Barikád
Pákozdi József, Csepel jobbikos önkormányzati képviselője a barikad.hu-nak eljuttatott levelében reagált a Csepel.info Szenteczky: a kormányzás nem járhat jogi felelősséggel címmel megjelent cikkére.
„A politikai döntésekkel való elszámoltatás a szabad és titkos választások alkalmával, az általános állampolgári akaratnyilvánítás révén történik. Így tehát elutasítható, sőt elutasítandó minden olyan eljárás, amely politikai döntésekért koncepciózusan büntetőjogi felelősséget kíván megállapítani” – szögezi le Szenteczky János, majd hangsúlyozza: a csepeli szocialisták büszkék a korábbi MSZP-s polgármester, alpolgármesterek, valamint önkormányzati képviselők közreműködésével meghozott, Csepel fejlődését célzó, azt egyértelműen előremozdító döntéseikre.
Ezt az Állami Számvevőszék, 2006-ban a Csepeli Önkormányzatnál mindenre kiterjedő vizsgálati jelentésében másképp értelmezi. Ami az MSZP-nek fejlődést és előremozdító döntés, az az ÁSZ-nak törvénysértő – fogalmazott levelében a Jobbik politikusa.
Pákozdi József néhány kirívó esetet is említ:
A 2003-2005. években, 21 esetben sértették meg az Önkormányzati törvény előírását, ugyanis a képviselő-testület felhatalmazása nélkül ingyenesen közmű- és egyéb vagyon tulajdonjogot ruháztak át, csak ezzel több, mint 1 milliárd forint kárt okozva a kerületnek. A vagyon tulajdonjogának ingyenes átruházása során felelősnek tartja a korábbi szocialista vezetést azért is, mert a gazdasági társaságok részére törzsvagyonba tartozó víziközmű-vagyont ruháztak át.
A Jobbik politikusa kíváncsi arra, hogy ezen döntések, milyen módon képviselték a csepeli lakosok érdekeit?
A vagyongazdálkodási rendeletet figyelem kívül hagyva a Víziközmű-vagyont ingyenesen átruházták a Fővárosi Csatornázási Művek Rt. részére, négy esetben összesen 120,5 millió Ft nettó értékben, illetve a Fővárosi Vízművek Rt. részére, három esetben összesen 36,4 millió Ft nettó értékben. A politikus szerint ezekkel a vagyonátruházásokkal megsértették az Önkormányzati törvény és a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi törvény előírásait, mivel mindkét jogszabály előírása szerint az önkormányzati törzsvagyon része a víziközmű.
Ezeket a döntéseket pedig, gátlástalanul elhallgatták a csepeli választok előtt, becsapva azokat, nyugdíjasokat is, akiket nagyon szépen meg tudtak szólítani, amikor a szavazatukra volt szükség. Nem az átadással van a probléma, hanem ahogyan átadták gazdasági társaságoknak, akik most európai viszonylatban is a legmagasabb szolgáltatói díjat kérik a lakosságtól.
A képviselő felhívta a figyelmet arra: a Csepeli ingatlanok nincsenek rákötve a budapesti szennyvíztisztítóra, mégis fizettetik velük a szennyvíztisztítási díjat is. Ugyanis a szennyvíz a Vas Gereben utca végénél ömlik a Dunába tisztítatlanul. Ki lehet számolni, hogy napi 19 500 m3 szennyvíz után 406,62 Ft/m3 szorozva 2,9 milliárd forintot jutatnak tulajdonképpen a semmiért a csepeli ingatlantulajdonosok a FCSM tulajdonosainak a zsebébe.
Az Önkormányzat törvényi előírást megsértve nem adta át a Fővárosi Önkormányzatnak az önkormányzati lakások elidegenítéséből származó bevételeknek 50%-át, így összesen 1,5 milliárd forint tartozást halmoztak fel a fővárossal szemben.
Ezt az összeget az önkormányzat mostani vezetése örökölte meg, amit most természetesen fizetni kell – emelte ki a jobbik képviselője.
A politikus már csak mellékesen említi meg, hogy az Önkormányzat, Kisebbségi és Civil Szervezeti Munkacsoportja (KCSZM) gazdasági társaságoknak, alapítványoknak, közalapítványoknak, egyházaknak, társadalmi szervezeteknek, egyesületeknek, és önkormányzatoknak összesen 314 millió Ft céljellegű támogatást adott. Természetesen az MSZP-közeli társaságok bőven kaptak támogatást.
