Kettős gyilkosság: Deme forródróton volt Podolák Györggyel és Tóth Mihállyal

Csepel.hu, Magyar Hírlap

Megdőlt Podolák Györgynek, az MSZP egykori parlamenti képviselőjének állítása, hogy Deme Gáborral éppen csak futólag érintkezett a több mint három évvel ezelőtt történt kettős gyilkosság előtti napokban. A telefonos híváslistákból kiderült, hogy a tragédia előtt folyamatosan hívták egymást mobilon – tudtuk meg a Fővárosi Törvényszéken folyó per keddi tárgyalásán. Németh Nándor bíró egyúttal bejelentette, hogy várhatóan június 5-én hirdet ítéletet.

Deme Gábor, akit a kettős gyilkosság bűnsegédletével vádolnak, végre előállt újabb vallomásával, de a hangfelvétel kegyeleti okokat sértő részeire hivatkozva zárt tárgyalást kért, aminek a bíróság helyt adott. Így csak közvetett információkkal rendelkezünk arról, hogy mi hangozhatott el.

Úgy tudjuk, hogy az ügy menetét lényegesen befolyásoló vallomást nem tett. Deme állítólag a pénzügyi visszaélések kapcsán gyakorlatilag mindenkit újra bevádolt, tehát a csepeli MSZP akkori összes vezetőjét. Szintén vádakkal illette az iskola tanárait, akik a tárgyalás során tanúvallomást tettek ellene. Állítólag azt is közölte, hogy a visszaélések ügyében már korábban feljelentéssel akart élni, de mivel ezt nem tette meg, „hibát követett el”. Új vallomásában a gyilkosság részleteire némiképpen másképpen emlékezett. Most azt mondta, hogy magát a gyilkosságot nem látta. Az ügy nyomozati szakaszában ugyanakkor még ennek az ellenkezőjét állította, sőt K. Tamást is megnevezte elkövetőként. Deme ezúttal szót sem ejtett K. Tamásról, akit az ügyészség emberöléssel vádol. Hallgatott arról is, amit korábban folyton hangoztatott, hogy „könyörgött az életéért”, illetve a gyilkos ráfogta a fegyverét. A tárgyalóteremben lévők szerint Deme meglehetősen indulatosan, agresszíven viselkedett, s felháborodott azon, hogy volt kollégái tanúvallomásaikban kétségbe vonták becsületességét.

K. Tamás a kapitányt kereste

A bíróság bekérte és végigelemezte azokat a híváslistákat, amelyek a két vádlott és a két áldozat mobiltelefonjainak cellainformációból kideríthetőek. Január 7-én, a végzetes napon, illetve az azt megelőző három napban különösen a két vádlott telefonált feltűnően sokat. Nyugodtan mondhatjuk, hogy égtek a drótok kettőjük között. Deme Gábor és K. Tamás szinte óránként telefonáltak egymásnak, az azonban természetesen nem tudható, miről folyt a szó, mert a beszélgetéseket nem hallgatták le. K. Tamás a gyilkosság előtt többször szót váltott, illetve sms-t küldött az iskola két tanárnőjének, akiket a kollégái Deme kegyeltjeinek tartották. Január 6-án délután felhívta Cs. Mihály egykori csepeli rendőrkapitányt is, majd ezt követően Demével legalább nyolcszor beszélt telefonon. Január 7-én kora reggel beszélt a már említett egyik tanárnővel, akivel kicsit később személyesen is találkozott, majd gyakorlatilag állandó telefonösszeköttetésben volt Demével. A gyilkosság után közvetlenül, egészen pontosan 18 óra 37 perckor először Cs. Mihályra csörgött rá, majd egy csepeli rendőrtisztet és az élettársát hívta fel. Cs. Mihálynak újra telefonált 18 óra 57 perckor, de a hívás sikertelen volt.

