nem tartozott a Fővároshoz ezért a menetrend szerinti járatok messze elkerülik ezt a volt munkás kerületet. 🙂
    A Budafoki pincékhez csatlakozó kompjáratról csak a következő választásig nem is érdemes beszélni. Azt mondja az Öreg: akkor majd megemlítik – csalinak újból a hatalomra vágyok.
    Csepelnek nincs hajó járata egyik irányába sem.
    Miért is volna? – hiszen nincs a „Csepelieknek” rá igénye.
    Szennyvíztisztítóra volt szükségük a balgáknak .
    Meg bakterházra. – felüljáró helyett. ))) 😀 (((

  2. Jeniszej szerint:

    Tarlós István főpolgármester felkérésére a BKK a hajóközlekedés első időszakának tapasztalatai alapján a továbbfejlesztésre javaslatot dolgoz ki, így a járműpark korszerűsítésére és a járatok felé történő kiterjesztésének lehetőségére vonatkozóan is.
    Lehet,hogy Csepel egy “agglomeráció” és nem Budapest? )))))) 😀 (((((

  3. Jeniszej szerint:

    Majd beszereznek a Boszporuszról kiszuperált alacsony platós hajókat?
    )))))))))) 😀 ((((((((((

  4. Jeniszej szerint:

    “Tarlós István főpolgármester felkérésére a BKK a hajóközlekedés első időszakának tapasztalatai alapján a továbbfejlesztésre javaslatot dolgoz ki, így a járműpark korszerűsítésére és a járatok agglomeráció felé történő kiterjesztésének lehetőségére vonatkozóan is.”
    Lehet,hogy Csepel egy “agglomeráció” és nem Budapest? )))))) 😀 (((((

  5. csaba péter szerint:

    Pedig van Csepelnek kikötője a gyárban is és a szabad kikötőben is . Csak a sok komcsizás zsidózás nyírőzés zászlózás közben erre nem volt érkezése senkinek

  6. Zoli049 szerint:

    Oroszoknál és Egyiptomban biztos lehet olcsón lepukkant hajókat venni! 🙂

    A kikötés lehetősége? Kisebb hajókat át lehetne zsilipelni – energia igénye nulla – a kis-Dunára is és egy kikötőt kiépíteni a Gubacsi-hídnál?

  7. Zoli049 szerint:

    “Tarlós István főpolgármester felkérésére a BKK a hajóközlekedés első időszakának tapasztalatai alapján a továbbfejlesztésre javaslatot dolgoz ki”

    Alapul pedig Velencét veszik, mint hajóközlekedés és annak megtérülése? 🙂

  8. Gordon szerint:

    Most hogy nem telefondobozokban landol a pénz rögtön van rá lehetőség, hogy valamit normálisan felújítsanak és új feladatot adjanak neki. Elég jól néz ki ez a hajó. Remélem ilyen is marad… (bár ismerve a balliberális gondolkodói körhöz ezernyi szállal kapcsolódó rongálók hadát sajnos kétlem).

  9. ebihal szerint:

    Gordon!
    A 6 évvel ezelőtti törő-zúzó, gyújtogató békés emberek, nem a balliberális
    gondolkodók közül kerültek ki!

  10. Gordon szerint:

    A bkv járműveit, a közintézmények, a lakóházak falait, a szobrokat, az alul- és felüljárókat, a közterületi lépcsőket és tárgyakat évtizedek óta pusztítja egy a balliberális eszmekörhöz köthető csoportosulás. Pusztításuk véleményem szerint akár milliárdos kárt is okozhatott eddig.

    A belga buszok se olyan állapotban érkeztek, ahogy ma kinéznek (nem magukat hugyozták le), az Ikarus belső üvegtáblái sem magukat törik ki egy-egy éjjeli járat alkalmával, a hidak se magukat festékezték össze, a műanyag kukák se magukat gyújtják fel, a pad se anyagfáradás miatt törik ketté.

    A sort még sokáig folytathatnám. Aki itt él és szereti a nemzet fővárosát (mint én) az tudja miről beszélek.

  11. Simlis szerint:

    Hévről látni a Haller utcai megállót , csak az a gond hogy nem lehet megközelíteni csak a Boráros térről vagy a Vágóhíd megálló felül , ugyanis a ha jól tudom a meglevő aluljárót lezárták mikor elindult a építkezés. Már megint nem gondolkodtak a BKK vezetők , csak gyorsan csináltak egy megállót és kész .Miért nem lehet a megállót a hídhoz tenni ? így talán több értelme lenne.

