Origo, Csepel.info
Bukás. Így végezte több mint félmillió magyar ember reálhozama?
A miniszterelnök nyugdíjügyi megbízottja szerint átlagosan fejenként több mint 76 ezer forintot kapnak az állami nyugdíjrendszerbe átlépő volt magán-nyugdíjpénztári tagok.
Selmeczi Gabriella, a miniszterelnök nyugdíjügyi megbízottja pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte, szükséges és helyes döntést hozott a kormány, amikor elindította a “nyugdíjvédelmi programot”, mert több mint félmillió ember egy forintot sem kap reálhozamként.
A nyugdíjügyi megbízott közölte, hogy – az állami nyugdíjrendszerbe – visszalépő tagok átlagosan 76 030 forintot kapnak, ami magában foglalja a tagdíj-kiegészítéseket is. A sajtótájékoztatón Selmeczi azt is elmondta, hogy 3 020 778 egykori pénztártag közül 2 450 960-an kapnak reálhozamot, 569 818 volt tag azonban nemcsak kifizetésre nem számíthat, hanem még csökkent is a befizetéseik értéke. A nyugdíjügyi megbízott szerint nagyobb kár azonban nem érheti őket, a kormány ugyanis vállalta, hogy a befizetéseiket kipótolja.
A Kehi megkezdte a vizsgálatot
“Tehát mondhatjuk azt, hogy 569 818 fő reálhozamát eltőzsdézték” – jelentette ki Selmeczi Gabriella, aki szerint túlzóak voltak azok az előrejelzések, hogy a magánnyugdíjpénztárak több százezer forint értékben fognak kifizetni reálhozamot. “Ha őszinték akarunk lenni, akkor a magánnyugdíjpénztárak messze nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, nem úgy kezelték a rájuk bízott vagyont, ahogy azt a magán-nyugdíjpénztári tagok elvárták” – mondta.
Selmeczi Gabriella közölte azt is, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) elkezdte a magánnyugdíjpénztárak működésének átvilágítását, helyszíni vizsgálatokra is sor kerül szeptemberben. Hozzátette, a Kehi egyik kiemelt feladata az, hogy a magánnyugdíjpénztárak gazdálkodását, illetve azokat a szerződéseket megvizsgálja, amelyeket vagyonkezelésre kötöttek.
Később érkeznek a részletes adatok
Azokra a kérdésekre, amelyek azt firtatták, hogy a reálhozamban nem részesülő volt pénztártagok közül hányan léptek be 2006 után – a válság kitörése előtt – a magánnyugdíjpénztárakba, Selmeczi azt válaszolta: a részletesebb adatok a következő hetekben érkeznek meg, az elemzéseket a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) fogja elvégezni. Hozzátette: a pénztártagokat kevésbé érdekli, hogy az az év amikor beléptek, éppen milyen év volt. Arra az újságírói kérdésre, hogy négyszer annyian kapnak reálhozamot, mint ahányan nem, Selmeczi közölte: azt, akinek a befizetése eltűnik, és most nem részesül reálhozamban, nem vigasztalja, hogy a szomszédja kapott reálhozamot. “A kérdést így feltenni nem helyes” – jelentette ki.
Selmeczi azt mondta, hogy a kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszer annak idején állítólag azért hozták létre, hogy ha valaki nyugdíjas lesz, akkor idős korában egy markáns kiegészítést kapjon ebből. Szerinte most mindenki, aki majd megkapja a reálhozamát, elgondolkodhat azon, hogy a befizetett összeg és a reálhozam mennyit ér, nyújtott volna-e időskorára megfelelő biztonságot. A nyugdíjügyi megbízott azt is elmondta, hogy azon is el lehet gondolkodni civil állampolgárként, hogy tíz év alatt egy szimpla bankbetét lehet, hogy sokkal többet tudott volna hozni.
A sorokat olvasva két kérdés ötlött fel bennem:
1./ “…a magánnyugdíjpénztárak messze nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, nem úgy kezelték a rájuk bízott vagyont, ahogy azt a magán-nyugdíjpénztári tagok elvárták” – mondta a megbízott.
A majdani állami nyugdíjak beváltják majd a hozzáfűzött reményeket?
Érdekelne a megbízott asszony véleménye erről is.