Deme Gábor hiperaktív volt a telefonálások terén, s a híváslistájából kiderült, hogy többször beszélt Podolák Györggyel és Tóth Mihály korábbi szocialista polgármesterrel. Nézzük sorra a napokat! Január 4-én felhívta Takács József intézményvezetőt, a későbbi áldozatot, majd folyamatosan kommunikált K. Tamással. Másnap már reggel 4 óra 31 perckor rögzítették az első hívásait, amikor az iskola általa kedvelt két tanárnőjével beszélt. Ezt követően Szenteczky Jánossal, a csepeli MSZP önkormányzati képviselőjével (az MSZP jelenlegi csepeli elnökével) váltott szót többször. Utána az önkormányzat telefonszámáról hívták fel. Még délelőtt beszélt telefonon Tóth Mihállyal, akivel a déli órákban az önkormányzat épületében találkozott. A délutáni órákban K. Ildikó, az ügy harmadrendű vádlottja hívta fel, majd Deme újra az iskola tanárnőivel beszélt. Január 6-án kora reggel elsőként Podolák Györgyöt tárcsázta fel, majd rögtön utána K. Tamással konzultált. Podolák György délután hívta vissza Deme Gábort, aki akkor a cellainformációk alapján megint az önkormányzat épületében tartózkodott. Később újra felhívta Takács Józsefet, de csak pár másodpercig beszéltek, utána megint Podolákot kereste. Január 7-én kora hajnalban Deme többször felhívta K. Tamást, kicsit később Podolák György telefonált Demének. Délután 17 óra körül Podolák ismét telefonált Demének. A gyilkosságot megelőzően Deme állandó kapcsolatban volt K. Tamással, majd 18 órakor hívta fel Takács Józsefet, akivel pár percre rá találkozott. 18 óra 25 perckor rögzítették azt a hívást Deménél, amikor Papp László tanár, a másik áldozat lelövése előtt még felhívta Demét annak jelenlétében, hogy úgymond elmentse a telefonszámát. A következő hívás 19 óra 6 perckor volt, amikor Deme már a lakásán tartózkodott.

Takács József segítséget remélt

Érdemes szót ejteni Takács József telefonjairól is. Az intézményvezető többször beszélt Papp Lászlóval. Január 5-én reggel Tóth Mihály kereste, s aznap még több alkalommal szót váltottak. A volt polgármester összesen hétszer hívta fel Takács Józsefet, köztük volt sms üzenet is. Január 6-án Takács József kereste Tóth Mihályt, majd később Tóth Mihály visszahívta őt. Ezután Takács József a BRFK számára telefonált, valószínűleg Cs. Mihállyal beszélt. Utána Orosz Ferenc, egykori alpolgármester csörgött rá az önkormányzatból. Január 7-én kora reggel az önkormányzattól hívták fel Takácsot, s a cellainformációk alapján az intézményvezető délelőtt 9 óra körül az iskolájában volt. Aznap Takács József már csak kevesekkel, többek között Papp Lászlóval beszélt telefonon.

A Fővárosi Törvényszéken május 22-én a perbeszédekkel folytatódik a tárgyalás, s várhatóan június 5-én hirdetnek ítéletet.

Forrás: Csepel.hu

Deme Gábor továbbra is tagad

Újra megszólalt tegnap a Fővárosi Törvényszéken zajló büntetőperben a csepeli kettős gyilkosságban bűnsegédlettel vádolt egykori szocialista politikus, Deme Gábor, kérésére zárt tárgyaláson. Lapunk Ruttner Györgytől, a vádlott ügyvédjétől azonban megtudta, hogy védence fenntartotta eddigi vallomását, csupán a lefolytatott bizonyítás alapján értékelte és kiegészítette azt. „Védencem most is elismerte, hogy a terhére rótt gazdasági szabálytalanságokhoz volt köze, de azt állította, a szabálytalanul kezelt összegeket az iskola működtetésére fordította – mondta Ruttner. – Voltak azonban olyan kifizetések, amelyeket „egy szervezet rendezvényére használtak fel”.

A szervezet nevét az ügyvéd nem árulta el, ám Deme korábbi megnyilatkozásából tudható, a vádlott az MSZP-re gondolt.

Deme Gábor vallomása egyébként a gyilkossággal kapcsolatban sem változott, továbbra is tartja magát ahhoz, hogy nem látta a lövést, és a gyilkossággal vádolt biztonsági őrön, Kun Tamáson kívül nem látott mást az épületben az elkövetés ideje alatt. A volt politikus megismételte: sokkos állapotba került, ezért dobta el a bűncselekményt rögzítő kamerafelvételeket tartalmazó számítógépszervert, amelyet azóta sem találnak.