  12. ebihal szerint:

    Gordon!
    Mivel Te bizton állítod, ezek az emberek balliberálisok, fel kell tételeznem, hogy ismered
    őket! Ezután természetes a kérdés, hogy miért nem jelentetted már fel őket? Vagy pedig
    nem ismered őket, akkor viszont aljas módon próbálsz manipulálni!

  13. Tóth Mária szerint:

    A 6 év előtti “buli” egyszerű provokáció volt, amit igen is a ballibsik csináltak! gfy-nek minden vágya az volt, hogy vért lásson, aztán lehetett volna ajvékolni!

  14. Gordon szerint:

    ebihal!

    Mikor rongálás tanúja voltam minden esetnem megtettem a szükséges lépéseket.
    Az elkövetőket nem kell személyesen ismernem, mert elég hogy ismerem a balliberális gondolkodást (“törj, zúz magad körül”, “lopj, csalj, hazudj reggeldélben (balliberálisoknak az ugyanaz!) és este”, “ne dógozz élj az állam pénzéből”).

    Ez a gondolkodásmód uralkodott 1990 és 2010 között a nemzet fővárosában. Ideológiai támogatást kapott a firkálást művészetnek tekintő korábbi főpolgármestertől és annak azóta a politika szemétdombjára került pártjától.

    2010-ben változások álltak be. Érdemes összehasonlítani egy aluljáró 3-4 évvel ezelőtti állapotát a mostanival.

    De Csepelen is sokat tett a mostani nemzeti konzervatív vezetés a közterületek állapotának javításáért.

    Ez a lényeg.

    A balliberálisok ideje meg lejárt.

  15. Gordon szerint:

    “Miért nem lehet a megállót a hídhoz tenni ? így talán több értelme lenne.” – kesereg simlis.

    A Heller utcai és a Boráros téri megálló két különböző kikötési pont. Tehát van megálló a hídnál is.

  16. Gordon szerint:

    Bocsánat. Haller utcát akartam írni.

    Isten ments, hogy arról a Hellerről bármi el legyen nevezve.

  17. Dr. grün szerint:

    Gordon!
    Még jó, hogy a régi komcsi beidegződésed nem Hámán Katót diktált!
    Akkor mosakodhatnál csak! 🙂

  18. hajós szerint:

    Ez a gordon mekkora egy tahó!

  19. Dr. grün szerint:

    hajós!
    Tiszteld a tahókat!
    Megsértődhetnek ha Gordonhoz hasonlítod őket! ))) 🙂 (((

  20. ebihal szerint:

    Gordon!
    Azt gondolom, hogy Te édes keveset tudsz és ismersz! Attól, hogy Demszky volt a
    főpolgármester, a város még nem lett liberális, mint ahogy Tarlóssal sem lesz kon-
    zervatívabb!

  21. Tóth Mária szerint:

    Megjöttek a prolik,” a stílus maga az ember !” Miért nem lehet kulturált hangnemben vitatkozni, véleményt leírni? vagy éppen érvelni????

  22. Dr. grün szerint:

    Tóth Mária!
    Légy üdvlövöldözve!
    De miért beszélsz magadról többesszámban?!
    No persze, a stílus maga a zember! ))) 🙂 (((

  23. nagyapó szerint:

    Az alpári komcsi stílus mellett lehetne gondolkodni is. El tudom képzelni, amint Jeniszej fater, meg mások baktatnak a Rózsa utcán, vagy az erőmű előtt a Duna felé, ahelyett, hogy a HÉV-ről leszállva, a Boráros téren váltanának hajóra.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.

  24. ebihal szerint:

    Nagyapó!
    Nyugodtan képzelődjön! A gondolkodásba még belerokkan!

  25. Jeniszej szerint:

    Csepelnek nincs hajó járata egyik irányába sem.
    Miért is volna? – hiszen nincs a „Csepelieknek” rá igénye. )))) 😀 ((((
    Szennyvíztisztítóra volt szükségük a balgáknak, – meg bakterházra. – felüljáró helyett.
    Az előbbiek miatt Csepelnek nincs csatlakozó buszjárata sem az “agglomerációból” a nem létező személyhajó kikötőhöz.
    Így ha volna személyhajó forgalom bizony a Fateromnak baktatni, kellene az akadálypályává változtatott Rozsa utcán keresztül, ha a mindenen kényelemmel ellátott nem létező menetrendszerinti hajójáratot elérje.

