Csepel.info
További képekért kattintson ide!
Az immár hagyománynak tekinthető november 24-ei hangverseny ismét fergeteges sikert aratott a közönség körében. Mindezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Csepeli Munkásotthon Díszterme zsúfolásig megtelt – tájékoztatta lapunkat Mr.Gabee.
Az előadás közönsége egy különleges időutazáson vehetett részt: a műsorban felhangzó zenéket Péntek János karmester a zenetörténet különböző korszakaiból, sokféle stílusban, sokféle műfajból válogatta, így a zenekar megmutathatta technikai és művészi tudásának magas színvonalát.
A koncert első részében Mozart, Bellini, Bartók, Berlioz és más híres zeneszerzők művei csendültek fel, a második részben neves művészek közreműködésével könnyedebb, közismert melódiákat hallgathatott a nagyérdemű.
A kiváló szólisták: Szolnoki Péter, Tóth Tamás bravúros szereplésével, a zenekar csillogó színeivel óriási élményt adott a közönségnek, akik vastapssal fejezték ki elismerésüket.
csepel.info
Csepeli csoda
(Részlet Horváth Gyula blogbejegyzéséből, mert IGAZA van!!!)
Péntek János karmester kiváló ember és kitűnő vezető!
A csütörtök esti műsor megmutatta, hogy nem csak felkészült szakember, hanem kreatív, újító művész! Olyan ember, aki nem elégszik meg azzal, hogy régi és új műveket a szakmai szabályok szerint magas szinten interpretál, hanem olyan, aki figyeli a környezetét, érti az emberek viselkedését, és ezekre hangoltan viszi közelükbe azt a művészetet, ami a lelkében él.
Péntek János a fúvós zenekar működését három alapra helyezte.
Egyik a Munkásotthon tradicionális amatőr zenekedvelőiből kinőtt és a munkásság művészeti önmegvalósítását mutató, -már nem az ifjak közé sorolható- de nagyon lelkes kis csapata.
A másik, a Fassang Árpád Zene iskola és az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium növendékeiből verbuvált professzionálisan képzett tinédzser társaság. Már a látvány is megható, ahogy a nagypapa korúak és az unoka kinézetűek egymás mellett ülnek, egymásra figyelnek és egymást segítve, kiegészítve szereznek örömet maguknak, és a közönségnek egyaránt. Sokkal nagyobb dolog megoldására vállalkozott itt a karmester és az iskolák vezetése, mint egy zenekar összeállítása. Példát mutattak arra, hogy a mai korban is lehet emberek, generációk között megértést, békét és önzetlen együttműködést kialakítani, ha őszinték a célok és hitelesek a megvalósítók!
Akkor, amikor a társadalomban szinte kizárólag az egyéniség kiterjesztése, a verseny és a győzelem a fő törekvés, náluk a csapatmunka és az összhang dominál.
A harmadik csoportba tartoznak azok a képzett művészek, akik zenészként, tanárként, felkészült és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező emberként működnek közre a munkában. Szinte lerí róluk, hogy nekik csak a gyerekek a fontosak. Őket a kitűnő zene a csapat sikeressége és nem az egyéni becsvágy motiválja Erre a három igen szilárd alapra építkező különleges társaság elvarázsolta a közönséget Csepelen. Mindezeket kitűnően egészítették ki a szólisták, Tóth Tamás trombitaművész, Szolnoki Péter énekes és a moderátor, Zelinka Tamás egyaránt.
Mint mindennek, ami jó, hamar híre megy.
A zenekar fellépése előtt már több mint fél órával nem volt parkolóhely a Munkásotthon környékén. Az átalakuló félben lévő aula megtelt emberekkel. A várakozók között voltak öltönyös, estélyis emberek és voltak sötét mackónadrágos, pulóveresek is. Egy azonban közös volt bennük.
Nyitott szívvel és várakozó szeretettel akarták látni és hallani azt a csodát, amit Péntek János és zenekara adni tudott nekik.
A Munkásotthon felújított színház termének aranyos csillogása, a színpadon fellépők őszinte szeretetet sugárzó adni akarása beteljesítette a várakozásokat. Boldogságot és megnyugvást adott a közönségnek.
Azok az órák, amiket a zenekar művészetének hallgatásával telt mindenkinek ünneplőbe öltöztette a lelkét. Hála művész barátainknak és a zenepedagógusainknak, jól kezdődik az advent Csepelen.
És meddig marad a “Melós”?
Gratulálok az együttesnek! Nagyszerű este volt, a sok munka látható és hallható volt.
Azt hallottam, hogy a Fasangot is bezárják, mert csak ‘egy maradhat’, ebből mi igaz?
Ha az AMI-t szétverik a közép- és felsőfoku zeneoktatás is megrendül hosszú távon!
Büszkék vagyunk a pompásan felújított szinháztermének bejárati ajtókilincseire és a zárbetétekre melyeket mi újjítottunk fel illetve kódoltunk azonos működésűre!
Kár hogy Németh Szilárd és bandája felesküdött a Munkásotthon tönkretételére!