A vádirat szerint 2009. január 7-én egy elszámolási vita során Kun – az iskola akkori gazdasági igazgatójaként dolgozó Deme jelenlétében – brutálisan meggyilkolta a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola vezetőjét és egyik tanárát. A vezető ugyanis rájött, hogy Deme milliókat sikkasztott az iskola kasszájából.

Forrás: Magyar Hírlap

18 hozzászólás “Kettős gyilkosság: Deme forródróton volt Podolák Györggyel és Tóth Mihállyal” bejegyzésre

  1. Királyerdei szerint:

    Ahogy sejteni lehetett:
    az egész csepeli főkomcsi csürhe nyakig benne van az ügyben.

  2. Manitu szerint:

    “Deme Gábor hiperaktív volt a telefonálások terén, s a híváslistájából kiderült, hogy többször beszélt Podolák Györggyel és Tóth Mihály korábbi szocialista polgármesterrel. Nézzük sorra a napokat! Január 4-én felhívta Takács József intézményvezetőt, a későbbi áldozatot, majd folyamatosan kommunikált K. Tamással. Másnap már reggel 4 óra 31 perckor rögzítették az első hívásait, amikor az iskola általa kedvelt két tanárnőjével beszélt. Ezt követően Szenteczky Jánossal, a csepeli MSZP önkormányzati képviselőjével (az MSZP jelenlegi csepeli elnökével) váltott szót többször. Utána az önkormányzat telefonszámáról hívták fel. Még délelőtt beszélt telefonon Tóth Mihállyal, akivel a déli órákban az önkormányzat épületében találkozott. A délutáni órákban K. Ildikó, az ügy harmadrendű vádlottja hívta fel, majd Deme újra az iskola tanárnőivel beszélt. Január 6-án kora reggel elsőként Podolák Györgyöt tárcsázta fel, majd rögtön utána K. Tamással konzultált. Podolák György délután hívta vissza Deme Gábort, aki akkor a cellainformációk alapján megint az önkormányzat épületében tartózkodott. Később újra felhívta Takács Józsefet, de csak pár másodpercig beszéltek, utána megint Podolákot kereste. Január 7-én kora hajnalban Deme többször felhívta K. Tamást, kicsit később Podolák György telefonált Demének. Délután 17 óra körül Podolák ismét telefonált Demének. A gyilkosságot megelőzően Deme állandó kapcsolatban volt K. Tamással, majd 18 órakor hívta fel Takács Józsefet, akivel pár percre rá találkozott. 18 óra 25 perckor rögzítették azt a hívást Deménél, amikor Papp László tanár, a másik áldozat lelövése előtt még felhívta Demét annak jelenlétében, hogy úgymond elmentse a telefonszámát. A következő hívás 19 óra 6 perckor volt, amikor Deme már a lakásán tartózkodott.”

    Tisztelt poszkommunista elvtársak!

    Ideje lenne elmondani, hogy mi történt. Ment a hazudozás reggel, éjjel meg este. Nem voltatok tekintettel az elhunytak emlékére, családjára. Elég volt, túl sok a mocsok!

  3. Tóth Mária szerint:

    Az egy dolog, hogy benne voltak az ügyben. Akkor lennék nyugodt, ha jól megérdemelt büntetésük miatt már benne lennének a börtönben./Rossz magyarsággal írtam direkt//. az lenne az igazi megnyugvás mindenki számára.

  4. zetorka szerint:

    Akkor most már beidézhetnék végre Gyurit. Biztos szeretne elmondani pár dolgot, csak hát senki sem kérdezte eddig.

    Egyébként a híváslisták miért nem kerültek elő korábban? Titkosítva voltak? Egész más árnyalatot az az ügynek az, hogy gyakorlatilag folyamatosan kapcsolatban volt a csepeli MSZP-s vezérkar a vádlottakkal.

  5. szigetország szerint:

    Ezt a bájgúnár, vörhenyes képű Podolákot hamis tanúzás miatt könnyen elővehetik. Meg talán másért is… vajon mit súghatott Deme fülébe a telefonon?

  6. ebihal szerint:

    Már bocsánat, de ha a beszélgetések tartalmát nem ismerem, akkor milyen jogon mondok bármit is ? Vagy manapság elegendő 2/3 az ítélethez?

  7. szigetország szerint:

    ebihal!