A 220 támogatott szervezet közül 54 nem készített számadást. A számadást elmulasztó szervezetek esetében a törvényi kötelezettséget megsértve nem intézkedett az önkormányzat a támogatás felfüggesztéséről, valamint visszafizettetéséről, rendeltetés szerinti felhasználását az Áht. előírását megsértve nem ellenőrizték.
Pákozdi szerint nem nehéz kitalálni, hogy kik voltak olyan kivételezett helyzetben, hogy nem volt elszámolási kötelezettségük.
A képviselő megoldási javaslatként az Állami Számvevőszék ajánlását idézte:
„Gondoskodjon arról, hogy az Ötv. 79. § (2) bekezdése és a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 6. § (3) bekezdése előírásainak megfelelően a 2003–2005. években ingyenesen átruházott víziközművek önkormányzati tulajdonba kerüljenek vissza.”
Részletes ÁSZ jelentés ITT olvasható
A kerület fejlődését nem hogy előmozdították volna, inkább mindent elkövettek azért, hogy átláthatatlan és követhetetlen legyen minden döntésük. Elég, ha csak az Ady lakótelep felújítását említem, a mai napig nincs átvéve hivatalosan többek között a játszótér, de a felelős projekt menedzserek még választások előtt a pénzt gyorsan felvették a „jól megérdemelt” munkáért és le is léptek.
Az általam felsorolt esetekről egy normális embernek vajon mi lehet a véleménye?
Ezért, igen is büntetőjogi felelősséggel tartoznak azok az erkölcstelen személyek, akik Csepelt ilyen hátrányos helyzetbe hozták – írja végezetül levelében Pákozdi József.
Forrás: Barikád
“Az általam felsorolt esetekről egy normális embernek vajon mi lehet a véleménye?
Ezért, igen is büntetőjogi felelősséggel tartoznak azok az erkölcstelen személyek, akik Csepelt ilyen hátrányos helyzetbe hozták”
Akkor tegyék meg az urak a megfelelő dísz és futólépéseket a felelősségre vonás érdekében!
Amíg még megvan a hatalmi eszközeik mellett, a zerkölcsi jogalapjuk is hozzá! 😀
“Az általam felsorolt esetekről egy normális embernek vajon mi lehet a véleménye?” Kérdezi Pákozdi.
Az lehet a véleménye, hogy a helyzetet, meg a törvényeket egyáltalán nem ismerő dilettáns próbálkozik olcsó népszerűséget szerezni egy szerencsétlen nyilatkozat okán
zsonyo és grün sok zsozsót lenyúlhattak, ha nem zavarja őket a 13 milliárdos hiány. Nekem baj, hogy Csepel e miatt nem fejlődhet.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Pákozdi úr!Legyen elég ereje és hite,hogy végigvigye amit elkezdett.Ezek a kommunisták és szavazóik ott fognak betartani,ahol csak tudnak.Ne hátráljon meg,sokan várjuk,hogy végre börtönbe kerüljenek ezek a maffiózók.Pl Csepelen:Tóth,Orosz,Avarkeszi,Podolák és persze Szenteczky elvtárs is.
nagyapó!
Már tizenhárom? Jói elszaladt a fityisz alatti másfél év alatt!
Ha jól csal emlékezetem kormány váltáskor hét és fél volt! 🙂
Mint a mese, szájról szájra?!
Mi lenne,ha nem szakértő kormány irányítaná az ország gazdasági ügyeit …..?
grün! 9 milliárd “a zészaki” terület eladása – eltünt. (Ha az ÁFÁ-t is számolja, 12 milliárd, de a “zÁFÁ-t” a befizetés után, a kiadási oldalon le lehet írni). “A zátadáskor” 4 milliárd önkormányzati hiány.
grün! Mennyi ez összesen??? Mibe kerül ez a csepeli polgároknak, a zembereknek???
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
remélem 2014 után nem kell elszámoltatni a jelenlegi csapatot.
Pákozdi Képviselő Úr!
Sok-sok erőt és kitartást! Az igazság szabaddá tesz!
( Szociékat pont nem, de a magyar népet biztosan, csak az Önre leadott szavazatok nem elvesztegetettek!!! )
Pákozdi képviselő úrnak biztos az a baja, hogy az oroszék kihagyták a mutyiból, mert úgy hallottam, annak idején kilincselt oroszéknál, amikor brókerezett, de nem vették be a mutyiba 🙂 Kiváncsi lennék mit fújna most a szele, ha akkor beveszik 🙂