Ne csak az egyiket minősítse: hasonlítsa össze a két befizetés hatékonyságát. Szerintem, aki öt évvel többet dolgozik majd elődeinél és az induló nyugdíja a nettó bére fele lesz, nem hatódik meg a visszatérés előnyeiről. aligha érdekli az, hogy mi lett volna, ha…
2./ Lehet, hogy nem volt valami hatékony a magánnyugdíj pénztárak gazdálkodása, de a nyugdíj célú megtakarítás legalább nyugdíjakra fordítódott volna, egyszer.
Ha az államosított vagyon teljes egészében a nyugdíjalapot növelte volna: emelem a kalapom.
Sajnos, az emberi mohóság és kapzsiság megint győzedelmeskedett: a nyugdíjalap növelése helyett gazdag emberek személyi adókedvezménye révén a pénz egy része magánzsebekbe vándorolt.
Sokkal nagyobb a baj! Az 1954 után születettek ,amikor nyugdíjba mennek,a KÖTELEZŐEN előírt magánnyugdíjpénztárba befizetett összegeik nem fognak realizálódni ,majd a nyugdíj alapjuk kiszámításakor .Hiszen a Fidesz ezt ellopta! Itt nem csak reálhozam vesztésről van szó!A javaslatom: Ne fizessen reálhozamot az állam,hanem tegye bele a befizetett összegeket az állami nyugdíj kasszába.( Ez amúgy is csak egy virtuális pénz) A magánnyugdíj pénztárba befizetett összegek úgyis csak nyugdíjba menetelkor realizálódnának.
A 76 ezer forintokból semmi nyugdíj nem lett volna.
Az állami nyugdíjrendszer azért jobb, mert az állam nem fogja az út szélén hagyni az embereket (nincstelenül, mint pl. a fenti félmilliót). Azért mert szavazópolgárok.
Az állami újraelosztó rendszer sokkal nagyobb. A mnyp eltőzsdézheti a pénzt, de nincs hova nyúlnia. Az állam viszont majd elvon pénzt egyéb területekről.
Ez már meg is kezdődött. Nem lesz pl. MIG-29 reptetés, mert egy jó nagy pazarlás volt eddig is.
folyt.köv
A pénzügyi és gazdasági válságok bebizonyították, hogy csak az államok képesek garantálni valamiféle nyugdíjat, mert a választások miatt a kormányok a polgárok politikai nyomása alatt állnak.
A bankárok nem állnak ilyen nyomás alatt.
A pénzek meg nem ellopva lettek, hanem a járulékok visszakerültek ahova valók, vagyis az államhoz.
Aki pedig – helyesen – csökkentette belőle a szocialisták kormányok által felhalmozott irdatlan államadósságot.
T.!Gordon ! Én nem a 76 ruppóról beszélek,hanem a tagok összes befizetéséről.Ne felejtsd el ez KÖTELEZŐ volt! (Már mint belépni) Nyugaton is bedőltek már magán pénztárak,de a belépést ,az állampolgárok szabad akaratukból tették!Senki nem kötelezte őket a magánnyugdíj pénztári belépésre! Ha pedig hiány van ,oldja meg a kormány….(az ÁLLAMI GARANCIA hol a faszban van?)Ha jól emlékszem ,mintha a több lábon állásról,a későbbi nyugdíjba menetel egyéni ,anyagi felelősségéről papoltak annak idején!!!
A válság bebizonyította, hogy nem működik az mnyp.
A tagok összes befizetéséről meg a 18:06-ban írtam.
Elnézést ,én még soha nem vitattattam az állami nyugdíj prioritását! A felhalmozott államadósság, egy másik téma.
“Elnézést ,én még soha nem vitattattam az állami nyugdíj prioritását! ”
Ennek örülök.
Az adósság nem másik téma, mert azt meg nyögjük.
Egyértelmű, hogy minden erővel csökkenteni kell.
“A pénzek meg nem ellopva lettek, hanem a járulékok visszakerültek ahova valók, vagyis az államhoz. ” Oké .Most ne menjünk bele,hogy mire költötte a jelenlegi kormány. Lehet ezen vitatkozni…” VISSZA KERÜLTEK ” ez a lényeg! Akkor a nyugdíjba menetelkor ezek a mnyp. tagok joggal várják,hogy ne károsodjanak. Amennyiben ez így lesz ,visszavonom a “lopás” kijelentésemet!