    Már bocsánat, de a bíróságon nem illik hazudni tanúként, mert neki lesz sz@r. 2 év börtön jár érte. Podolák a meghallgatásán csak egy röpke találkát említett meg, de végig tagadta, hogy kapcsolatban volt Demével.
    Ezt úgy hívják, hogy hamis tanúzás.
    A bíróságok nem nézik jó szemmel, ha hülyének nézik… akármennyire is kellemetlenül ér ez a válasz.

  8. szigeti szerint:

    Ruttmert ki fizeti?
    Ha van rá ötlet meghallgatom!

  9. Vátesz szerint:

    “Ezután Takács József a BRFK számára telefonált, valószínűleg Cs. Mihállyal beszélt. Utána Orosz Ferenc, egykori alpolgármester csörgött rá az önkormányzatból.”

    Érdekes gyakorlat volt Csepelen, amikor 2000. november 7-re bejelentettük a tüntetést Wallis-Észak-Csepel ügyben a rendőrségen, negyedóra múlva már Orosz Ferenc hívott bennünket. Ez vajon hatalomösszefonódás vagy demokratikus államműködés? A kérdés persze az itteni szoclib kommentelőknek, különösen a Gyurcsány-hívőknek szól.

  10. Anikó (Krizantém utcából) szerint:

    Nagyon érdekes, hogy utólag mik kiderülnek ki, hogy ennyi közéleti, politikai személy (Tóth Mihály, Orosz Ferenc, Podolák György, Szenteczky, Császár Mihály) neve felmerül valamilyen szinten ehhez a gazdasági csaláshoz (lopáshoz) és gyilkossághoz ). Gondolom adták a tanácsot Demének, Kun-nak, hogy hogyan lehetne elsimítani a napvilágra került lopást. Kíváncsi lennék szegény Takács Józsefnek mit mondtak,(Orosz, Császár) amikor be szerette volna jelenteni a lopás tényét. Netán hallgasson el ?
    Fentebb olvastam a telefonváltásokat, hogy a Podolák is mennyit hazudott, mennyire félrevezette a nyomozást, a biróságot. (Elmondása szerint ő csak futólag érintkezett Demével !)
    Remélem ők is kapnak bűntetést, a nyomozás félrevezetéséért, nemcsak a két gyilkos ! Nagyon várom az ítéletet !

  11. Öreg halász szerint:

    Arra én is kíváncsi lennék, hogy a Ruttnert ki fizeti. Már csak azért is, mert állítólag Ruttner irodájában dolgozik a telefonhívásokban is érintett egyik politikus lánya. Meg már csak azért is, mert köztudott, hogy Deme bezsarolta a párttársait (erről Szenteczky is beszélt a bírósági tanúvallomásában). Lehet, hogy sikerrel zsarolt?

  12. ebihal szerint:

    Szigetország!
    1. Senki sem köteles úgy vallani, hogy neki rossz legyen!
    2. Amennyiben a “hamis tanúzás” meg is áll, akkor sem mindegy, hogy mi hangzott
    el!
    3. Miért akartok Ti mindig előre ítéletet hozni?

  13. miska72 szerint:

    Eggyértelműen kiderül, hogy csepelen Mafia működött, amiben az összes hatóság részt vett! No comment. 😉 Szervezett bűnszervezet!

  14. miska72 szerint:

    HÜLYE TÖRVÉNYEK VANNAK! A vádlott nem köteles igazat mondani! Magyarul HAZUDHAT!!! Mindaz amit mond, felhasználható ellene a bíróságon! Akkor ha hazudik, meglehet büntetni? IGEN! Mi van akkor a HATÓSÁG FÉLREVEZETÉSÉVEL???? Lehet, hogy én vegyok a hülye, de szerintem a két dolog üti egymást. 🙂 🙂 🙂 Csak a sok szellemi fogyatékos hivatalnok, nem tudja értelmetni a szövetget, mert szövegértelmezési gondjaik vannak. Vagy Scmitt, vagy gyurcsány diplomályuk van! 🙂 🙂 😉

  15. Kakuk Jánosné szerint:

    Tisztelt Uraim! megdőlt a csoda! ezt tudták a Csepeli vezetők eddig is, hogy loptak, csaltak, és hazudtak. ( Talán egyszer fény kerül az igazságra, a ( cspel Munkásotthon hogy müködhetett ( több befekető kezében, vagy a nagy múltú Csepel CS. Alapítvány, ( Zárai Úr vezetésével) melyre már kifizettek több millió forintot, a kutya nem számoltatja el őket. Pedig Németh Szilárd a megválasztása előtt megígért sok mindend, de nagyon kevesett teljesített. belőle. Az igéte szép szó, ha megtartják, úgyjó!!!! Mondja a közmondás. Vagy talán már elfelejtette, a mutyizást azt ő találta ki. És még egy ejnye-bejnye sem lesz belőle. Biztos együtt épitik Záray Úrral a CSEPELI USZODÁT!!!!

