Ismét a Szolnokkal játszott a Csepel – Fordított eredménnyel

Csepelirc.hu, Csepel.info

Ami a kupában sikerült, az ma sajnos a bajnokságban nem – így a Csepel 3-1-s vereséget szenvedett a Szolnok új otthonában szombat délelőtt megrendezett mérkőzésen.

Igen korán, nem sokkal hét óra után volt a találkozó a csarnoknál, ahonnan három kocsival vágtunk neki az útnak és végül kilenc körül meg is érkeztünk – és az első meglepetéssel azonnal szembesülhettünk, hiszen kiderült, hogy nem az eddig megszokott körcsarnokban, hanem a másikban lesz a találkozó.

A mérkőzés kissé álmosan indult, tulajdonképpen hibát-hibára halmoztunk és ez által a hazai csapat 8-3-s vezetésre tett szert. Majd szép lassan sikerült rendezni a sorokat és nagyjából állandósult ez az öt pontos hazai előny, igaz volt olyan periódus is mikor ez egy kicsit csökkenni tudott. A szokottnál pontatlanabb volt a nyitásfogadás és sok hiba csúszott a befejezésekbe is. 18-22-nél kellett időt kérni, mert ekkor elúszni látszott már a szett, de sajnos nem sok eredménye lett, mert 19-24-nél már szettlabdája volt a Szolnoknak. Egy jó támadás után viszont három ász nyitás következett és mindjárt 23-24-re feljöttünk, ekkor már másodszorra kért időt a hazai együttes és sajnos Darunak a negyedik nyitása már hosszúra sikeredett így 23-25 lett a vége.

A második felvonásban kiegyenlítődtek valamelyest az erőviszonyok, legalábbis 11-11-ig, majd innen érthetetlen összezuhanás következett, hibát-hibára halmozott a csapat a Szolnoknak pedig csak tennie kellett a dolgát és így is kényelmesen nagyobb előnyre tettek szert – ez pedig már kitartott a végéig, így nagyon simán 25-17-re nyerték a játszmát.

A harmadik szettre kicsit átalakítottuk a csapat szerkezetét, Egér és Matyika helyet cseréltek, előbbi nyitásfogadó szélső lett, utóbbi átló. Végül ennek meg is lett az eredménye, mert a játszma eleji fej-fej mellett haladás után szépen lassan el tudtunk lépni a sokat hibázó Szolnoktól, 14-10, 16-12 volt az eredmény. Ebben az időszakban feljavult a sánc, akadt már védekezés is és a támadások is rendre jó helyen landoltak a hazai térfélen. 24-19 után ugyan csináltak két pontot a hazaiak de az időkérés után már sikerült befejezni a szettet.

A folytatásban aztán reméltük, hogy sikerül megfordítani a dolgokat, de sajnos csapnivalóan indult minden, pillanatok alatt 6-1 lett az állás a Szolnok javára, innentől pedig megkezdődött a számunkra jól ismert játék: rohanás az eredmény után. 14-6-nál úgy festett el is dőlt minden ám nem adtuk fel a csatát és szívós munkával 15-11-re majd pedig 16-13-ra felzárkóztunk. A végén már látszott a fáradtság mindenkin és 22-20-nál meg lett volna a lehetőség arra, hogy tovább csökkentsük a különbséget, de a lábak már nem úgy mentek mint ahogyan kellett volna, így 23-20-ra módosult az eredmény és ezt a különbséget már megtartotta a Szolnok.

SZOLNOKI FRKSI – CSEPELI RC 3 – 1 (25-23, 25-17, 21-25, 25-21)
Szolnok 50 néző, vezette: Csizmarik és Bodrogi.
SZOLNOK: Rása G., Rása A., Bodonyi (C), Kovács S., Tarjáni. csere: Bene (liberó), Fodor, Tóth. edző: Gulyás Ferenc.
CSEPEL: Pajor, Buzás, Kunert, Sow, Tamás, Daróczi (C). csere: Fogl (liberó). játékos edző: Tamás Zoltán.
Jegyzet: játékidő: 22′, 18′, 21′ és 25′; összesen: 86′.

Edzői értékelések:
Gulyás Ferenc: Szépen, összeszedetten játszott a csapat. Kidolgoztunk egy taktikát a Csepel ellen, amit a csapat be is tartott. Minden megcsináltak, amit megbeszéltünk. A harmadik szett a mi hibáinkon ment el.
Tamás Zoltán: A nyitásfogadásunk, a figyelmünk és a fáradtság hozta az eredményt.

A forduló további eredményei:
Fino Kaposvár – Dunaferr SE 3 – 0 (25-22, 25-18, 25-18)
Sümegi RE – MAFC BME Mapei 2 – 3 (25-22, 25-17, 22-25, 19-25, 9-15)
Debreceni EAC – Vegyész RC Kazincbarcika 0 – 3 (17-25, 20-25, 26-28)
Nyíregyházi FRK – Dági KSE, elmaradt
szabadnapos: Kaloh Méh Kecskeméti SE

A bajnokság állása:
1. Fino-Kaposvár 35p (36:2) (+257)
2. Vegyész RC-Kazincbarcika 30p (32:13) (+127)
3. Kalo-Méh-Kecskeméti SE 29p (31:11) (+157)

csepelirc.hu

3 hozzászólás “Ismét a Szolnokkal játszott a Csepel – Fordított eredménnyel” bejegyzésre

1. Narancsvírus szerint:

Figyelem Csepel, a hétvégén egy óriási tragédia történt! Elment egy olyan fiú, aki évekig a Csepel SC ifi csapataiban játszott, Zimány Péter! Futó Tamás edző keze alatt sok szép sikert ért el, több bajnoki érmet szerzett. A felnőtt keretbe már nem tudott fölkerülni, kisebb csapatoknál játszott, de halálának híre, minden csepeli sportbarátot mélyen lesújtott! Péter, köszönjük, hogy nálunk töltötted legszebb éveidet, evvel öregbítetted ennek a klubnak hírnevét! Emlékedet megőrizzük, isten veled!

Hihetetlen, hogy elment! Ismertem hiszen a fiammal együtt futballozott, többször fényképeztem őt is csapatképen, és most már csak egy emlék marad mindenkinek. Az édesanyja minden meccsén kint volt, biztatta akkor is, amikor csak a cserepad jutott neki. Anyukájának ő volt a legjobb labdarúgó a világon! Isten veled Zimány Péter, csillagod fönn fog ragyogni az égen, és ha fölnézünk rá te ott leszel nékünk!