Én egyszer már szeretném látni “azt a sárga csekket” amin fehéren feketén le van írva az a bizonyos állam adósság…tudom a törlesztés az egy nagyon bonyolult összetett dolog, meg állampapírok…Húzzuk egyszer már alá és tessék itt a végösszeg…
A másik itt nem 76 ezrekről kéne beszélgetni sokan milliókat fizettek be…de majd ha jön a 10% helyett a 20% nyugdíj járulék akkor majd egyenesbe jön minden nyugdíjjal kapcsolatos figura…
“sokan milliókat fizettek be” – írja lolka
Mégis csak 76 ezer lett az átlag reálhozam.
Ráadásul nem egy évre vetítve.
Mit csinálták az mnyp-k?
Az adósságot azoktól kell visszavenni, akik ellopták.
Elszámoltatás helyett nem a csóringereket kéne tovább nyomorítani.
Az előző kormány dicstelen lovagjainak szaktanácsadóként való alkalmazása a jelenlegi vezetőket minősíti.
Ez demagógia.
– Miért, kedves Gordon? Nem igaz, hogy az előző kormány több ezer káderét ma szaktanácsadóként foglalkoztatják? EGYÉRTELMŰ CÁFOLATOT KÉREK!
– Ha számodra egyértelmű az államadósság minden áron csökkentése, akkor miért vettünk hitelből MOL-t?
_ Az hitelekkel eladósodott városlakónak, a munkanélküli borsodinak, szabolcsinak a MOL részvényre van szüksége?
Az eszközkezelőre meg van két milliárd: a majdani LOKI stadion árának egyhatoda.
http://propeller.hu/itthon/1980218-varga-eladhatja-az-allam-a-mol-reszvenyeit
LOKI stadion? Több száz stadion. Végre beindul a magyar foci.
http://hvg.hu/itthon/20110722_Tusvanyos_Csanyi_Kubatov_foci#rss
“Európa egyre erősebb!”
Levernek bennünket fociban mint bantu négert a mocsárláz! 🙂
Köszönjük meg a zsidó bankár világnak.
Egyszer mindenért fizetni kell! Az első világháborús papírtalpú bakancsokért is megfizettek, kollektíven.
Amerikában nincs állami nyugdíj, a középosztályhoz tartozó nyugdíjasok mégis lényegesen magasabb szintű nyugdíjban részesülnek, mint a magyarok. Vajon miből? Lehet találgatni!
És arról is, hogy a mai fiatalok milyen állami nyugdíjra számíthatnak, ha elérik az akkor hatályos nyugdíkorhatárt (70-72 év(?))!
Majd nézd már meg az USA gazdasági teljesítményét és aztán Magyarországét.
Meg nézd meg a demográfiai mutatókat.
Kár hogy arról nem beszélsz, hogy hány százezer vagy esetleg millió embernek nincs semmilyen nyugdíja az USA-ban.
Nem az USA-val, vagy mint a lelkész úr tette Németországgal kell példálózni (meg ingyenkádakkal), mert a gazdaságunk sokkal inkább hasonlít Romániára meg Macedóniára, mint az amerikai, vagy a németekére.
Felesleges demagóg hülyeségeket írni.
Amerikában egyébként üzleti alapú az egészségügyi ellátás is.
Meg is van az “eredménye”, milliókat nem látnak el, mert nem megfelelő a biztosításuk.
Többek között a veterán katonák jelentős részét.
Amit egyébként a republikánusok elíveltek a “legyen-e vagy ne legyen minimális ellátása azoknak az usa-ban, akiknek nincs biztosításuk” kérdésben az egyszerűen gyomorforgató.
De ebbe most ne menjünk bele, mert reggelig vitatkoznánk.
Egy kis olvasnivaló:
Az egyik befektetői magatartás a rövidtávú spekuláns. Mindig azt nézi éppen minek fog felmenni-leesni az árfolyama rövidtávon (10 perc, pár nap, 1-2 hónap fajtájuktól függően).
A másik fajta a hosszútávú befektető. Ő valóban hosszútávon – vagy akár örökre – befektető társa akar lenni egy perspektivikus cégnek. Ilyenkor a pillanatnyi vételi ár szinte lényegtelen, a lényeg hogy a cég hosszú távon jól dolgozzon. Ha ma egy Coca-Cola részvényt veszünk, sosem tudhatjuk, hogy holnap mi lesz az értéke, de abban biztosak lehetünk, hogy 10-20 éves távban remekül fog felfelé menni az értéke.