  16. udvarhelyi andrás szerint:

    Tisztelt Vitatkozók! Miért feledkeznek el a jó modorról? Nem lehet, csak tényekre szorítkozni és érvekkel vitatkozni és nem sértegetni egymást? Királyerdei, Manitu minek kommunistázik? Ez érv? Az egyetlen, Ebihal ebben a társaságban, aki józanul gondolkodik és nem gyűlölködve.
    Az már kiderült, hogy ez “egyszerű” köztörvényes gyilkosság és sikkasztás volt, amelyben Deme megzsarolhatta a kerület vezetőit, akik természetesen nem akartak botrányt a választások előtt. Ha esetleg voltak is gazdasági umbuldák, azt bizonyítani kell és aztán vádolni. Azt csak Deme vallotta, hogy nem magának sikkasztott. Új jelszót találhatna ki: Érted sikkasztok nem ellened.
    Más. Ha valaki telefonál, az még nem bizonyít semmit, inkább azt, hogy érezték, Demét valahogy le kellene szerelni. Vaslószínűleg nem ígértek neki szabad utat és ezért állt bosszút Takácson és a szerencsétlen Papp Lászlón.
    Podolákot bűnösnek tartani, hiba, hiszen, aki telefonál és egy pár percet beszélt Demével, még nem bűn. Nem vezette félre a bíróságot, ha így lett volna, a jobboldali sajtó már régen szétkürtölte volna. Három éve lett volna idő bizonyítani. Valószínűleg Deme elveszítette a józan eszét, és ezért hallgatott Kunra, aki elég primitív, hogy a gyilkossággal “oldja meg” az ügyet. Van egy nem is kis réteg az országban, akik az erőszakot tartják megoldásnak. De az is lehet, hogy ez csak a primitív Kún túlteljesítése, bosszúja volt és Deme nem akarta? Ezt be kellene bizonyítani. Ez a bíróság dolga.
    A lényeg, hogy – nagy valószínűséggel – Deme bűnrészes, bár erre csak közvetett bizonyíték van, Kún pedig egyértelműen gyilkos, hiszen az állítólagos támadó verzió megdől, hiszen, Deme közölte a bíróságon, hogy nem látott mást, Kunon kívül. Politikai indítékokat keresni pedig előítéletes, mondhatni pártos gondolkodásra vall. Lehet, hogy a kerület vezetői nem ártatlan emberek, hibáztak, amikor buta káderpolitkát folytattak, de azért sunyin azt állítani, hogy benne lennének a gyilkosságban, több, mint előítélet, enyhén szólva, balgaság.
    No, ennyit! És nyugalom! Kéretik udvariasan vitázni. Az nem baj, ha valaki jobboldali vagy baloldali, nem kötelező udvariatlannak is lenni. Tisztelettel. U.A. segédfogalmazó

  17. hülyének néznek szerint:

    mmm

  18. hülyének néznek szerint:

    Podolák szemrebbenés nélkül tagadta pár nappal ezelőtt a Tv-ben,hogy bárkivel beszélt volna vagy bármiről tudna….szóval ezt az ügyet sem akarták kinyomozni,de most,hogy kiborult a bili ezzel a telefonnal….hazug ember+a sánta kutya….különben:ha nagy a baj és nyakig benne van valaki illetékes elvtárs,természetesen titkositás következik!!!jól bevált magyar módszer szerint.Mert ez nagyon bevált az olajbotrány idején+Szilvási Gy tudna még mondani egy párat….Ezért soha nem tudjuk meg például,ki kik lopták el a pénzünket az utóbbi 20 évben.Köszönjük magyar igazság szolgáltatás!!!!!Igazán korrekt viselkedés!!Biztosan erre esküdtetek fel!!!

Itt lehet hozzászólni !