  26. Jeniszej szerint:

    Mefisztó: No már megint az értelem határán járunk, ahol a ti em-beri elmétek kezd megzavarodni. Mit állsz össze velünk, ha nemtudsz lépést tartani?
    Goethe: Faust

  27. Zoli049 szerint:

    Gordon!
    Az alja magyar, aki tör-zúz, iszik, beszív, beszarik, behugyozik a buszon, az mitől bal és legfőképp mi a faxtól liberális? Igénytelen állat és ennyi.
    Megkérdezhetem, hogy milyen lépéseket tettél? 🙂 Azt kétlem, hogy lebasztad őket a buszról. 🙂
    Hagyjad már magad ember… 😉

  28. Lora :) szerint:

    Drágáim én csak annyit kérdeznék Tőletek bármelyikőtök is felszállna rá, használná mondjuk kétnapi rendszerességgel? Lesz, nyugodjunk meg, biztos hogy lesz Csepelen is kikötő, csak spórolni kell rá, nem 2 fillér (ja az már nincs forgalomba) nem 2 Forint (ja az sincs már forgalomba) szóval milliárdok, ja annyink meg nincs….

    Amúgy azért kattintottam a cikkre, mert titkon reméltem Csepelnek is van megállója.
    Lakossági fórumon fel lehetne dobni a témát 🙂 Meghívjuk Tibi bácsit, és teljesíti a három kívánságunkat, nektek mi lenne az? 😉

  29. Dr. grün szerint:

    Zoli049!
    Milyen lépéseket tett Gordon?!
    Futólépéseket! Állítólag gyönyörű stilusa van, különösen meneküléskor utolérhetetlen! 🙂

  30. Zoli049 szerint:

    Dr grün!
    Esetleg, ha tudod ki ez a figura, akkor a futólépés nem igen megy neki. 🙂

  31. Dr. grün szerint:

    Csepel zsírtáltosa! A muraközi ló is csak jobban rázza magát, de nem halad! 🙂

  32. Gordon szerint:

    😀

  33. Simlis szerint:

    gordon

    Ha megnézed az alábbi linket akkor látni fogod (persze ha akarod is látni amuröl beszélek) hogy a megálló a “senki földjén van” , így aki ott leszáll az két irányba tud csak menni.
    Az egyik irány a Boráros tér a másik a Rákóczi híd felé , vagyis kellemes hajózás után sétálhat is…. Én azt írtam hogy a Haller utcai megállót nyugodtan át lehetne helyezni a Rákóczi hídhoz , így praktikusabb…

    Link: https://maps.google.com/maps?q=budapest&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.474969,19.068664&spn=0.001731,0.00327&sll=37.0625,-95.677068&sspn=46.677964,107.138672&t=w&hnear=Budapest,+Magyarorsz%C3%A1g&z=19

    Ui.: Szándékosan írtam a nevedet kisbetűvel , mivel te is ezt tetted….

  34. csaba péter szerint:

    Látod Tóth Mária itt a nagyapó manitu kulturált stílus . Akkor ez a mérce? ezt nehéz lehet alulmúlni.

  35. Jeniszej szerint:

    Olcsó sétahajónak használják a BKV járatait a turisták
    Jeniszej szerint:
    2012. június 26., kedd – 21:43
    Csepelnek nincs hajó járata egyik irányába sem.
    Miért is volna? – hiszen nincs a „Csepelieknek” rá igénye. )))) ((((
    Szennyvíztisztítóra volt szükségük a balgáknak, – meg bakterházra. – felüljáró helyett.
    Az előbbiek miatt Csepelnek nincs csatlakozó buszjárata sem az “agglomerációból” a nem létező személyhajó kikötőhöz.
    Így ha volna személyhajó forgalom bizony a Fateromnak baktatni, kellene az akadálypályává változtatott Rozsa utcán keresztül, ha a mindenen kényelemmel ellátott nem létező menetrendszerinti hajójáratot elérje.

  36. Jeniszej szerint:

    “Nagy siker ez a BKV életében

    A vasárnap óta közlekedő új dunai hajójáratokon már az első nap 2000 utas utazott, hétfőn pedig még ennél is többen. Délutánra már tumultus alakult ki. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azt írja, tisztában van azzal, hogy egy új szolgáltatás bevezetésekor mindig nagy az érdeklődés. Azt ígéri, a kezdetek után a menetrendet majd az igényekhez igazítja, illetve egy átfogó szakmai javaslatot is kidolgoz a továbbfejlesztés lehetőségeiről, a járműpark korszerűsítéséről, illetve dolgozik már újabb hajóállomások építésén is.

    A BKK azt állítja, mindent megtesz, hogy a járatait mindenki igénybe tudja venni. Az érdeklődés minden előzetes várakozást felülmúlt, ezért elnézést kér azoktól az utasoktól, akiket érintett a menetidő-növekedés, illetve akik nem fértek fel a hajókra.”

    )))) 😀 ((((

Itt lehet hozzászólni !