Azt kell látni, hogy hosszú távon a befektetők sokkal sikeresebbek. A spekulánsok sok szempontból szerencsejátékosok. Amikor hosszútávú megtakarítási programokat indít az ember, akkor nagyon lényeges, hogy ne spekulációkra bízza az ember a pénzét. Az még elmegy, hogy az ember 20 évesen elkártyázza minden pénzét, de 55 évesen már nem célszerű rulettre felrakni a jövendő nyugdíjunkat…
http://www.tothandras.hu/blog/index/2006-06-21/ertekpapir-alapu-befektetesek-biztonsagossaga/
Remélem Vátesz a Nosztredamusz beszél belőled! Változik a világ ,de ők soha.Több száz évig dolgoztak ,hogy létre jöjjön a birodalom.1913 nagy ünnep volt nekik.(Az Amerikai Fed bank megkaparintása)A történelem igazolja,hogy minden birodalom megdől egyszer!Nagy Sándortól kezdve Hitlerig,Sztálinig. Egy bizonyos pont után önmaguktól rothadnak szét, még ellenállás sem kell.
Egy tanmese 1980-ból. Az egyik egyetemi docensem mesélte:Volt egy pazarló király,akinek az isten pénze sem volt elég.Amikor elfogyott a lóvé,mindig megkérte a kincstárnokot,hogy tekerjen az ADÓ KULCSON,utána infót kért,az emberek viselkedéséről.Hát a parasztok dolgoznak a földeken uram,de már nagyon morognak. Ez így ment jó pár alkalommal,majd az utolsó ADÓKULCS tekerése után ( lehet,hogy az egykulcsos 16%-os adót nyomta a pórnépre? ),a kincstárnok berohant a királyhoz, uram nagy baj van: az emberek nem dolgoznak a földeken,hanem a kocsmában mulatnak…..Hát ezt ELBASZTUK mondá a király,és utasította a kincstárnokot,az adókulcs visszatekerésére!!!!!!!!!!!!!!!!! ( Ha tetszett ,pár szmájlit küldhettek)
Hej az a kommunicáció ….. szükség van rá !!
“A vártnál többen kapnak reálhozamot
Az előzetesen vártnál több, 2 millió 451 ezren jutnak reálhozamhoz 2011. augusztus 31-ig, ami közel 7 százalékkal magasabb a pénztárak által korábban becsült adatnál. A Stabilitás Pénztárszövetség szerint a magán-nyugdíjpénztárak mindenkor a törvényi előírásoknak megfelelően, szigorú állami felügyelet mellett fektették be tagjaik nyugdíjcélú megtakarításait. ”
Kinek van itt igaza ? nézet és hit kérdése !
Csak annyit kérdeznék kedves fórumtársak, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy mi a reálhozam, vagy csak fröcskölődünk?
Akkor segítek tájékozódni, ha megengeditek:
“Annak aki a magánnyugdíjpénztár rendszerből az állami nyugdíjpénztári rendszerbe kíván átlépni, joga van megkapni azt a reálhozam mennyiséget amit az adott nyugdíjpénztár produkált. Ezek a reálhozamok eltérőek lehetnek, attól függően hogy a pénztár hogyan gazdálkodott a nyugdíj befizetésekkel illetve hogy milyen kockázati portfólió részese volt az adott személy. Bizonyos kor alatt automatikus a növekedő, kockázatosabb portfóliókba rakták a szerződő feleket, amelyek tavaly kiemelkedő, akár 20-30%-os reálhozam értékeket produkáltak.”
forrás: http://www.magannyugdijpenztarak.hu/Magannyugdijpenztar-realhozam-kalkulator-szamitas-nyugdijpenztar-kifizetese-2011.html
Maga a reálhozam fogalmának jelentése: http://ecopedia.hu/realhozam
Amiben újfent gerinctelenül jártak el a biztosítók: A kilépést január 31.-ig meg kellett tenni, ugyanakkor a reálhozamot május 31.-én kalkulálták. Így aki bukott, az még jobban és nagyobbat bukott…
Magyarország én így szeret(né)lek…
Gordon 20: 17-es bejegyzéséhez itt a válasz:
http://www.magyarhirlap.hu/belfold/alljanak_birosag_ele_a_brutalis_adossag_legfobb_felelosei.html
Varga úr is demagóg, te hitvány talpnyaló? Túlliheged kenyéradóid.
loastman!
