Csepel – Dunaferr 0 – 3

Csepelirc.hu

A múlt heti reményteljes produkció után ma, visszazuhant a csapat a földre – miután egy katasztrofálisan gyenge teljesítménnyel sikerült sima 3-0 arányú vereséget szenvedni hazai pályán a Dunaferr ellen.

Az első két szett gyakorlatilag értékelhetetlen volt, egyedül a harmadik felvonásban – mikor a vendégek alaposan átforgatták a kezdőjüket – tudott egyenrangú fél lenni a Csepel, ám akkor a fontos pillanatokban azonnal hibát-hibára halmozott mindenki, így pedig nem sikerült a szépítés.

A kinti hőmérséklet emelkedés miatt ma még hidegebbnek tűnt a terem, így a bemelegítést alaposra kellett venni. A kezdőcsapatunk annyiban módosult, hogy Fogl Csaba hiányzása miatt nem tudtunk liberót jelölni a mérkőzésre ez pedig alaposan felforgatta a nyitásfogadásunkat és védekezésünket. Persze egyszerű lenne erre fogni a pocsék nyitásfogadást és a nullával egyenlő mezőnymunkát, ám sajnos a helyzet nem ennyire egyértelmű. A fejek nagyon nem voltak rendben, hiányzott a kellő ráhangolódás a mérkőzésre – hiszen az első felvonásban gyakorlatilag ami labdát áttett a csepeli térfélre a vendégcsapat az pontot jelentett nekik. Nem mentek a nyitások, összesen két sáncot sikerült hozni – ez pedig csak tetézte a gondokat. Úgy lett 25-12 az első felvonás, hogy gyakorlatilag semmi nem történt a pályán.

A folytatásban sem sokat javult a helyzet, szinte azonnal beállt egy négy pontos különbség a két csapat között amely forgásról-forgásra folyamatosan nőtt. Gyakorlatilag lekopíroztuk az első szettet, szinte nem volt olyan játékelem – esetlen egyéni teljesítmény – ami megindíthatta volna a Csepel szekerét.

A harmadik szettben a vendégek sokat a hazaiak pedig egyet cseréltek és játék is szépen lassan kiegyenlítettebbé vált. Persze hibák továbbra is voltak – ráadásul pont azokban a percekben mikor lehetőség lett volna a magunk javára fordítani az események menetét. Ez pedig azt jelentette, hogy hiába jöttünk fel 17-21-ről 23-23-ra a végén két vendég villanás elég volt ahhoz, hogy véget érjen ez a számunkra nem túlságosan kellemes 65 perc. Lesz honnan megint felállni, de keseregni túlságosan sok idő nem lesz mivel a jövő hét csütörtökön Szolnokon a Magyar Kupában még vasárnap Kazincbarcikán a bajnokságban kellene bizonyítani, hogy többet tud mindenki annál amit ma mutatott.

CSEPELI RC – DUNAFERR SE 0 – 3 (12-25, 13-25, 23-25)