Jobbak vagyunk a dél-pesti átlagnál, picit rosszabbak a budapestinél
Origo
Az FHB otthon-térképeit itt tekinthetik meg
A főváros II. kerületében, valamint Kőbányán és Soroksáron kifejezetten magas a lakásbetörések lakásállományhoz viszonyított száma – derül ki az FHB Bank otthontérképéből. A budapesti átlagnál kevesebb a betörés a XII. kerületben, Újpesten és Zuglóban.
A budapesti lakásbetörések gyakorisága korántsem mutat egyenes összefüggést az ingatlanok értékével és a tulajdonosok vagyoni helyzetével – derült ki FHB Bank által (a Központi Statisztikai Hivatal és a Belügyminisztérium adatai alapján) összeállított otthontérképből, melyet a Magyar Nemzet ismertet.
Észak-Buda II. kerületi részein, valamint Kőbányán és Felsőrákoson, Kispesten és Soroksáron kifejezetten magas a lakásbetörések a lakásállományhoz viszonyított száma. Vagyis a budapesti ingatlantulajdonosoknak ezekben a városrészekben kell a legnagyobb eséllyel számítaniuk arra, hogy betörnek az otthonukba.
Míg a II. kerületben az ingatlanok értéke és az ott élők jövedelme nagyon magas – az ingatlanok négyzetméterára meghaladja a 380 ezer forintot, és az egy főre jutó jövedelem is kiemelkedő nagyságú -, addig a többi városrészre éppen ennek ellenkezője a helyzet. A fentebb említett négy másik területen mindenütt 220 ezer forint alatt jár a piacon kínált ingatlanok négyzetméterára, a lakók jövedelme pedig általában a budapesti átlagnál jóval alacsonyabb.
Ugyancsak ellentmond a sztereotípiának (miszerint a betörők a drága városrészek ingatlanjait részesítik előnyben), hogy a budai hegyvidék XII. kerületben lévő, értékes otthonokkal teletűzdelt részein viszont a budapesti átlagnál kevesebb a betörés. Pedig ez a terület közvetlen szomszédja a betörések magas számát tekintve a fővárosi élbolyba tartozó II. kerületi utcáknak, és a két városrész között a lakások árát, az itt élők jövedelmét tekintve sincs számottevő különbség.
A felmérésből az is kiderült, hogy a III. kerületben és a Várban élők is biztonságban érezhetik magukat. A budai oldal délebbre fekvő kerületeiben már összetettebb a kép. Az újbudaiaknak a budapesti átlagnál kisebb esélyük van arra, hogy otthonukba illetéktelenek jussanak be, de a délebbre fekvő XXII. kerületben már a fővárosi átlagnál több lakásbetörés történik.
A pesti oldalon Csepelen már kicsivel jobbak a kilátások, mint a kőbányai, felsőrákosi, kispesti és soroksári ingatlantulajdonosok esetében, de az átlagosnál azért többször kell tolvajok látogatásával szembesülniük. A ferencvárosiaknak, valamint az észak-pesti kerületekben lakóknak már az átlagosnál kevesebbszer kell betörésre hazaérkezniük, a legjobb helyzetben pedig egyértelműen az újpesti, káposztásmegyeri és zuglói lakástulajdonosok vannak.
Forrás: Origo
Értem én hogy elkészült, de hol is tekinthető meg?
Mi nem találtuk. Feltételezhetően csak számokat adtak meg, térképre nem vitték. Ennyit a címről.
http://www.e-tanusitvany.org/Otthonterkep
kitúrkáltam…sztem ha egy utca páros oldalán magas, a páratlan oldalán meg alacsony az azt jelzi, hogy vmi átlagszámokkal készült a térkép, ami finoman fogalmazva felületessé teszi…:(
Köszönjük.
“A pesti oldalon Csepelen már kicsivel jobbak a kilátások”
tudtommal Csepel egy sziget.
Ez egy hülye!
Ez csak egy rendőr készíthette.
Hát miben különbözik az átlagnál magasabb és az átlag feletti, és az átlag alatti és az átlagnál alacsonyabb???
Talán az átlag alatti az átlag alacsonynak a kétszerese???
Ezt a hazug farok térképet?! 🙂
Csepel nem lakott része is átlag alattinak van jelölve! 🙂
Gratulálok!
Végül is éppen nam a sereghajtók vagyunk? Fasza! 🙂