“A nyugdíjügyi megbízott közölte, hogy – az állami nyugdíjrendszerbe – visszalépő tagok átlagosan 76 030 forintot kapnak”
Itt a bibi!
A visszalépő 3 000 000 közül durván 570 000 ezer ember mégsem kap, pedig a zŐ pénzük ezek szerint benne van abban a 3 000 000×76 030 forintban?!
Ha már Szolibaba a visszalépők átlaghozamáról beszél! 🙂
Ezen az alapon akiknek jár azok eleve egyötöd előnnyel indulnak?! 🙂
A hozamról törtnő ál vitában kinek jut eszébe, hogy az átléptetett tagok egy részét ennél sokkal nagyobb veszteség éri: rossz esetben a TŐKÉT sem kapják vissza!
A tervezett állami nyugdíjesetén mindenki arról papol, hogy a jövőben az egyén csak azt az összeget veheti fel nyugdíjként, ami a nyugdíj számláján található.
arról nem szól a nóta, mi lesz azoknak a pénzével, akik a durván megemelt nyugdíjkorhatár elérése után 1 nappal elhunynak? Kiegészítik az özvegy nyugdíjszámláját vele? Vagy megy a nagy közösbe?
“Vagy megy a nagy közösbe?”
IDEEEEEN !!!!!
Kedves Grün!
Ne legyél már fafejű, már elnézést ❗
Tudod hogyan kell átlagot számolni?
Semmi hazugság nincs abban, hogy az átlag 76030 forint.
Van két ember, az egyik nem kap semmit, a másik pedig 152060 forintot kap. Tehát átlagosan mind a ketten 76030 forintot kapnak…
Matematika, második osztály talán…
loastman!
Akkor Te rosszul, vagy sehogy sem értelmezted amit leírtam!
“Ezen az alapon akiknek jár azok eleve egyötöd előnnyel indulnak?!”
Ezt írtam, ez pont az általad felvetett helyzetet jelenti! 🙂
Ehhez még iskola sem kell, nemhogy matematika! 🙂
Mármint a zolvasni tudáshoz!
A zátlag számítás problémáját már a múltkor megbeszéltük ezeken az oldalakon, amikor megállapítottuk, hogy átlag 5-ös átlag mint olyan az iskolai bizonyítványban nem létezik!
Ahol minden érték a felső határon van ott nincs átlag!
Matematika, Híradó, szondáztatás, negatív számok!
Rendőr? Megállapítom, hogy Önnél az alkohol szondás vizsgálat negatív értéket mutatott ki!
Most két változat is lehet:
1.) Igyak meg egy féldecit, hogy legalább nulla legyen?! 🙂
2.) Megkérem a Biztos urat, ha nem undorodik a pofámtól, fújjon bele utánam és kettőnk átlagában hátha kijön valami?!
3.) Hiányzott a rendőriskolában amikor a negatív számokat tanulták?!
Pedig matek versenyen volt második helyezett is, mikor megkérdezték, mennyi 5×5 és 27-el elhozta a zesüstérmet! 🙂
Ez már három?
Nekem se vót ötösöm matekbúl! 🙂
Kérdem én a másfél évig eltérített pénzekkel mi lesz?
Gordonnak igaza van az állam gondoskodni fog a választó bázisáról, éppen annyi pénzt fog adni nekik, hogy Őket válasszák megint. Így fenntartva a szavazó bázisukat. Nem kell leírni, gondolom mindenki tisztában van vele, hogy ~10 év rövid távú befektetésnek számít. Annak a félmillió minimálbéresnél mit kell csodálkozni? Gondolom azzal is tisztában van mindenki, hogy az állam szabta meg a pénztáraknak, hogy mi miben lehet és miért mennyit kérhet és ebből is a legnagyobb % állami kötvényekben volt. Ha már állami kötvény, mennyi is volt a hozama?
Továbbá ne mondja már senki, hogy államtól a mnyp-ok nem kaptak volna nyugdíjat. Most lehet megmerik majd tenni, amíg valamelyik másik bagázs el nem hajtja ezeket a majmokat. Nyilván az sem tartható, hogy a maradék 100.000 eltartó majd az ingyenélőknek is fizeti az állami nyugdíjat, ezért is folynak a tárgyalások 🙂