Egy nap a városban blog, Hírszerző, Csepel.info
Fotó: Biciklopedia.hu
A Copenhagenize.eu oldalon rendszeresen nyomon követik a világ nagyvárosait, amiket sorba állítanak aszerint, hol mennyire tesznek erőfeszítéseket a bringások jobb körülményeiért, mennyire biciklibarát a vidék.
Nagyon érdekes, hogy miközben a budapesti bringás topicok nagy általánosságban még mindig az “autósok a biciklisek ellen” és a “kerékpározhatatlan főváros” témák körül forognak, addig hátulról észrevétlenül megveregették a főváros vállát, és gratuláltak. Budapest ugyanis a listán a tizedik, a koppenháganizációs index szerint 36 pontos a magyar főváros – olvastuk a Hírszerző.hu portálon.
A leírás szerint Budapesten erős az érdekképviselet, infrastrukturális változtatások is várhatóak, kialakítanak bringautakat a parkoló autók és a járda közé (ahogy szerintük is kell), ráadásul a bicajos promóció is világszínvonalú.
“A világon nincs még egy hely, ahol 50-80 ezer lakos nevez be egy békés Critical Massra, de a cél most az, hogy minden nap használják a bringát”
És még egy idézet a Copenhagenize.eu leírásából:
Budapest példaként szolgálhat a közép-kelet-európai országoknak, vagy akár az egész világnak. Még több infrastruktúra, több politikus az ügy mellett, és Budapest legendává válhat.
A maximálisan elérhető pontszám 64, ebből kaptunk mi 36-ot, így holtversenyben vagyunk például Hamburggal. A pontszámok úgy jöttek ki, hogy 0-4-es skálán értékelték a várost 13, a biciklisek számára legfontosabb kérdések szerint. Ezek között van a bringások biztonsága, a társadalmi elfogadottság, a várostervezés biciklisekhez való igazodása, a bicikliseket segítő építmények, bicikliutak száma.
És akkor a BuBiról még szó sem esett, pedig az az, ami igazán elterjesztheti a városi bicajozást, ezzel tehát könnyen még magasabbra lőhetjük magunkat. Jó tudni, hogy azoknak, akiknek nagyobb rálátása van a világban tapasztalható trendekre, ilyen jó véleménnyel vannak Budapestről.
“Budapest példaként szolgálhat a közép-kelet-európai országoknak, vagy akár az egész világnak. Még több infrastruktúra, több politikus az ügy mellett, és Budapest legendává válhat”
A zígéretekben már tizedikek vagyunk, legalább is a nyilatkozatban szereplő néhány -hat így értelmezhető!
Jövőre Európa legversenyképesebb országa lehetünk!
Most is azok vagyunk, bárkivel összemérhetjük magunkat!
Na, bumm! Legfeljebb veszítünk!
Te, Gazsi! Versenyezhetek evvel a lóval, amit eladtál nekem?!
Hogyne Bátyám! Még le is győzheti! 🙂 🙂
“Budapest példaként szolgálhat a közép-kelet-európai országoknak, vagy akár az egész világnak.”
Tarlós tehet róla.
Példaként:intő példaként!